Gdy pracownik ryzykuje życie
Informacje z dnia: 22.06.10 Czytaj więcej...
Rodziny osób wykonujących zawody obarczone ryzykiem nagłej śmierci w każdej chwili mogą stracić najbliższą osobę. To oprócz tragedii rodzinnej oznacza także na ogół pogorszenie sytuacji ekonomicznej.
W Polsce mimo spowolnienia gospodarczego pracuje obecnie najwięcej osób od początku lat 90. Jak podaje GUS, liczba pracujących przekroczyła w III kwartale 16 mln osób. Ponad dwie trzecie badanych uważa, że sytuacja na rynku pracy w Polsce jest zła, ponad trzy czwarte respondentów dostrzega problem bezrobocia wśród młodzieży - wynika z sondażu CBOS. Inspekcja pracy w telewizji publicznej- nierówne traktowanie pracowników i łamanie przepisów prawa pracy. To tylko niektóre z uchybień, jakich doszukali się urzędnicy w TVP.

Z danych GUS- u wynika, że coraz mniejsza liczba Polaków decyduje się na poszukiwanie pracy poza miejscem swojego zamieszkania. Przeprowadzki za pracą stają się coraz mniej opłacalne. NSZZ "Solidarność" Poczty Polskiej zawiadomiła CBA i ABW o nieprawidłowościach w spółce - poinformował w czwartek jej przewodniczący Bogumił Nowicki. CBA i ABW potwierdzają, że pisma do nich wpłynęły. Rzecznik Poczty Polskiej nie chce komentować tej sprawy. Państwowa Inspekcja Pracy proponuje wydłużenie trzymiesięcznego terminu wykorzystania zaległych urlopów - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Rozpoczęła się piąta edycja konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie Lodołamacze. Pracodawcy mogą zgłaszać swoje kandydatury do połowy kwietnia. Zmiana przepisów oraz dużo mniej rekrutacji prowadzonych przez firmy headhunterskie sprawiły, że zapaliło się zielone światło dla pracowników tymczasowych. Przedstawiciele stolicy Wielkopolski przekonywali w Londynie emigrantów do powrotu. Kilkadziesiąt osób czeka tylko na sygnał od pracodawców i head hunterów.

Rozmowa kwalifikacyjna to dla wielu osób jeden z trudniejszych momentów w budowaniu kariery zawodowej. Stres bywa deprymujący. Czasem aż za bardzo... Wybrane metody oceny i rozwijania kompetencji pracowników Bruksela chce zachęcić ojców do zajmowania się dziećmi. Wprowadza czterotygodniowy urlop wychowawczy zarezerwowany tylko dla taty.

Najbardziej narażone na utratę stanowiska są osoby, które niechętnie patrzą na zmiany zachodzące w firmie i nie chcą w nich brać udziału. Nocne wręczenie wypowiedzeń, eskorta ochroniarzy i specjalnie podstawione autobusy, które od razu rozwiozły zwolnionych ludzi do domu - w taki sposób firma Lear w Tychach zwolniła prawie 300 swoich pracowników. Swego czasu firma otrzymała tytuł solidnego pracodawcy za otwarcie się na ludzi. Wypłatę wysokiego odszkodowania, ale i zwolnienie z pracy w trybie natychmiastowym u aktualnego pracodawcy - taką karę nałożył pod koniec grudnia Sąd Rejonowy w Siedlcach na inżyniera jednej z dużych firm montażowo-drogowych. Pracownik złamał umowę o rocznym zakazie konkurencji - informuje Dziennik Gazeta Prawna.


Polecamy:
informacje z dnia: 29.06.10
Firmy, które w ubiegłym roku zwalniały pracowników, znów przyjmują. Więcej osób niż zwolniły.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.03.09
100 tys. miejsc pracy w tym roku w Polsce, które zliczyli reporterzy Gazety, to dopiero początek. Rynek pracy zaczyna się odbijać - twierdzą eksperci
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.07.10
W piątek przedstawiciele rządu, związków zawodowych i pracodawców z Komisji Trójstronnej kolejny raz spróbują porozumieć się ws. podwyżki minimalnego wynagrodzenia na 2011 r. Rząd chce by wynosiło ono 1386 zł. Związki, by było o 114 zł wyższe.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.07.10
W Warszawie zakończyło się właśnie międzynarodowe forum liderów biznesu LGBT (lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transseksualnych). Odbywało się z okazji EuroPride, wielkiego festiwalu mniejszości seksualnych.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.05.10
Ogrody zimowe również wykorzystują fundamenty w swojej budowie. Ogrody zimowe powstają na zbrojonych ławach, bądź także betonowych płytach fundamentowych. podstawy te muszą być oddzielone od fundamentów domu izolacją przeciwwilgociową. Ważne jest również, by fundament naszego domu wznosił się piętnaście centymetrów z okładem ziemię. Jest to opieka ścian przed rozpryskującym się deszczem. Dzięki temu rozwiązaniu szyby naszego ogrodu łatwiej utrzymać w porządku. Warto przyjrzeć się ściśle projektowi naszego ogrody zimowego i dać do zrobienia nieco szczegółowych pytań budowlańcom, by upewnić się o jakości wykonania. W końcu ogród zimowy ma nam służyć długi czas. Ogrody zimowe i wady własnego projektu. Biorąc pod uwagę, iż ogrody zimowe wolno budować we własnym zakresie, zastanówmy się nad wadami takiego przedsięwzięcia. Pierwszym pytaniem jakie być może zadać, to oznacza to inwestor budujący we własnym zakresie ogrody zimowe ma jakieś doświadczenie w budownictwie. Następnie zapytajmy, który raz buduje taki oranżerie. Ogrody zimowe i szybkość wykonania. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek budowy stale zastanawiamy się do tego stopnia czasu dokładnie będzie ona trwała. Mimo iż ogrody zimowe nie są dużą inwestycją, te pytanie także zadajemy w stosunku aż do nich. W dzisiejszych czasach budowlańcy są wybitnie odpowiednio przygotowane do tego typu budowy. Gotowe profile aluminiowe są przywożone na teren budowy i na miejscu montowane. Wszystkie dokładnie przycięte i gotowe aż do montażu. Niekiedy nawet część z nich przyjeżdża w dostawie po trosze złożona. Firmy budowlane przygotowały się aż do naszych inwestycji, korzystając z gotowych i dobrych materiałów, prędko mogą zakończyć zamówienie i przyjąć kolejne. Ogrody zimowe plus ich szybkie wykonanie, to nie raptem duże ułatwienie na rzecz producentów przecież także na rzecz właścicieli ogrodów. Od czasu do czasu warto zachować się z inwestycją i zgromadzić więcej funduszy na profesjonalnie wykonanie. ogrody zimowe cieszą się coraz większą popularnością na świecie oraz od niedawna także w Polsce. Ogród zimowy to doskonały sposób na powiększenie i docieplenie budynku, ale i również podwyższa standard i jakość naszego życia.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.05.10

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.05.10

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.05.10
wózki widłowe, części do wózków widłowych. Na rynku dostępne są setki modeli wózków widłowych. Najróżniejsze parametry udźwigu czy typ źródła zasilania pozwalają precyzyjnie dobrać najbardziej odpowiedni rodzaj wózka dla danej firmy. Najpopularniejszymi wózkami są wózki spalinowe napędzane silnikiem elektrycznym oraz wózki, gdzie napęd ma źródłó z butli gazowej. Wózki z silnikiem elektrycznym mają zastosowanie w zamkniętych pomieszczeniach, gdyż przepisy w kodeksach zakazują stosowania innego typu wózków. Pozostałe wózki mają zastosowanie na na przestrzeniach otwartych czy rampach. Wózek elektryczny napędzany jest przy pomocy sporych baterii kwasowych, które działają przez około 5- 7 godzin. Po ich wyczerpaniu, podłącza się je do prądu elektrycznego i po kilkudziesięciu minutach są ponownie zdatne do użytku. Największą zaletą wózka elektrycznego jest zerowa emisja groźnych dla ludzi substancji. Poza tym koszty jego użytkowania są dużo niższe niż w przypadku innego typu wózków. Kolejną korzyścią jest cichość działania, a także dużo dłuższy okres użytkowania. Największą ich wadą jest dużo wyższy koszt początkowy, czyli cena kupna. Jednak mimo tych problemów wózki elektryczne są najbardziej rozpowszechnionym rodzajem wózka. Wraz z gwałtownym rozwojem przemysłu i produkcji powstało zapotrzebowanie na pojazdy, które będą w stanie przenosić kilkutonowe ładunki, ale jednocześnie będą na tyle zwinne, że zmieszczą się w ciasnych przejściach w magazynach. Idealnym wynalazkiem do wypełnienia tej roli okazał się wózek widłowy. Pierwsze wózki wprowadzono do produkcji zaledwie około sto lat temu. Są to niewielkie, ale niezwykle silne i bardzo zwrotne maszyny. Prowadzenie wózka widłowego jest łatwe do nauki, ale równocześnie wymaga dużego doświadczenia oraz zachowania szczególnej ostrożności. Wózek waży kilka ton, a jeżeli dołączymy do tego kilkutonowy ładunek, to poziom zagrożenia znacznie wzrasta, dlatego też najistotniejsze w prowadzeniu wózka jest zachowanie rozwagi i bezpieczeństwo. Należy nie zapominać o odpowiednim rozłożeniu towaru, aby środek ciężkości był na właściwym miejscu. Niewłaściwy lub zbyt duży ładunek może doprowadzić do uszkodzenia lub przewrócenia wózka. Do prowadzenia wózka niezbędne jest posiadanie specjalnych uprawnień oraz właściwych badań lekarskich. Wszystkie konieczne uprawnienia można uzyskać podczas specjalnych kursów zawodowych. # Zapewniamy profesjonalny serwis wózków widłowych z dojazdem do klienta, jak i w naszych warsztatach. # Dostarczamy części zamienne do wszystkich typów wózków widłowych. # Wynajmujemy wózki widłowe na okresy długoterminowe jak i na okresy krótsze. # Zapewniamy kompleksową obsługę transportu wewnętrznego klienta przez naszą firmę, dostarczając nasze wózki widłowe i biorąc na siebie obowiązki utrzymania ich w ruchu. Gwarantujemy nieprzerwaną pracę za i wyładunkową.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.05.10
zabudowy szklane. Bardzo ciekawym pomysłem na własną działalność i biznes jest prowadzenie firmy budowlanej, ale do tego należy mieć minimum wiedzy i umiejętności. Wyjątkowo w dzisiejszych czasach, gdy gospodarka światowa właśnie wychodzi z kryzysu, który de facto rozpoczął się na rynku amerykańskim, a szczególnie w bańce kredytów - kredyt hipoteczny, brany bez opamiętania i na małych zabezpieczeniach. Można zanotować wyraźny trend rosnący na rynku budownictwa. Powstają nowe mieszkania i domy. Specjaliści nadal sądzą, że tempo powstawania nowych bloków jest zbyt powolne w stosunku do zapotrzebowania na nie. Jednym z powodów są limitowane zasoby finansowe Polaków, ale źródeł tego stanu można również upatrywać w branży usług budowniczych. Z powodu recesji bardzo dużo organizacji zawiesiło swoją działalność lub nawet zamknęło swoje kariery. Z tego powodu na rynku zaistniała bardzo dużo przestrzeni, którą mają szansę zapełnić nowe przedsiębiorstwa. Założenie firmy budowlanej nie jest sprawą prostą. Ogólnie mówiąc, budowlańcy powinni charakteryzować się idealnym stanem zdrowia, aby podołać wyzwaniu jakim jest praca w przedsiębiorstwie budowlanym.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.05.10
Banki i inne instytucje finansowe wyszły naprzeciw oczekiwaniom klientów i stworzyły bardzo liczną gamę usług kredytowych. Obecnie książka telefoniczna można wziąć już na niemal wszystko, zaczynając od żarówek, aż do domu, czy nieruchomości. Kredyty są najważniejszym źródłem dochodów banków, które czerpią zyski z prowizji za ich przyznanie, ze spłat odsetek oraz dodatkowych różnych opłatukrytych podatków. Bardzo często kredytobiorca nie ma świadomości, ile pieniędzy będzie musiał zwrócić w ramach zaciągniętego kredytu. Jaka charakterystyka kredytu jest najistotniejsza? Czy jest to wysokość raty, okres spłaty, prowizja czy może stopa procentowa? Dla każdego kredytobiorcy może to być coś różnego.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.05.10
W piątek mija termin rozliczeń z podatku dochodowego od osób fizycznych. Osoby, które dotychczas nie złożyły zeznania, mogą je jeszcze zanieść do urzędu skarbowego, wysłać pocztą albo przez internet.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.06.10
Zaczęła się kampania internetowa, której celem jest poprawa warunków pracy osób zatrudnionych w super- i hipermarketach.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.02.10
Przez półtora roku program Solidarność pokoleń 50+ istniał tylko na papierze. W styczniu Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej skończyło prace i rząd go przyjął.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.12.09
Bruksela chce zachęcić ojców do zajmowania się dziećmi. Wprowadza czterotygodniowy urlop wychowawczy zarezerwowany tylko dla taty.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.07.09
Zaczynali od wierszy i opowiadań pisanych do szuflady. Potem wydali pierwsze tomiki poezji lub powieści, które wprawdzie się sprzedawały, ale nie mogły posłużyć za stałe źródło utrzymania. Gdzie ostatecznie lądują utalentowani polscy twórcy?
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.03.10
Zwalniani pracownicy Polskich Linii Lotniczych LOT, uczestniczący w adresowanych do nich szkoleniach, mają wkrótce otrzymać propozycje nowych miejsc pracy - informują przedstawiciele agencji, prowadzącej szkolenia na zlecenie przewoźnika.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.04.10
Dyrekcja duńskich browarów Carlsberga wprowadziła 1 kwietnia zakaz picia piwa w pracy. W odpowiedzi na to kilkuset pracowników, w tym kierowcy Carlsberga, strajkowało w środę i czwartek.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 27.06.08
Bony na zakupy, telewizory plazmowe, a nawet wycieczki do egzotycznych krajów. Sprzedawcy chwytają się wszelkich sposobów, żeby przekonać klientów do swojej oferty. I nie są to już pojedyncze prezenty, ale całe strategie obłaskawiania kontrahentów. Wszyscy się bardzo starają, żeby nie kojarzyć tego z łapówkami.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.01.10
W tym roku Fundusz Pracy ma dysponować rekordową kwotą ponad 14 miliardów złotych, chce wydać ponad 12 mld zł - pisze "Parkiet".
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.02.09
Tylko w ciągu jednego dnia (3 lutego) trzy firmy zapowiedziały zwolnienia, które obejmą łącznie 1120 osób.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.10.08
Firmy, które do tej pory szukały wyłącznie pracowników fizycznych, zaczynają rozglądać się za kadrą umysłową. Absolwenci uczelni wyższych, choć nie najbardziej poszukiwani, są najwyżej cenieni przez pracodawców. Wyższe wykształcenie wraca do łask.
Zobacz oryginalną treść

książka telefoniczna, stacja kontroli pojazdów Słupsk