Z Rataj tramwajem do centrum przez Towarową
Informacje z dnia: 15.07.10 Czytaj więcej...
Na przełomie lipca i sierpnia przez trzy tygodnie naprawiane będzie torowisko przy Kupcu Poznańskim między ulicami Podgórną i Półwiejską. Wyłączona z ruchu ma być również ul. Strzelecka. Prace prawdopodobnie rozpoczną się 24 lipca.
Tegoroczna diecezjalna pielgrzymka wyruszy pod hasłem "Otoczmy troską życie". Ci, którzy nie mogą wyjść na pielgrzymi szlak w najbliższych dniach, mogą się jeszcze zapisać na Pielgrzymkę Promienistą. By homoseksualiści nie byli wyrzucani z domów, aby wspólnoty chrześcijańskie były otwarte dla wszystkich ludzi, by ludzie, którzy atakują Marsz Równości, zrozumieli, że szacunek należy się każdemu człowiekowi, by w Polsce nikogo nie wykluczano, za tych, którzy odebrali sobie życie - to tylko niektóre intencje, w jakich modlono się na nabożeństwie przed Marszem Równości. Prowadzili je księża z Polski, Niemiec i Anglii. Mieszkańcy białostockiej Rodziny Kolejowej czują się oszukiwani przez prezesów swojej spółdzielni. - Musimy im płacić za to, że segregujemy śmieci. To jest jakiś żart! Konkurencyjne białostockie firmy za taką usługę nie pobierają ani grosza - mówią oburzeni lokatorzy.

11 mln zł otrzymał Uniwerstet Technologiczno-Przyrodniczy w ramach projektu Power. Będzie mógł za to prowadzić projektu od kwietnia do kwietnia 2022 roku. To nie jest fantastyka. Tak katastroficzny obraz Polski i woj. lubuskiego rysuje się w związku ze zmianami klimatu, do których w dużym stopniu doprowadza człowiek. Himalaista Rafał Fronia rozbił bank sympatii widzów 9. edycji festiwalu Ciekawi Świata. Ale jeszcze dziś i jutro szykują się niezwykłe spotkania z podróżnikami.

Zasypany śniegiem, drzwi przymarznięte do uszczelek, szron na szybach - to teraz najmniejsze zmartwienie kierowców. Gdy za oknami trzaskający mróz, wielu z rana zadaje sobie to samo pytanie: czy dziś odpali? Powstaje koncepcja przyszłorocznych Dni Gorzowa. Miejskie Centrum Kultury postawi na sprawdzone pomysły, ale chce na święto miasta ściągnąć dwie gwiazdy. Jakie? - Pytamy o to gorzowian w naszej internetowej sondzie - mówi dyrektor MCK Ewa Hornik. Nowy świat biznesów z branży beauty i modnych kawiarni sąsiaduje z obozem, szkołą koraniczną, brudnym targiem rybnym. Somalia podnosi się z kryzysu, wstaje do życia, a o opowiadał o tym białostoczanom dziennikarz Jarosław Kuźniar.

Zarząd podlaski (PiS - Porozumienie) w wojewódzkim budżecie na ten rok zwiększył wydatki w stosunku do przygotowanego jeszcze przez koalicję PSL - PO o ponad 48 mln zł. Więcej pieniędzy niż wcześniej planowano ma być przeznaczonych na kulturę, ochronę zdrowia, drogi i bezpieczeństwo, a dokładniej OSP. Czterokrotnie PiS zwiększył rezerwę ogólną. W jakim celu - nie ujawniono. Nie dogadali się prezesi Stali i Falubazu, w kwietniu ruszy proces. - Nie było zbliżenia stanowisk, nie będzie zgody - mówi mecenas Jerzy Wierchowicz, który w sporze reprezentuje Władysława Komarnickiego. Stary Rynek opanują w środę wojskowi. W obecności ministra obrony Bogdana Klicha swoje święto celebrować będą żołnierze z Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.

70 osób z Polski i Litwy, profesjonalistów i amatorów - tylu uczniów miała Międzynarodowa Letnia Szkoła Tańca Współczesnego zorganizowana przez zespół Śląsk. Krzysztof Karwatowicz, Robert Surowiec i Radosław Wróblewski. Kto z nich będzie kandydatem PO na prezydenta Gorzowa? O tym zdecydują członkowie gorzowskiej PO w połowie maja w prawyborach. Na razie partia zaprasza gorzowian na otwarte debaty z udziałem całej trójki. Tematem najbliższej Niedzieli Handlowej w centrum będą kuchnie świata. Nie zabraknie pokazów kulinarnych, wystaw czy tradycyjnego Frymarku.


Polecamy:
informacje z dnia: 08.03.19
W Bydgoszczy trudno o miejsce w publicznym żłobku. W kolejce czeka pół tysiąca dzieci. Ale przybywa miejsc w prywatnych Klubach Malucha. Właśnie otworzył się taki na Wyżynach.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.07.19
Kolejny przetarg i kolejna dokładka z budżetu. Czy tym razem miasto wybierze wykonawcę rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 20 na Górczynie? Pieniądze są.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.08.09
Rodzina i przyjaciele pożegnają zmarłego radnego Macieja Zawieję. Pogrzeb o godz. 13.15 na Cmentarzu Górczyńskim.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.06.09
Młodzi bydgoszczanie słabo piszą, nie kojarzą faktów i nie umieją zastosować wiedzy w praktyce - to wnioski z wyników kwietniowego egzaminu gimnazjalnego. Choć rezultaty są lepsze od średniej krajowej, to i tak nie ma się z czego cieszyć.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.04.18
Ogrody zimowe również wykorzystują fundamenty w swojej budowie. Ogrody zimowe powstają na zbrojonych ławach, bądź także betonowych płytach fundamentowych. podstawy te muszą być oddzielone od fundamentów domu izolacją przeciwwilgociową. Ważne jest również, by fundament naszego domu wznosił się piętnaście centymetrów z okładem ziemię. Jest to opieka ścian przed rozpryskującym się deszczem. Dzięki temu rozwiązaniu szyby naszego ogrodu łatwiej utrzymać w porządku. Warto przyjrzeć się ściśle projektowi naszego ogrody zimowego i dać do zrobienia nieco szczegółowych pytań budowlańcom, by upewnić się o jakości wykonania. W końcu ogród zimowy ma nam służyć długi czas. Ogrody zimowe i wady własnego projektu. Biorąc pod uwagę, iż ogrody zimowe wolno budować we własnym zakresie, zastanówmy się nad wadami takiego przedsięwzięcia. Pierwszym pytaniem jakie być może zadać, to oznacza to inwestor budujący we własnym zakresie ogrody zimowe ma jakieś doświadczenie w budownictwie. Następnie zapytajmy, który raz buduje taki oranżerie. Ogrody zimowe i szybkość wykonania. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek budowy stale zastanawiamy się do tego stopnia czasu dokładnie będzie ona trwała. Mimo iż ogrody zimowe nie są dużą inwestycją, te pytanie także zadajemy w stosunku aż do nich. W dzisiejszych czasach budowlańcy są wybitnie odpowiednio przygotowane do tego typu budowy. Gotowe profile aluminiowe są przywożone na teren budowy i na miejscu montowane. Wszystkie dokładnie przycięte i gotowe aż do montażu. Niekiedy nawet część z nich przyjeżdża w dostawie po trosze złożona. Firmy budowlane przygotowały się aż do naszych inwestycji, korzystając z gotowych i dobrych materiałów, prędko mogą zakończyć zamówienie i przyjąć kolejne. Ogrody zimowe plus ich szybkie wykonanie, to nie raptem duże ułatwienie na rzecz producentów przecież także na rzecz właścicieli ogrodów. Od czasu do czasu warto zachować się z inwestycją i zgromadzić więcej funduszy na profesjonalnie wykonanie. ogrody zimowe cieszą się coraz większą popularnością na świecie oraz od niedawna także w Polsce. Ogród zimowy to doskonały sposób na powiększenie i docieplenie budynku, ale i również podwyższa standard i jakość naszego życia.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.04.18
zabudowy szklane. Bardzo ciekawym pomysłem na własną działalność i biznes jest prowadzenie firmy budowlanej, ale do tego należy mieć minimum wiedzy i umiejętności. Wyjątkowo w dzisiejszych czasach, gdy gospodarka światowa właśnie wychodzi z kryzysu, który de facto rozpoczął się na rynku amerykańskim, a szczególnie w bańce kredytów - kredyt hipoteczny, brany bez opamiętania i na małych zabezpieczeniach. Można zanotować wyraźny trend rosnący na rynku budownictwa. Powstają nowe mieszkania i domy. Specjaliści nadal sądzą, że tempo powstawania nowych bloków jest zbyt powolne w stosunku do zapotrzebowania na nie. Jednym z powodów są limitowane zasoby finansowe Polaków, ale źródeł tego stanu można również upatrywać w branży usług budowniczych. Z powodu recesji bardzo dużo organizacji zawiesiło swoją działalność lub nawet zamknęło swoje kariery. Z tego powodu na rynku zaistniała bardzo dużo przestrzeni, którą mają szansę zapełnić nowe przedsiębiorstwa. Założenie firmy budowlanej nie jest sprawą prostą. Ogólnie mówiąc, budowlańcy powinni charakteryzować się idealnym stanem zdrowia, aby podołać wyzwaniu jakim jest praca w przedsiębiorstwie budowlanym.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.04.18
wózki widłowe, części do wózków widłowych. Na rynku dostępne są setki modeli wózków widłowych. Najróżniejsze parametry udźwigu czy typ źródła zasilania pozwalają precyzyjnie dobrać najbardziej odpowiedni rodzaj wózka dla danej firmy. Najpopularniejszymi wózkami są wózki spalinowe napędzane silnikiem elektrycznym oraz wózki, gdzie napęd ma źródłó z butli gazowej. Wózki z silnikiem elektrycznym mają zastosowanie w zamkniętych pomieszczeniach, gdyż przepisy w kodeksach zakazują stosowania innego typu wózków. Pozostałe wózki mają zastosowanie na na przestrzeniach otwartych czy rampach. Wózek elektryczny napędzany jest przy pomocy sporych baterii kwasowych, które działają przez około 5- 7 godzin. Po ich wyczerpaniu, podłącza się je do prądu elektrycznego i po kilkudziesięciu minutach są ponownie zdatne do użytku. Największą zaletą wózka elektrycznego jest zerowa emisja groźnych dla ludzi substancji. Poza tym koszty jego użytkowania są dużo niższe niż w przypadku innego typu wózków. Kolejną korzyścią jest cichość działania, a także dużo dłuższy okres użytkowania. Największą ich wadą jest dużo wyższy koszt początkowy, czyli cena kupna. Jednak mimo tych problemów wózki elektryczne są najbardziej rozpowszechnionym rodzajem wózka. Wraz z gwałtownym rozwojem przemysłu i produkcji powstało zapotrzebowanie na pojazdy, które będą w stanie przenosić kilkutonowe ładunki, ale jednocześnie będą na tyle zwinne, że zmieszczą się w ciasnych przejściach w magazynach. Idealnym wynalazkiem do wypełnienia tej roli okazał się wózek widłowy. Pierwsze wózki wprowadzono do produkcji zaledwie około sto lat temu. Są to niewielkie, ale niezwykle silne i bardzo zwrotne maszyny. Prowadzenie wózka widłowego jest łatwe do nauki, ale równocześnie wymaga dużego doświadczenia oraz zachowania szczególnej ostrożności. Wózek waży kilka ton, a jeżeli dołączymy do tego kilkutonowy ładunek, to poziom zagrożenia znacznie wzrasta, dlatego też najistotniejsze w prowadzeniu wózka jest zachowanie rozwagi i bezpieczeństwo. Należy nie zapominać o odpowiednim rozłożeniu towaru, aby środek ciężkości był na właściwym miejscu. Niewłaściwy lub zbyt duży ładunek może doprowadzić do uszkodzenia lub przewrócenia wózka. Do prowadzenia wózka niezbędne jest posiadanie specjalnych uprawnień oraz właściwych badań lekarskich. Wszystkie konieczne uprawnienia można uzyskać podczas specjalnych kursów zawodowych. # Zapewniamy profesjonalny serwis wózków widłowych z dojazdem do klienta, jak i w naszych warsztatach. # Dostarczamy części zamienne do wszystkich typów wózków widłowych. # Wynajmujemy wózki widłowe na okresy długoterminowe jak i na okresy krótsze. # Zapewniamy kompleksową obsługę transportu wewnętrznego klienta przez naszą firmę, dostarczając nasze wózki widłowe i biorąc na siebie obowiązki utrzymania ich w ruchu. Gwarantujemy nieprzerwaną pracę za i wyładunkową.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.04.18

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.04.18

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.04.18
Banki i inne instytucje finansowe wyszły naprzeciw oczekiwaniom klientów i stworzyły bardzo liczną gamę usług kredytowych. Obecnie książka telefoniczna można wziąć już na niemal wszystko, zaczynając od żarówek, aż do domu, czy nieruchomości. Kredyty są najważniejszym źródłem dochodów banków, które czerpią zyski z prowizji za ich przyznanie, ze spłat odsetek oraz dodatkowych różnych opłatukrytych podatków. Bardzo często kredytobiorca nie ma świadomości, ile pieniędzy będzie musiał zwrócić w ramach zaciągniętego kredytu. Jaka charakterystyka kredytu jest najistotniejsza? Czy jest to wysokość raty, okres spłaty, prowizja czy może stopa procentowa? Dla każdego kredytobiorcy może to być coś różnego.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.04.18
Prawie wszystkie trawniki w centrum Gorzowa zostały już wykoszone. To było pierwsze koszenie w tym roku. Teraz pora na trawniki w parkach w częściach miasta.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.04.10
Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 44-letniemu Mariuszowi M. - maklerowi oszustowi.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.04.10
Zastanawiasz się, czy woda, jaka płynie z kranu, jest dostatecznie smaczna i zdrowa? Zaproś do domu speca od H2O, a ten organoleptycznie oceni smak, zapach oraz barwę kranówki. Jej próbki prześle też do badania w laboratorium.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.03.18
We wtorek, 27 lutego, na stadionie Rakowa Częstochowa odbyły się oficjalne testy nowego oświetlenia. Jego budowa była warunkiem otrzymania licencji na grę w 1. lidze.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.12.08
Labrador Nero, specjalizujący się w wykrywaniu tytoniu, wywąchał przemyt 57,4 tys. paczek papierosów ukrytych w ładunku białoruskiej ciężarówki.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.03.19
- Nasi policjanci czegoś takiego jeszcze nie widzieli. Trudno nawet mówić o liczbie ton, bo my to liczymy w tirach, które trzeba wysłać na miejsce - mówi rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak o zlikwidowanej nielegalnej fabryce papierosów.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.05.10
Czasu mało, a podpisów trzeba dużo. - To 200 ryz papieru - przelicza Andrzej Olechowski, który w piątek osobiście zbierał podpisy w Częstochowie. Dla innych kandydatów do prezydenckiego fotela robią to lokalni zwolennicy.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.08.18
Blisko 300 kamizelek odblaskowych przygotowała Straż Miejska w Białymstoku w ramach akcji poprawiającej bezpieczeństwo na drogach. Połowa już trafiła do rowerzystów, kolejne białostoczanie otrzymają w kolejnych akcjach.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.06.18
PiS-owski plan obniżki pensji samorządowców o 20 proc. w Bydgoszczy nie wypalił. Radni uchwalili, że prezydent Rafał Bruski (PO) będzie miał większe dodatki, więc w sumie zarobi tylko o 109 zł mniej.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.03.18
W repertuarze jubileuszowego, 25. Bydgoskiego Festiwalu Operowego interesujące tytuły znajdą dla siebie zarówno wytrawni melomani operowi, jak i oczekujący dobrej rozrywki fani musicalu oraz miłośnicy baletu. W programie takie tytuły jak "Romeo i Julia", "Kniaź Igor" czy "Trzej muszkieterowie".
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.10.19
25-krotne mistrzynie Polski w koszykówce dziś przede wszystkim walczą o przetrwanie. Ostatecznie Wisła Kraków przystąpiła do rozgrywek w EBLK, a skład ma całkiem niezły, o czym świadczy choćby zwycięstwo u siebie z Artego Bydgoszcz. Z gorzowiankami w naszej hali przy Chopina wiślaczki zagrają w niedzielę o godz. 18.
Zobacz oryginalną treść

książka telefoniczna, stacja kontroli pojazdów Słupsk