Włókniarz Częstochowa. W niedzielę Marek Cieślak wraca do Zielonej Góry
Informacje z dnia: 22.04.18 Czytaj więcej...
W niedzielę forBET Włókniarz Częstochowa jedzie do Zielonej Góry na mecz z Falubazem. Będzie to szczególne spotkanie dla trenera biało-zielonych, który przed sezonem nieoczekiwanie przeszedł z Falubazu do Włókniarza.
Zamiast czekać w kolejce do kardiologa, można będzie w ciągu dwóch dni skorzystać z bezpłatnych konsultacji kardiologicznych Kolejne szkoły zamknięte. Gorzowski szpital czeka na respiratory. Stan pacjentów chorych na grypę typu A/H1N1 bez zmian. Jak informuje Sąd Najwyższy, w weekend na przełomie sierpnia i września doszło do konfrontacji reprezentantów prokuratury - w tym śledczego z Częstochowy Rafała Kalinowskiego - z sędziami orzekającymi w SN wspomaganymi przez jednego sędziego rejonowego.

O najnowszym spektaklu Teatru im. Mickiewicza było głośno długo przed premierą. W końcu za reżyserię odpowiada twórca teatralnego i filmowego hitu Andrzej Saramonowicz. Oficjalna prezentacja "Testosteronu" tylko potwierdziła oczekiwania, że to będzie przebój. Gołe męskie pośladki i śpiewana nowa wersja "Miłości w Zakopanem" Sławomira wywołały u widzów entuzjazm. Kilka tysięcy osób poza pierwszym wiosennym spacerem, wybrało również wizytę na Podlaskich Targach Turystycznych - największej tego typu imprezie w północno-wschodniej Polsce. Niektóre prawdopodobnie rezygnowały z badań, gdy się dowiedziały, że co trzeci mammograf w kraju jest niesprawny.

Po latach sporów i przepychanek rząd podjął w końcu decyzję. Transeuropejski korytarz drogowy łączący Warszawę z krajami bałtyckimi i Finlandią - Via Baltica - pobiegnie najkrótszą i najmniej kolizyjną z terenami chronionymi trasą: przez Łomżę. Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny zbuduje na swoim terenie przedszkole. Ma ułatwić życie pracowników ciągle powstających tam firm. Na terenie parku ma też ruszyć wahadłowa linia autobusowa. W Białymstoku pojawiły się wandaloodporne ławki i kosze na śmieci. Są to kolejne tego typu urządzenia zainstalowane w mieście. Zostały umieszczone na terenie zieleńca przy pomniku ks. J. Popiełuszki.

Pakt dla kobiet to postulaty Lewicy w wyborach parlamentarnych 2019 przedstawione w piątek (27 września) podczas konferencji prasowej w Bydgoszczy. Wśród nich m. in. ustawowa gwarancja refundacji in vitro, bezpłatny dostęp do ginekologa, czy równe płace bez względu na płeć. Dariusz B. został uznany przez Sąd Rejonowy w Poznaniu za winnego nieumyślnego narażenia na bezpośrednią utratę życia lub zdrowia alpinistów, którzy zakładali reklamę na ścianie Kupca Poznańskiego. Najstarszy w Poznaniu bar mleczny został zamknięty. Eugeniusz Wieman uczcił to, jedząc we wtorek niedzielny obiad z przyjaciółką

Piłkarze Rakowa Częstochowa rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Trener Marek Papszun zaplanował dla swoich podopiecznych dwa obozy przygotowawcze. Escape room to nowa atrakcja urodzinowa dla dzieci w Family Parku przy ul. Fordońskiej w Bydgoszczy. Pokój zagadek ma ponad 80 m kw. W środku pojawiły się: sekretne przejścia, tajemnicze sprzęty, ukryte wskazówki i zagadki. Krzysztof Cichowlas domaga się od gorzowskiej lecznicy odszkodowania. W sądzie rejonowym odbyła się pierwsza rozprawa. Przed gorzowskim sądem we wtorek zeznawały trzy pracownice szpitala. W marcu br. sąd wysłucha wersji byłej dyrektor lecznicy Wandy Szumnej.


Polecamy:
informacje z dnia: 15.04.10
To Solidarność upomniała się o Czerwiec i dzięki niej ranga tamtych wydarzeń dotarła do świadomości reszty społeczeństwa - mówił prezydent Lech Kaczyński wiosną 2006 r., kiedy przeprowadziliśmy z nim wywiad na 50 rocznicę Poznańskiego Czerwca
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.10.08
Trybunał Konstytucyjny odrzucił wczoraj skargę Jerzego Wizerkaniuka, redaktora naczelnego Gazety Kościańskiej, który chciał uznania za niezgodne z konstytucją przepisów pozwalających karać dziennikarzy za publikację wypowiedzi bez autoryzacji.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.07.19
Żużlowcy Włókniarza wykonali w piątkowy wieczór pierwszy krok w stronę awansu do pierwszej czwórki PGE Ekstraligi. Pokonali u siebie zamykający tabelę zespół z Torunia. Spory wkład w zwycięstwo nad Get Wellem mieli dwaj zawodnicy wywodzący się z grodu Kopernika - Paweł Przedpełski i Adrian Miedziński. Swoją cegiełkę dołożyli też juniorzy.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.10.18
Już po raz 17. na Jasną Górę pielgrzymowali policjanci. Niedzielną mszę pod szczytem poprzedziły uroczystości przed pomnikiem Nieznanego Żołnierza w al. Sienkiewicza.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.03.09

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.03.09
Ogrody zimowe również wykorzystują fundamenty w swojej budowie. Ogrody zimowe powstają na zbrojonych ławach, bądź także betonowych płytach fundamentowych. podstawy te muszą być oddzielone od fundamentów domu izolacją przeciwwilgociową. Ważne jest również, by fundament naszego domu wznosił się piętnaście centymetrów z okładem ziemię. Jest to opieka ścian przed rozpryskującym się deszczem. Dzięki temu rozwiązaniu szyby naszego ogrodu łatwiej utrzymać w porządku. Warto przyjrzeć się ściśle projektowi naszego ogrody zimowego i dać do zrobienia nieco szczegółowych pytań budowlańcom, by upewnić się o jakości wykonania. W końcu ogród zimowy ma nam służyć długi czas. Ogrody zimowe i wady własnego projektu. Biorąc pod uwagę, iż ogrody zimowe wolno budować we własnym zakresie, zastanówmy się nad wadami takiego przedsięwzięcia. Pierwszym pytaniem jakie być może zadać, to oznacza to inwestor budujący we własnym zakresie ogrody zimowe ma jakieś doświadczenie w budownictwie. Następnie zapytajmy, który raz buduje taki oranżerie. Ogrody zimowe i szybkość wykonania. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek budowy stale zastanawiamy się do tego stopnia czasu dokładnie będzie ona trwała. Mimo iż ogrody zimowe nie są dużą inwestycją, te pytanie także zadajemy w stosunku aż do nich. W dzisiejszych czasach budowlańcy są wybitnie odpowiednio przygotowane do tego typu budowy. Gotowe profile aluminiowe są przywożone na teren budowy i na miejscu montowane. Wszystkie dokładnie przycięte i gotowe aż do montażu. Niekiedy nawet część z nich przyjeżdża w dostawie po trosze złożona. Firmy budowlane przygotowały się aż do naszych inwestycji, korzystając z gotowych i dobrych materiałów, prędko mogą zakończyć zamówienie i przyjąć kolejne. Ogrody zimowe plus ich szybkie wykonanie, to nie raptem duże ułatwienie na rzecz producentów przecież także na rzecz właścicieli ogrodów. Od czasu do czasu warto zachować się z inwestycją i zgromadzić więcej funduszy na profesjonalnie wykonanie. ogrody zimowe cieszą się coraz większą popularnością na świecie oraz od niedawna także w Polsce. Ogród zimowy to doskonały sposób na powiększenie i docieplenie budynku, ale i również podwyższa standard i jakość naszego życia.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.03.09

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.03.09
Banki i inne instytucje finansowe wyszły naprzeciw oczekiwaniom klientów i stworzyły bardzo liczną gamę usług kredytowych. Obecnie książka telefoniczna można wziąć już na niemal wszystko, zaczynając od żarówek, aż do domu, czy nieruchomości. Kredyty są najważniejszym źródłem dochodów banków, które czerpią zyski z prowizji za ich przyznanie, ze spłat odsetek oraz dodatkowych różnych opłatukrytych podatków. Bardzo często kredytobiorca nie ma świadomości, ile pieniędzy będzie musiał zwrócić w ramach zaciągniętego kredytu. Jaka charakterystyka kredytu jest najistotniejsza? Czy jest to wysokość raty, okres spłaty, prowizja czy może stopa procentowa? Dla każdego kredytobiorcy może to być coś różnego.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.03.09
wózki widłowe, części do wózków widłowych. Na rynku dostępne są setki modeli wózków widłowych. Najróżniejsze parametry udźwigu czy typ źródła zasilania pozwalają precyzyjnie dobrać najbardziej odpowiedni rodzaj wózka dla danej firmy. Najpopularniejszymi wózkami są wózki spalinowe napędzane silnikiem elektrycznym oraz wózki, gdzie napęd ma źródłó z butli gazowej. Wózki z silnikiem elektrycznym mają zastosowanie w zamkniętych pomieszczeniach, gdyż przepisy w kodeksach zakazują stosowania innego typu wózków. Pozostałe wózki mają zastosowanie na na przestrzeniach otwartych czy rampach. Wózek elektryczny napędzany jest przy pomocy sporych baterii kwasowych, które działają przez około 5- 7 godzin. Po ich wyczerpaniu, podłącza się je do prądu elektrycznego i po kilkudziesięciu minutach są ponownie zdatne do użytku. Największą zaletą wózka elektrycznego jest zerowa emisja groźnych dla ludzi substancji. Poza tym koszty jego użytkowania są dużo niższe niż w przypadku innego typu wózków. Kolejną korzyścią jest cichość działania, a także dużo dłuższy okres użytkowania. Największą ich wadą jest dużo wyższy koszt początkowy, czyli cena kupna. Jednak mimo tych problemów wózki elektryczne są najbardziej rozpowszechnionym rodzajem wózka. Wraz z gwałtownym rozwojem przemysłu i produkcji powstało zapotrzebowanie na pojazdy, które będą w stanie przenosić kilkutonowe ładunki, ale jednocześnie będą na tyle zwinne, że zmieszczą się w ciasnych przejściach w magazynach. Idealnym wynalazkiem do wypełnienia tej roli okazał się wózek widłowy. Pierwsze wózki wprowadzono do produkcji zaledwie około sto lat temu. Są to niewielkie, ale niezwykle silne i bardzo zwrotne maszyny. Prowadzenie wózka widłowego jest łatwe do nauki, ale równocześnie wymaga dużego doświadczenia oraz zachowania szczególnej ostrożności. Wózek waży kilka ton, a jeżeli dołączymy do tego kilkutonowy ładunek, to poziom zagrożenia znacznie wzrasta, dlatego też najistotniejsze w prowadzeniu wózka jest zachowanie rozwagi i bezpieczeństwo. Należy nie zapominać o odpowiednim rozłożeniu towaru, aby środek ciężkości był na właściwym miejscu. Niewłaściwy lub zbyt duży ładunek może doprowadzić do uszkodzenia lub przewrócenia wózka. Do prowadzenia wózka niezbędne jest posiadanie specjalnych uprawnień oraz właściwych badań lekarskich. Wszystkie konieczne uprawnienia można uzyskać podczas specjalnych kursów zawodowych. # Zapewniamy profesjonalny serwis wózków widłowych z dojazdem do klienta, jak i w naszych warsztatach. # Dostarczamy części zamienne do wszystkich typów wózków widłowych. # Wynajmujemy wózki widłowe na okresy długoterminowe jak i na okresy krótsze. # Zapewniamy kompleksową obsługę transportu wewnętrznego klienta przez naszą firmę, dostarczając nasze wózki widłowe i biorąc na siebie obowiązki utrzymania ich w ruchu. Gwarantujemy nieprzerwaną pracę za i wyładunkową.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.03.09
zabudowy szklane. Bardzo ciekawym pomysłem na własną działalność i biznes jest prowadzenie firmy budowlanej, ale do tego należy mieć minimum wiedzy i umiejętności. Wyjątkowo w dzisiejszych czasach, gdy gospodarka światowa właśnie wychodzi z kryzysu, który de facto rozpoczął się na rynku amerykańskim, a szczególnie w bańce kredytów - kredyt hipoteczny, brany bez opamiętania i na małych zabezpieczeniach. Można zanotować wyraźny trend rosnący na rynku budownictwa. Powstają nowe mieszkania i domy. Specjaliści nadal sądzą, że tempo powstawania nowych bloków jest zbyt powolne w stosunku do zapotrzebowania na nie. Jednym z powodów są limitowane zasoby finansowe Polaków, ale źródeł tego stanu można również upatrywać w branży usług budowniczych. Z powodu recesji bardzo dużo organizacji zawiesiło swoją działalność lub nawet zamknęło swoje kariery. Z tego powodu na rynku zaistniała bardzo dużo przestrzeni, którą mają szansę zapełnić nowe przedsiębiorstwa. Założenie firmy budowlanej nie jest sprawą prostą. Ogólnie mówiąc, budowlańcy powinni charakteryzować się idealnym stanem zdrowia, aby podołać wyzwaniu jakim jest praca w przedsiębiorstwie budowlanym.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.03.09
Z tramwajami było tak, jak ostatnio z kinem czy zamianą Merkurego na galerię handlową: szło jak po grudzie. Przetarg na budowę rozpisano w 1903 r., a pierwszych pasażerów przewieziono dopiero 8 marca 1959 r. Zamieszamy fragmenty książki Tomasza Haładyja o historii tramwajów, która ukaże się w II połowie roku.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.10.19
Kobieta miała najpierw używać wobec obcokrajowca obraźliwych słów i skłaniać do opuszczenia Polski, a następnie uderzyć go w twarz i zabrać saszetkę, gdzie było 500 euro. Napastniczka została zatrzymana, grozi jej do 12 lat pozbawienia wolności.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.09.09
Ostra interwencja policji podczas meczu derbowego w Zielonej Górze to niejedyna przygoda kibiców Stali Gorzów w ostatnią niedzielę. Gdy żużlowi fani z Gorzowa grupowali się przed wyjazdem na derby, zaatakowali ich kibice piłkarscy z... Gorzowa.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.09.19
Lubuski oddział NFZ od 2018 r. do połowy tego roku wypłacił w ramach zwrotów na podstawie dyrektywy transgranicznej ok. 750 tys. zł.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.11.08
Do wypadku doszło w środowy wieczór przy wjeździe pod stary wiadukt kolejowy - na nitce w kierunku centrum
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.05.19
24-latek z Gorzowa usłyszał już zarzuty. Oprócz gwałtu na 9-latce policjanci zarzucają mu, że pozbawił dziewczynkę wolności ze szczególnym udręczeniem, prawie zabił.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.08.18
Tabliczka z napisem: "Uwaga! Okresowo rozpylany monotlenek diwodoru. Prosimy nie wprowadzać psów! Substancje biologiczne" stoi na trawniku przed kościołem Dominikanów w Poznaniu. Mieszkańcy nie rozumieją napisu, ale psów nie wprowadzają.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.02.10
Rząd chce sprzedać udziały w Międzynarodowych Targach Poznańskich. Czy polski gigant targowy podzieli smutny los budapeszteńskiego Hungexpo? A może zmiana właściciela Targów wyjdzie Poznaniowi na zdrowie? - zaczynamy dyskusję
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.05.18
Proboszcz konińskiej parafii usunął z grona ministrantów chłopaka, który w Koninie zorganizował ponad tydzień temu Marsz Tolerancji.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.12.08
Ratusz przygotowuje specjalne udogodnienia dla firm z sektora high-tech, by przyciągnąć je nad Brdę i stworzyc tu centrum nowoczesnych technologii
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.08.19
Zmarło jedno z pięcioraczków, które 23 lipca urodziła w szpitalu w Bytomiu mieszkanka podczęstochowskiej gminy Olsztyn.
Zobacz oryginalną treść

książka telefoniczna, stacja kontroli pojazdów Słupsk