Antoninek: Będzie węzeł zamiast wiaduktu
Informacje z dnia: 01.03.10 Czytaj więcej...
Sypiący się wiadukt w Antoninku zastąpi wielki węzeł - część przyszłej trzeciej ramy komunikacyjnej. Już za miesiąc rozpocznie się jedna z największych inwestycji drogowych w Poznaniu w tym roku.
Bydgoszcz straciła w minionych 12 miesiącach wielu wybitnych naukowców, sportowców, lokalnych patriotów. Wspomnijmy ich sobie w ten czas zadumy - Strażnicy miejscy straszą nas, że musimy się stąd wynieść, bo nie zapłaciliśmy po kilkaset złotych za zajęcie chodnika. A nas na to nie stać - żalą się kwiaciarki z mostu nad Kłodawką przy ul. Chrobrego Śmigłowiec sanitarny może już przywozić rannych do szpitala na ul. Kurlandzkiej w Poznaniu. Powstało tam bowiem prowizoryczne lądowisko.

Lider zespołu T-Love zadebiutował w dubbingu: dał głos postaci z animowanego filmu "Planeta 51". Jego Glar to hipisujący gitarzysta, autor spontanicznych tekstów i wokalista z gatunku "śpiewać każdy może". Radny Szymon Szynkowski vel Sęk zapisał się pod koniec listopada do komisji budżetu poznańskiej rady miasta. Przyszedł na kilka posiedzeń, zrobił wielki show i... właśnie się wypisuje. - Zapisałem się, żeby walczyć o swoje poprawki - tłumaczy. Kobietę podczas porodu wysterylizowano, bez jej zgody i wiedzy. Potem odebrano noworodka

Autostopowicze - bohaterowie czeskiej bajki "Sąsiedzi" - wygrali konkurs na najbardziej pomysłowe przebranie. Ale byli też gladiatorzy, smerfy, bohaterowie "Kubusia Puchatka"", a także Indianki. Z Poznania wyruszył Wyścig Autostopem, w którym bierze udział 1 tys. uczestników. Rektor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu przepłacał za usługi prawne - twierdzi Centralne Biuro Antykorupcyjne i zawiadamia prokuraturę. Uczelnia nie zgadza się z zarzutami i twierdzi, że szkody nie poniosła. Trzy psy, które zatruły się na Cytadeli glikolem, zostały uśpione. Kolejny walczy o życie. Właściciele zwierząt prawdopodobnie będą się domagać odszkodowania od Uniwersytetu Przyrodniczego

Uniwersytety trzeciego wieku rosną w Bydgoszczy jak grzyby po deszczu. Wyższa Szkoła Gospodarki jest szóstą uczelnią, w której będą zajęcia dla seniorów niechcących się nudzić na emeryturze. Otworzy Akademię Superbabci Gimnazjaliści odetchnęli z ulgą, w czwartek zakończyli trzydniowy egzamin. Ostatnia część - obcojęzyczna -poszła im najsprawniej. Szukająca 19-letniego syna rodzina z Sandomierza stała się ofiarą szantażysty z Częstochowy. Przestępca oświadczył im, że chłopiec został porwany, a za jego uwolnienie zażądał 30 tys. euro.

- Gdyby kobieta była prezydentem Bydgoszczy, zamiast utwardzać drogi zajęłaby się budową żłobków - mówiły kobiety podczas czwartkowej debaty w klubie Eljazz Wybory samorządowe 2018 w Poznaniu. Tadeusz Zysk - jeśli wygra wybory prezydenckie - wprowadzi program "Niedziela Plus", który ma być odpowiedzią na miejski program "Niedziela w teatrze", zaproponowany przez ekipę Jacka Jaśkowiaka. Jeśli w wyborach polityk przegrywa, to musi znaleźć sobie miejsce w normalnym życiu. Nie czekać na to, że coś dostanie na pocieszenie, np. jakąś posadę. Ja nie aspiruję - mówi Czesław Fiedorowicz, który po ośmiu latach żegna się z sejmikiem.


Polecamy:
informacje z dnia: 01.10.18
Rozwód, rozstanie rodziców nie powinno obniżać poziomu życia dziecka. Bo? Dziecko ma prawo żyć na tej samej stopie życiowej co ojciec - mówi adwokat Anna Pawlikowska.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.10.18
Mieć nieślubne, niemieckie dziecko na małej kujawskiej wsi po 1945 r. to nie było nic zaszczytnego. Mój pradziadek pojechał do teścia i wytłumaczył mu, że każde dziecko ma być otoczone miłością. A jeśli nie, to on chętnie adoptuje syna Jadwigi. Myślę, że to było wielkie bohaterstwo.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.04.18
Wstrząsająca historia opowiedziana 10 tysiącami rysunków - główną nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animocje otrzymała turecka produkcja "Wicked Girl".
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.05.10
W wakacyjne weekendy na kujawsko-pomorskich szlakach kolejowych obsługiwanych przez spółki Przewozy Regionalne oraz Arriva PCC przewieziemy rower pociągiem za jedyną złotówkę.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.01.10

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.01.10
Ogrody zimowe również wykorzystują fundamenty w swojej budowie. Ogrody zimowe powstają na zbrojonych ławach, bądź także betonowych płytach fundamentowych. podstawy te muszą być oddzielone od fundamentów domu izolacją przeciwwilgociową. Ważne jest również, by fundament naszego domu wznosił się piętnaście centymetrów z okładem ziemię. Jest to opieka ścian przed rozpryskującym się deszczem. Dzięki temu rozwiązaniu szyby naszego ogrodu łatwiej utrzymać w porządku. Warto przyjrzeć się ściśle projektowi naszego ogrody zimowego i dać do zrobienia nieco szczegółowych pytań budowlańcom, by upewnić się o jakości wykonania. W końcu ogród zimowy ma nam służyć długi czas. Ogrody zimowe i wady własnego projektu. Biorąc pod uwagę, iż ogrody zimowe wolno budować we własnym zakresie, zastanówmy się nad wadami takiego przedsięwzięcia. Pierwszym pytaniem jakie być może zadać, to oznacza to inwestor budujący we własnym zakresie ogrody zimowe ma jakieś doświadczenie w budownictwie. Następnie zapytajmy, który raz buduje taki oranżerie. Ogrody zimowe i szybkość wykonania. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek budowy stale zastanawiamy się do tego stopnia czasu dokładnie będzie ona trwała. Mimo iż ogrody zimowe nie są dużą inwestycją, te pytanie także zadajemy w stosunku aż do nich. W dzisiejszych czasach budowlańcy są wybitnie odpowiednio przygotowane do tego typu budowy. Gotowe profile aluminiowe są przywożone na teren budowy i na miejscu montowane. Wszystkie dokładnie przycięte i gotowe aż do montażu. Niekiedy nawet część z nich przyjeżdża w dostawie po trosze złożona. Firmy budowlane przygotowały się aż do naszych inwestycji, korzystając z gotowych i dobrych materiałów, prędko mogą zakończyć zamówienie i przyjąć kolejne. Ogrody zimowe plus ich szybkie wykonanie, to nie raptem duże ułatwienie na rzecz producentów przecież także na rzecz właścicieli ogrodów. Od czasu do czasu warto zachować się z inwestycją i zgromadzić więcej funduszy na profesjonalnie wykonanie. ogrody zimowe cieszą się coraz większą popularnością na świecie oraz od niedawna także w Polsce. Ogród zimowy to doskonały sposób na powiększenie i docieplenie budynku, ale i również podwyższa standard i jakość naszego życia.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.01.10
Banki i inne instytucje finansowe wyszły naprzeciw oczekiwaniom klientów i stworzyły bardzo liczną gamę usług kredytowych. Obecnie książka telefoniczna można wziąć już na niemal wszystko, zaczynając od żarówek, aż do domu, czy nieruchomości. Kredyty są najważniejszym źródłem dochodów banków, które czerpią zyski z prowizji za ich przyznanie, ze spłat odsetek oraz dodatkowych różnych opłatukrytych podatków. Bardzo często kredytobiorca nie ma świadomości, ile pieniędzy będzie musiał zwrócić w ramach zaciągniętego kredytu. Jaka charakterystyka kredytu jest najistotniejsza? Czy jest to wysokość raty, okres spłaty, prowizja czy może stopa procentowa? Dla każdego kredytobiorcy może to być coś różnego.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.01.10

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.01.10
wózki widłowe, części do wózków widłowych. Na rynku dostępne są setki modeli wózków widłowych. Najróżniejsze parametry udźwigu czy typ źródła zasilania pozwalają precyzyjnie dobrać najbardziej odpowiedni rodzaj wózka dla danej firmy. Najpopularniejszymi wózkami są wózki spalinowe napędzane silnikiem elektrycznym oraz wózki, gdzie napęd ma źródłó z butli gazowej. Wózki z silnikiem elektrycznym mają zastosowanie w zamkniętych pomieszczeniach, gdyż przepisy w kodeksach zakazują stosowania innego typu wózków. Pozostałe wózki mają zastosowanie na na przestrzeniach otwartych czy rampach. Wózek elektryczny napędzany jest przy pomocy sporych baterii kwasowych, które działają przez około 5- 7 godzin. Po ich wyczerpaniu, podłącza się je do prądu elektrycznego i po kilkudziesięciu minutach są ponownie zdatne do użytku. Największą zaletą wózka elektrycznego jest zerowa emisja groźnych dla ludzi substancji. Poza tym koszty jego użytkowania są dużo niższe niż w przypadku innego typu wózków. Kolejną korzyścią jest cichość działania, a także dużo dłuższy okres użytkowania. Największą ich wadą jest dużo wyższy koszt początkowy, czyli cena kupna. Jednak mimo tych problemów wózki elektryczne są najbardziej rozpowszechnionym rodzajem wózka. Wraz z gwałtownym rozwojem przemysłu i produkcji powstało zapotrzebowanie na pojazdy, które będą w stanie przenosić kilkutonowe ładunki, ale jednocześnie będą na tyle zwinne, że zmieszczą się w ciasnych przejściach w magazynach. Idealnym wynalazkiem do wypełnienia tej roli okazał się wózek widłowy. Pierwsze wózki wprowadzono do produkcji zaledwie około sto lat temu. Są to niewielkie, ale niezwykle silne i bardzo zwrotne maszyny. Prowadzenie wózka widłowego jest łatwe do nauki, ale równocześnie wymaga dużego doświadczenia oraz zachowania szczególnej ostrożności. Wózek waży kilka ton, a jeżeli dołączymy do tego kilkutonowy ładunek, to poziom zagrożenia znacznie wzrasta, dlatego też najistotniejsze w prowadzeniu wózka jest zachowanie rozwagi i bezpieczeństwo. Należy nie zapominać o odpowiednim rozłożeniu towaru, aby środek ciężkości był na właściwym miejscu. Niewłaściwy lub zbyt duży ładunek może doprowadzić do uszkodzenia lub przewrócenia wózka. Do prowadzenia wózka niezbędne jest posiadanie specjalnych uprawnień oraz właściwych badań lekarskich. Wszystkie konieczne uprawnienia można uzyskać podczas specjalnych kursów zawodowych. # Zapewniamy profesjonalny serwis wózków widłowych z dojazdem do klienta, jak i w naszych warsztatach. # Dostarczamy części zamienne do wszystkich typów wózków widłowych. # Wynajmujemy wózki widłowe na okresy długoterminowe jak i na okresy krótsze. # Zapewniamy kompleksową obsługę transportu wewnętrznego klienta przez naszą firmę, dostarczając nasze wózki widłowe i biorąc na siebie obowiązki utrzymania ich w ruchu. Gwarantujemy nieprzerwaną pracę za i wyładunkową.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.01.10
zabudowy szklane. Bardzo ciekawym pomysłem na własną działalność i biznes jest prowadzenie firmy budowlanej, ale do tego należy mieć minimum wiedzy i umiejętności. Wyjątkowo w dzisiejszych czasach, gdy gospodarka światowa właśnie wychodzi z kryzysu, który de facto rozpoczął się na rynku amerykańskim, a szczególnie w bańce kredytów - kredyt hipoteczny, brany bez opamiętania i na małych zabezpieczeniach. Można zanotować wyraźny trend rosnący na rynku budownictwa. Powstają nowe mieszkania i domy. Specjaliści nadal sądzą, że tempo powstawania nowych bloków jest zbyt powolne w stosunku do zapotrzebowania na nie. Jednym z powodów są limitowane zasoby finansowe Polaków, ale źródeł tego stanu można również upatrywać w branży usług budowniczych. Z powodu recesji bardzo dużo organizacji zawiesiło swoją działalność lub nawet zamknęło swoje kariery. Z tego powodu na rynku zaistniała bardzo dużo przestrzeni, którą mają szansę zapełnić nowe przedsiębiorstwa. Założenie firmy budowlanej nie jest sprawą prostą. Ogólnie mówiąc, budowlańcy powinni charakteryzować się idealnym stanem zdrowia, aby podołać wyzwaniu jakim jest praca w przedsiębiorstwie budowlanym.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.01.10
Studenci UKW co dwa tygodnie odławiają i obrączkują ptaki w ogrodzie botanicznym. Tym razem do obserwowania swojej pracy zapraszają wszystkich chętnych bydgoszczan.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.03.10
Podlaski konserwator zabytków jest straszliwie niekonsekwentny. Niby chce, niby się stara, ale kiedy trzeba działać, rozkłada ręce
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.08.09
Lublin, Kielce i Rzeszów od kilku tygodni walczą o zmianę niekorzystnego dla wschodnich województw podziału pieniędzy na służbę zdrowia. Podlasian w tej walce brakuje - bo były urlopy, bo nie dostali zaproszeń - tak tłumaczą...
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.10.08
40 nowych kamer pojawi się w najbliższych miesiącach na ulicach Bydgoszczy. Miasto odzyskało za walkę z ptasią grypą 500 tys. zł i cała ta kwota zostanie przeznaczona na poszerzenie sieci wideomonitoringu.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.04.10
Przez spór o pieniądze parowozy z Wolsztyna 10 dni stały bezczynnie. Teraz wznowiły regularne kursy
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.08.09
Poszłam do Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej zapisać się na informatykę. Uczelnia nie ma prawa rekrutować na ten kierunek, ale w kilka chwil zostałam zaakceptowana
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.05.18
- Wiążę to z sobotnią przegraną Lecha Poznań. Po powrocie z majówki pomyślę, co z tym zrobić. Może zostawię - mówi Joanna Jaśkowiak. Nieznani sprawcy namalowali na murze przed jej posesją napis "aborcyjne kurwy".
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.07.10
Zardzewiała ślizgawka grozi skaleczeniem i obtarciami. Drabinka z powyłamywanymi szczeblami - złamaniem nóg. Dlaczego spółdzielnia nie dba o plac zabaw dla dzieci? - Brak pieniędzy. Rodzice mają zadłużenia czynszowe - odpowiada wiceprezes.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.04.09
Zarząd HCP odkrywa karty - chce zwolnić 280 osób, zamrozić pensje i zmienić system ich naliczania. Związki zawodowe już szykują się do obrony.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.11.08
Tomiki wierszy, korkowe drzewa, pokazy mody ekologicznej, naukę i dobrą zabawę - wszystko to znaleźć można w poznańskich Szkołach z klimatem
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.10.08
Pedagodzy z Bydgoszczy i okolic dowiedzą się, jak pomóc gimnazjalistom radzić sobie ze stresem. Specjalne szkolenie dla nich zorganizowała Fundacja dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
Zobacz oryginalną treść

książka telefoniczna, stacja kontroli pojazdów Słupsk