Dyscyplinarka dla Święczkowskiego za agitację wyborczą?
Informacje z dnia: 15.07.11 Czytaj więcej...
Rzecznik dyscyplinarny prokuratury bada, czy wszcząć sprawę wobec Bogdana Święczkowskiego, prokuratora w stanie spoczynku, za cytowaną w mediach wypowiedź, by głosować "na tę jedną siłę, która pozwoli Polsce przetrwać". Były szef ABW mówi, że działa zgodnie z prawem. wiadomosci.wp.pl
Planuję otworzyć biura w największych miastach. Myślę o otwarciu filii wiejskich. Może to mało spektakularne, ale warto przybliżać Unię tym ludziom, pokazać im, że nie taki diabeł straszny, jak go malują - mówi Ryszard Czarnecki, nr 1 na liście PiS do europarlamentu dystr. Galapagos Chińscy robotnicy zatrudnieni w podbydgoskim Drobeksie dostali dodatkowego ochroniarza. W przyszłym tygodniu wrócą do Chin.

Na bezpłatne badania urologiczne i konsultacje z lekarzami mogą we wtorek liczyć wszyscy torunianie, którzy skończyli 50 lat. Do tragicznego wypadku doszło w Ursusie. Mężczyzna wypadł z pociągu i zginął na miejscu - poinformował serwis ŻW Online. Kraj po ośmiu latach uwolnił się od drakońskiego programu pod hasłem "pomoc finansowa w zamian za reformy". Ale przed Atenami jeszcze długa droga do normalności w gospodarce.

- Tylko pod tym znakiem Polska jest Polską i Polak Polakiem - mówił o krzyżu abp Andrzej Dzięga w homilii dla słuchaczy Radia Maryja świętujących w Toruniu 18. urodziny rozgłośni Kanałami stoczni płynie statek, który przeobraża się w Transformera, biegnie po stoczni, dostaje się na dach hali, wskakuje do środka i... zasypia. To chyba najdowcipniej opisujący przeobrażenia stoczni projekt gdańskiego festiwalu Alternativa Partie rządzącego w Mołdawii prozachodniego Sojuszu na rzecz Integracji Europejskiej (AIE) zwyciężają w niedzielnych wyborach parlamentarnych - wynika z rezultatów dwóch sondaży powyborczych. wiadomosci.wp.pl

Przez ponad dwa miesiące najlepsze polskie filmy będzie można oglądać w 11 miastach całego świata. W programie m.in. "W imię..." Małgorzaty Szumowskiej, "Bejbi Blues" Katarzyny Rosłaniec czy "Obława" Marcina Krzyształowicza. Chcę, aby ludzie mogli wyjść na ulicę, nawet w nocy, mając pewność, że nic im się nie stanie. A tak w naszym mieście jeszcze nie jest - mówi nowy szef toruńskiej policji podinspektor Wojciech Machelski. Nie pomogły groźby telefoniczne i nękania bezpieki. Mimo sprzeciwu władz pisarz Orlando Luis Pardo opublikował w Hawanie tom opowiadań. Pomogli mu w tym blogerzy.

W środę ok. godz. 18 policjanci otrzymali informację o kolejnej ofierze mrozów w naszym mieście.

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew oświadczył, że jego kraj nie dopuści do wypaczania historii II wojny światowej. wiadomosci.wp.pl

TVP nie ma pieniędzy, bo widzowie nie płacą abonamentu. NC+ - powstała z połączenia Cyfry+ i platformy N - wstrzymuje niektóre dofinansowania, choć polskie kino lubi. HBO się waha. Czy polskie kino czeka kryzys?


Polecamy:
informacje z dnia: 22.11.18
W poniedziałek na sesji sejmiku Piotr Całbecki został wybrany na marszałka województwa na kolejną, czwartą już kadencję. Sejmik wybrał też swoje prezydium i zarząd województwa.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.08.18
W Sofii metro budują szybciej - wytyka Patryk Jaki, kandydat PiS na prezydenta Warszawy. - Bo wykorzystali infrastrukturę dla szybkiego tramwaju. A linie tramwajową zwijają - odpowiedziała Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy. W publicystycznym stylu oskarżyła Jakiego, że chce zwijania komunikacji publicznej, na co Jaki zagroził pozwem w trybie wyborczym.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.04.09

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.10.19
Koniec kariery parlamentarnej Łukasza Zbonikowskiego. Wyrzucony z PiS poseł skandalista nie dostał się do Senatu.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.03.10

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.03.10
Ogrody zimowe również wykorzystują fundamenty w swojej budowie. Ogrody zimowe powstają na zbrojonych ławach, bądź także betonowych płytach fundamentowych. podstawy te muszą być oddzielone od fundamentów domu izolacją przeciwwilgociową. Ważne jest również, by fundament naszego domu wznosił się piętnaście centymetrów z okładem ziemię. Jest to opieka ścian przed rozpryskującym się deszczem. Dzięki temu rozwiązaniu szyby naszego ogrodu łatwiej utrzymać w porządku. Warto przyjrzeć się ściśle projektowi naszego ogrody zimowego i dać do zrobienia nieco szczegółowych pytań budowlańcom, by upewnić się o jakości wykonania. W końcu ogród zimowy ma nam służyć długi czas. Ogrody zimowe i wady własnego projektu. Biorąc pod uwagę, iż ogrody zimowe wolno budować we własnym zakresie, zastanówmy się nad wadami takiego przedsięwzięcia. Pierwszym pytaniem jakie być może zadać, to oznacza to inwestor budujący we własnym zakresie ogrody zimowe ma jakieś doświadczenie w budownictwie. Następnie zapytajmy, który raz buduje taki oranżerie. Ogrody zimowe i szybkość wykonania. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek budowy stale zastanawiamy się do tego stopnia czasu dokładnie będzie ona trwała. Mimo iż ogrody zimowe nie są dużą inwestycją, te pytanie także zadajemy w stosunku aż do nich. W dzisiejszych czasach budowlańcy są wybitnie odpowiednio przygotowane do tego typu budowy. Gotowe profile aluminiowe są przywożone na teren budowy i na miejscu montowane. Wszystkie dokładnie przycięte i gotowe aż do montażu. Niekiedy nawet część z nich przyjeżdża w dostawie po trosze złożona. Firmy budowlane przygotowały się aż do naszych inwestycji, korzystając z gotowych i dobrych materiałów, prędko mogą zakończyć zamówienie i przyjąć kolejne. Ogrody zimowe plus ich szybkie wykonanie, to nie raptem duże ułatwienie na rzecz producentów przecież także na rzecz właścicieli ogrodów. Od czasu do czasu warto zachować się z inwestycją i zgromadzić więcej funduszy na profesjonalnie wykonanie. ogrody zimowe cieszą się coraz większą popularnością na świecie oraz od niedawna także w Polsce. Ogród zimowy to doskonały sposób na powiększenie i docieplenie budynku, ale i również podwyższa standard i jakość naszego życia.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.03.10
Banki i inne instytucje finansowe wyszły naprzeciw oczekiwaniom klientów i stworzyły bardzo liczną gamę usług kredytowych. Obecnie książka telefoniczna można wziąć już na niemal wszystko, zaczynając od żarówek, aż do domu, czy nieruchomości. Kredyty są najważniejszym źródłem dochodów banków, które czerpią zyski z prowizji za ich przyznanie, ze spłat odsetek oraz dodatkowych różnych opłatukrytych podatków. Bardzo często kredytobiorca nie ma świadomości, ile pieniędzy będzie musiał zwrócić w ramach zaciągniętego kredytu. Jaka charakterystyka kredytu jest najistotniejsza? Czy jest to wysokość raty, okres spłaty, prowizja czy może stopa procentowa? Dla każdego kredytobiorcy może to być coś różnego.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.03.10

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.03.10
zabudowy szklane. Bardzo ciekawym pomysłem na własną działalność i biznes jest prowadzenie firmy budowlanej, ale do tego należy mieć minimum wiedzy i umiejętności. Wyjątkowo w dzisiejszych czasach, gdy gospodarka światowa właśnie wychodzi z kryzysu, który de facto rozpoczął się na rynku amerykańskim, a szczególnie w bańce kredytów - kredyt hipoteczny, brany bez opamiętania i na małych zabezpieczeniach. Można zanotować wyraźny trend rosnący na rynku budownictwa. Powstają nowe mieszkania i domy. Specjaliści nadal sądzą, że tempo powstawania nowych bloków jest zbyt powolne w stosunku do zapotrzebowania na nie. Jednym z powodów są limitowane zasoby finansowe Polaków, ale źródeł tego stanu można również upatrywać w branży usług budowniczych. Z powodu recesji bardzo dużo organizacji zawiesiło swoją działalność lub nawet zamknęło swoje kariery. Z tego powodu na rynku zaistniała bardzo dużo przestrzeni, którą mają szansę zapełnić nowe przedsiębiorstwa. Założenie firmy budowlanej nie jest sprawą prostą. Ogólnie mówiąc, budowlańcy powinni charakteryzować się idealnym stanem zdrowia, aby podołać wyzwaniu jakim jest praca w przedsiębiorstwie budowlanym.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.03.10
wózki widłowe, części do wózków widłowych. Na rynku dostępne są setki modeli wózków widłowych. Najróżniejsze parametry udźwigu czy typ źródła zasilania pozwalają precyzyjnie dobrać najbardziej odpowiedni rodzaj wózka dla danej firmy. Najpopularniejszymi wózkami są wózki spalinowe napędzane silnikiem elektrycznym oraz wózki, gdzie napęd ma źródłó z butli gazowej. Wózki z silnikiem elektrycznym mają zastosowanie w zamkniętych pomieszczeniach, gdyż przepisy w kodeksach zakazują stosowania innego typu wózków. Pozostałe wózki mają zastosowanie na na przestrzeniach otwartych czy rampach. Wózek elektryczny napędzany jest przy pomocy sporych baterii kwasowych, które działają przez około 5- 7 godzin. Po ich wyczerpaniu, podłącza się je do prądu elektrycznego i po kilkudziesięciu minutach są ponownie zdatne do użytku. Największą zaletą wózka elektrycznego jest zerowa emisja groźnych dla ludzi substancji. Poza tym koszty jego użytkowania są dużo niższe niż w przypadku innego typu wózków. Kolejną korzyścią jest cichość działania, a także dużo dłuższy okres użytkowania. Największą ich wadą jest dużo wyższy koszt początkowy, czyli cena kupna. Jednak mimo tych problemów wózki elektryczne są najbardziej rozpowszechnionym rodzajem wózka. Wraz z gwałtownym rozwojem przemysłu i produkcji powstało zapotrzebowanie na pojazdy, które będą w stanie przenosić kilkutonowe ładunki, ale jednocześnie będą na tyle zwinne, że zmieszczą się w ciasnych przejściach w magazynach. Idealnym wynalazkiem do wypełnienia tej roli okazał się wózek widłowy. Pierwsze wózki wprowadzono do produkcji zaledwie około sto lat temu. Są to niewielkie, ale niezwykle silne i bardzo zwrotne maszyny. Prowadzenie wózka widłowego jest łatwe do nauki, ale równocześnie wymaga dużego doświadczenia oraz zachowania szczególnej ostrożności. Wózek waży kilka ton, a jeżeli dołączymy do tego kilkutonowy ładunek, to poziom zagrożenia znacznie wzrasta, dlatego też najistotniejsze w prowadzeniu wózka jest zachowanie rozwagi i bezpieczeństwo. Należy nie zapominać o odpowiednim rozłożeniu towaru, aby środek ciężkości był na właściwym miejscu. Niewłaściwy lub zbyt duży ładunek może doprowadzić do uszkodzenia lub przewrócenia wózka. Do prowadzenia wózka niezbędne jest posiadanie specjalnych uprawnień oraz właściwych badań lekarskich. Wszystkie konieczne uprawnienia można uzyskać podczas specjalnych kursów zawodowych. # Zapewniamy profesjonalny serwis wózków widłowych z dojazdem do klienta, jak i w naszych warsztatach. # Dostarczamy części zamienne do wszystkich typów wózków widłowych. # Wynajmujemy wózki widłowe na okresy długoterminowe jak i na okresy krótsze. # Zapewniamy kompleksową obsługę transportu wewnętrznego klienta przez naszą firmę, dostarczając nasze wózki widłowe i biorąc na siebie obowiązki utrzymania ich w ruchu. Gwarantujemy nieprzerwaną pracę za i wyładunkową.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.03.10
Ktoś taki reżyserem? Introwertyk, nie znosi tłumu, uwielbia być sam. Mówi chaotycznie, raz po raz wybucha histerycznym śmiechem i nie umie opowiedzieć najprostszej historii. Ale potrafi rysować. Oddaje się tej pasji całkowicie i obsesyjnie
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.11.08
- Auta zastawiają chodnik na Zaułku Prosowym - skarży się nasz czytelnik.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.04.19
Taka Anglia, jaką tu widzisz, umiera. Już nie da się jej uratować. A szkoda, bo to było coś absolutnie pięknego, niewiarygodnego. Koniec tego świata przyszedł w tym samym czasie, kiedy pojawiła się niebieska flaga z żółtymi gwiazdkami, więc trudno się dziwić, że niektórzy ludzie oskarżają UE o to, że zniszczyła ich Anglię. Nie mówię, że to mądre, ale że można ich zrozumieć.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.04.18
To paradoks, bo wśród niekończących się afer łapówkarskich w Brazylii przypadek Luli jest niemal żartobliwy.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.05.09
Największy na świecie producent korków do wina wypowiedział wojnę kapslom, zakrętkom i sztucznym korkom. Jak na razie - wygrywa
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.07.18
Dla senegalskiego centra najbliższy sezon będzie drugim pełnym w toruńskich barwach.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.06.10
W Toruniu nadal zamknięty jest przejazd pod wiaduktem na Kujawskiej-Podgórskiej przy dworcu PKP Toruń Główny.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.06.09
Do niegroźnego, jak się okazuje, "zdarzenia drogowego" doszło po godz. 10 w Warszawie. Motocykl uderzył w samochód, nikomu nic się nie stało.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.01.09
Jest szansa, że znajdzie się 240 mln zł na przebudowę i modernizację obiektów sportowych na Konwiktorskiej należących do klubu Polonia. Wczoraj Hanna Gronkiewicz-Waltz zadeklarowała pomoc w znalezieniu środków.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.06.10
Toruńskie Planetarium w weekend szykuje premierę Wehikułu czasu - nowego seansu astronomicznego. Mamy wejściówki na pierwszy pokaz.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.01.09

W czwartek o godz. 17 ma odbyć się uroczystość powołania posła PiS Aleksandra Szczygły na stanowisko szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego - dowiedziała się nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa. Piastujący do tej pory to stanowisko Władysław Stasiak ma zostać wiceszefem Kancelarii Prezydenta. wiadomosci.wp.pl


Zobacz oryginalną treść

książka telefoniczna, stacja kontroli pojazdów Słupsk