Ingres prymasa po wyborach
Informacje z dnia: 15.05.10 Czytaj więcej...
- O tytuł prymasa nie zabiegałem. Byłbym szczęśliwy na emeryturze - mówi Gazecie nowy prymas Polski.
Wbrew oczekiwaniom części Ukraińców Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy nie uznało w środę Wielkiego Głodu na Ukrainie za ludobójstwo, ograniczając się w przyjętej rezolucji do zapisu o "masowym głodzie" początku lat 30. w byłym ZSRR. Mam taką teorię, że publiczność potrafi podświadomie wytropić kogoś, kto jest nieszczery i udaje. Ja nie udaję - mówi w rozmowie z "Gazetą" Wojciech Mann, który po tym, jak w marcu zrezygnował po 19 latach z prowadzenia "Szansy na sukces", wraca do TVP 2 z nowym programem pt. "Kocham to, co lubię". Udało się przerwać serię kradzieży w Pruszkowie. Policja zatrzymała trzech mężczyzn podejrzewanych o dokonanie ponad 20 włamań do domów i mieszkań

Nie ma żadnych kosmitów, nie w jego spektaklu "UFO. Kontakt" w warszawskim Teatrze Studio. Jest za to Bóg - albo przynajmniej Wyrypajew postara się, żebyście się choć chwilę nad nim zastanowili. Polska będzie nadal prowadzić wojnę z terroryzmem w imię zamordowanego w Pakistanie geologa Piotra Stańczaka - deklarował w Sejmie szef MSZ Radosław Sikorski, przedstawiając założenia polityki zagranicznej Sezon polowań na hominidy trwa, a trofea są w tym roku obfite. Oto mamy nowy gatunek australopiteka

Na debacie w przed wyborem takie toczą się rozmowy. Z obu stron padają złote myśli warte odnotowania Polski Związek Łowiecki znów górą - oburzają się obrońcy praw zwierząt. Senacka komisja dopuszcza m.in. udział dzieci od 15. roku życia w polowaniach. Nie zajęła się zniknięciem z ustawy zapisu, że tajni współpracownicy służb PRL nie mogą sprawować wysokich funkcji w PZŁ. W Piasecznie oblężenie przedszkoli. Aby miejsca znalazły się dla wszystkich maluchów, gmina musiałaby otworzyć we wrześniu 40 nowych oddziałów. W pierwszej kolejności z kwitkiem będą odsyłane trzylatki.

Białko - 0g. Tłuszcz - 0 g. Węglowodany - 9 g. Do tego 39 kcal. Co to, do licha oznacza? - zastanawia się klient w sklepie. Ja chcę tylko kupić coś do picia Nieubezpieczeni rodzice nie muszą płacić za leczenie swoich dzieci. Nie we wszystkich szpitalach o tym pamiętają. Wykrycie nowych funkcji genu Ctip2 może utorować drogę do hodowli zastępczych zębów w laboratorium - donoszą brytyjskie media, powołując się na publikację w The Proceedings of the National Academy of Sciences.

Pokażemy ogromny sukces, który odnieśli Polacy, siadając 20 lat temu do rozmów Okrągłego Stołu - mówi prof. Krzysztof Pomian, współautor wystawy, która zostanie otwarta we wrocławskiej Hali Stulecia w piątą w rocznicę przystąpienia Polski do Unii Budka telefoniczna, farelka, narty Polsport, Vibovit i Visolvit, a także najprawdziwszy saturator. Muzeum Życia w PRL otworzyło właśnie nową siedzibę w Warszawie. 39 letni o. Wiesław L., proboszcz parafii w Iławie zginął w poniedziałek w Brzeźnie pod Toruniem podczas zderzenia z autokarem przewożącym niemieckich turystów.


Polecamy:
informacje z dnia: 01.11.08
Studenci farmacji i analityki medycznej są tak słabi z matematyki, że potrzebują korepetycji - uznały władze Collegium Medicum w Bydgoszczy.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.04.09
Niektórych z nich już nie ma, choćby kawiarni PIW-u. Inne zmieniły swój charakter - zamiast Poziomki jest Coffee Heaven, a zamiast Kameralnej knajpa azjatycka. Jeszcze inne straciły dawny blask - np. SPATiF.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.07.09
Wyrok - nieprawomocny - wydał warszawski sąd okręgowy, który prowadził ponowny procesie b. szefa MSW Andrzeja Milczanowskiego, oskarżonego o ujawnienie w 1995 r. tajemnicy państwowej w sprawie rzekomego szpiegostwa Józefa Oleksego, ówczesnego premiera z SLD
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.02.19
Budowa dróg, rozbudowa gminnych sieci wodno-kanalizacyjnych, rewitalizacja i termomodernizacja budynków, ochrona zabytków, zakupy nowoczesnego wyposażenia dla medycyny i szkół oraz wsparcie na rozwój działalności gospodarcze - na te przedsięwzięcia pójdzie unijna kasa.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.01.09
Ogrody zimowe również wykorzystują fundamenty w swojej budowie. Ogrody zimowe powstają na zbrojonych ławach, bądź także betonowych płytach fundamentowych. podstawy te muszą być oddzielone od fundamentów domu izolacją przeciwwilgociową. Ważne jest również, by fundament naszego domu wznosił się piętnaście centymetrów z okładem ziemię. Jest to opieka ścian przed rozpryskującym się deszczem. Dzięki temu rozwiązaniu szyby naszego ogrodu łatwiej utrzymać w porządku. Warto przyjrzeć się ściśle projektowi naszego ogrody zimowego i dać do zrobienia nieco szczegółowych pytań budowlańcom, by upewnić się o jakości wykonania. W końcu ogród zimowy ma nam służyć długi czas. Ogrody zimowe i wady własnego projektu. Biorąc pod uwagę, iż ogrody zimowe wolno budować we własnym zakresie, zastanówmy się nad wadami takiego przedsięwzięcia. Pierwszym pytaniem jakie być może zadać, to oznacza to inwestor budujący we własnym zakresie ogrody zimowe ma jakieś doświadczenie w budownictwie. Następnie zapytajmy, który raz buduje taki oranżerie. Ogrody zimowe i szybkość wykonania. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek budowy stale zastanawiamy się do tego stopnia czasu dokładnie będzie ona trwała. Mimo iż ogrody zimowe nie są dużą inwestycją, te pytanie także zadajemy w stosunku aż do nich. W dzisiejszych czasach budowlańcy są wybitnie odpowiednio przygotowane do tego typu budowy. Gotowe profile aluminiowe są przywożone na teren budowy i na miejscu montowane. Wszystkie dokładnie przycięte i gotowe aż do montażu. Niekiedy nawet część z nich przyjeżdża w dostawie po trosze złożona. Firmy budowlane przygotowały się aż do naszych inwestycji, korzystając z gotowych i dobrych materiałów, prędko mogą zakończyć zamówienie i przyjąć kolejne. Ogrody zimowe plus ich szybkie wykonanie, to nie raptem duże ułatwienie na rzecz producentów przecież także na rzecz właścicieli ogrodów. Od czasu do czasu warto zachować się z inwestycją i zgromadzić więcej funduszy na profesjonalnie wykonanie. ogrody zimowe cieszą się coraz większą popularnością na świecie oraz od niedawna także w Polsce. Ogród zimowy to doskonały sposób na powiększenie i docieplenie budynku, ale i również podwyższa standard i jakość naszego życia.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.01.09
Banki i inne instytucje finansowe wyszły naprzeciw oczekiwaniom klientów i stworzyły bardzo liczną gamę usług kredytowych. Obecnie książka telefoniczna można wziąć już na niemal wszystko, zaczynając od żarówek, aż do domu, czy nieruchomości. Kredyty są najważniejszym źródłem dochodów banków, które czerpią zyski z prowizji za ich przyznanie, ze spłat odsetek oraz dodatkowych różnych opłatukrytych podatków. Bardzo często kredytobiorca nie ma świadomości, ile pieniędzy będzie musiał zwrócić w ramach zaciągniętego kredytu. Jaka charakterystyka kredytu jest najistotniejsza? Czy jest to wysokość raty, okres spłaty, prowizja czy może stopa procentowa? Dla każdego kredytobiorcy może to być coś różnego.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.01.09

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.01.09
wózki widłowe, części do wózków widłowych. Na rynku dostępne są setki modeli wózków widłowych. Najróżniejsze parametry udźwigu czy typ źródła zasilania pozwalają precyzyjnie dobrać najbardziej odpowiedni rodzaj wózka dla danej firmy. Najpopularniejszymi wózkami są wózki spalinowe napędzane silnikiem elektrycznym oraz wózki, gdzie napęd ma źródłó z butli gazowej. Wózki z silnikiem elektrycznym mają zastosowanie w zamkniętych pomieszczeniach, gdyż przepisy w kodeksach zakazują stosowania innego typu wózków. Pozostałe wózki mają zastosowanie na na przestrzeniach otwartych czy rampach. Wózek elektryczny napędzany jest przy pomocy sporych baterii kwasowych, które działają przez około 5- 7 godzin. Po ich wyczerpaniu, podłącza się je do prądu elektrycznego i po kilkudziesięciu minutach są ponownie zdatne do użytku. Największą zaletą wózka elektrycznego jest zerowa emisja groźnych dla ludzi substancji. Poza tym koszty jego użytkowania są dużo niższe niż w przypadku innego typu wózków. Kolejną korzyścią jest cichość działania, a także dużo dłuższy okres użytkowania. Największą ich wadą jest dużo wyższy koszt początkowy, czyli cena kupna. Jednak mimo tych problemów wózki elektryczne są najbardziej rozpowszechnionym rodzajem wózka. Wraz z gwałtownym rozwojem przemysłu i produkcji powstało zapotrzebowanie na pojazdy, które będą w stanie przenosić kilkutonowe ładunki, ale jednocześnie będą na tyle zwinne, że zmieszczą się w ciasnych przejściach w magazynach. Idealnym wynalazkiem do wypełnienia tej roli okazał się wózek widłowy. Pierwsze wózki wprowadzono do produkcji zaledwie około sto lat temu. Są to niewielkie, ale niezwykle silne i bardzo zwrotne maszyny. Prowadzenie wózka widłowego jest łatwe do nauki, ale równocześnie wymaga dużego doświadczenia oraz zachowania szczególnej ostrożności. Wózek waży kilka ton, a jeżeli dołączymy do tego kilkutonowy ładunek, to poziom zagrożenia znacznie wzrasta, dlatego też najistotniejsze w prowadzeniu wózka jest zachowanie rozwagi i bezpieczeństwo. Należy nie zapominać o odpowiednim rozłożeniu towaru, aby środek ciężkości był na właściwym miejscu. Niewłaściwy lub zbyt duży ładunek może doprowadzić do uszkodzenia lub przewrócenia wózka. Do prowadzenia wózka niezbędne jest posiadanie specjalnych uprawnień oraz właściwych badań lekarskich. Wszystkie konieczne uprawnienia można uzyskać podczas specjalnych kursów zawodowych. # Zapewniamy profesjonalny serwis wózków widłowych z dojazdem do klienta, jak i w naszych warsztatach. # Dostarczamy części zamienne do wszystkich typów wózków widłowych. # Wynajmujemy wózki widłowe na okresy długoterminowe jak i na okresy krótsze. # Zapewniamy kompleksową obsługę transportu wewnętrznego klienta przez naszą firmę, dostarczając nasze wózki widłowe i biorąc na siebie obowiązki utrzymania ich w ruchu. Gwarantujemy nieprzerwaną pracę za i wyładunkową.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.01.09
zabudowy szklane. Bardzo ciekawym pomysłem na własną działalność i biznes jest prowadzenie firmy budowlanej, ale do tego należy mieć minimum wiedzy i umiejętności. Wyjątkowo w dzisiejszych czasach, gdy gospodarka światowa właśnie wychodzi z kryzysu, który de facto rozpoczął się na rynku amerykańskim, a szczególnie w bańce kredytów - kredyt hipoteczny, brany bez opamiętania i na małych zabezpieczeniach. Można zanotować wyraźny trend rosnący na rynku budownictwa. Powstają nowe mieszkania i domy. Specjaliści nadal sądzą, że tempo powstawania nowych bloków jest zbyt powolne w stosunku do zapotrzebowania na nie. Jednym z powodów są limitowane zasoby finansowe Polaków, ale źródeł tego stanu można również upatrywać w branży usług budowniczych. Z powodu recesji bardzo dużo organizacji zawiesiło swoją działalność lub nawet zamknęło swoje kariery. Z tego powodu na rynku zaistniała bardzo dużo przestrzeni, którą mają szansę zapełnić nowe przedsiębiorstwa. Założenie firmy budowlanej nie jest sprawą prostą. Ogólnie mówiąc, budowlańcy powinni charakteryzować się idealnym stanem zdrowia, aby podołać wyzwaniu jakim jest praca w przedsiębiorstwie budowlanym.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.01.09

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.01.09
Wielką zaletą Putina jest to, że umie docenić wartość kultury, wielkich symboli, jakimi są Ermitaż i Teatr Maryjski - mówi jeden z największych współczesnych dyrygentów Walery Giergiew
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.11.09
Po operacji ustąpiły myśli samobójcze, a chory zaczyna znowu spotykać się i rozmawiać z ludźmi. W Bydgoszczy zastosowano pionierską metodę leczenia depresji
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.03.10

Marszałek sejmu Bronisław Komorowski tłumaczył, że apelując do Radosława Sikorskiego, by w prawyborach zagłosowali na siebie nawzajem, miał na myśli "elegancję polityczną". Odniósł się w ten sposób do sobotniej wypowiedzi Sikorskiego, który oświadczył na konferencji w Koszalinie: "zagłosuję na Bronisława Komorowskiego, ale apeluję do pozostałych członków Platformy Obywatelskiej, by zagłosowali inaczej niż ja". wiadomosci.wp.pl


Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.01.09
Pod koniec zeszłego roku pisałem, że na polanie przed moim domem pojawiło się pięć żubrów. W tym roku przyszło ich dziewięć
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.10.09
Kajtusia ma zniekształcone od betonu łapy, Yogi od 22 lat zamknięty jest w ciasnej klatce. Większość niedźwiedzi w niewoli w Polsce żyje w straszliwych warunkach - wynika z raportu wrocławskich zoologów
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.08.12
Shia LaBeouf, znany z roli w popularnej trylogii "Transformers", zagra u boku Charlotte Gainsbourg w najnowszym filmie Larsa von Triera "The Nymphomaniac"
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.07.10
Jako starego zawodnika i działacza zmartwiła mnie wiadomość o ostatnich przegranych meczach naszych żużlowców (list został nadesłany do redakcji Gazety przed niedzielnym zwycięstwem Unibaksu z Unią Leszno - red.).
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.03.10
Benedykt XVI ogłosi dziś list pasterski w sprawie skandali pedofilskich w irlandzkim Kościele. - Niech Joseph Ratzinger wypowie własne mea culpa. Współrządził Kościołem, który przez dekady tuszował przestępstwa księży - apeluje zbuntowany teolog prof. Küng.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.07.18
Pierwsza prezes polskiego Sądu Najwyższego ma w piątek wygłosić w Karlsruhe wykład "Państwo prawa w Polsce - stracone szanse?".
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.05.18
Wzięłam duży kredyt, przestałam spłacać. Komornik na mnie wisiał. No i zaczęłam się spotykać z mężczyznami na sponsoring. Tak sobie po prostu dorabiałam - mówi portalowi Onet.pl kobieta, która wynajmuje od posła Stanisława Gawłowskiego mieszkanie w Szczecinie. Przyznała się dziennikarzowi do tego, że w tym lokalu przyjmowała mężczyzn, którzy płacili jej za seks.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.01.12
W szpitalu zmarł sześcioletni chłopczyk, który został ranny, kiedy nietrzeźwy kierowca wjechał w rodzinę idącą chodnikiem w Straszynie. W wypadku zostali poszkodowani także jego rodzice i czteroletnie bliźniaki. Ich stan określany jest jako poważny. wiadomosci.wp.pl
Zobacz oryginalną treść

książka telefoniczna, stacja kontroli pojazdów Słupsk