Antoninek: Będzie węzeł zamiast wiaduktu
Informacje z dnia: 01.03.10 Czytaj więcej...
Sypiący się wiadukt w Antoninku zastąpi wielki węzeł - część przyszłej trzeciej ramy komunikacyjnej. Już za miesiąc rozpocznie się jedna z największych inwestycji drogowych w Poznaniu w tym roku.
Kiedy opisaliśmy pierwszy sklep z dopalaczami, który właśnie powstał w Białymstoku, na internetowym forum Gazety zaczęła się burzliwa dyskusja. Jedni ostro krytykowali funshop, inni nie widzieli problemu. O tym, czy można uzależnić się od dopalaczy rozmawiamy z Katarzyną Malinowską-Sempruch* W piątek (31 sierpnia) ok. godz. 13 doszło do napadu na kantor przy ul. Kawaleryjskiej w Białymstoku. Ewa P. była kompletnie pijana. Posadziła za kierownicą passata córkę.

Koncert Stinga uświetni otwarcie stadionu miejskiego przy ul. Bułgarskiej - potwierdził prezydent Poznania Ryszard Grobelny podczas konferencji w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie. Wystawę "Wobec lalki" można oglądać w Częstochowie już tylko do 20 stycznia. Inspiruje ona do rozmów o lalkarstwie artystycznym. Najpierw zorganizowano spotkanie z artystką Mirosławą Truchtą-Nowicką. W sobotę 19 stycznia odbędą się zaś specjalne warsztaty. - Po co? - mogą zapytać pasażerowie, gdy np. słyszą komunikat o jedynce z przodu podczas podróży komunikacją miejską. W nowym roku pożegnamy dwucyfrową numerację autobusów kursujących po Poznaniu na rzecz trzycyfrowej. Tak jak w podpoznańskich gminach.

- Nasze szkoły potwornie się lubią, dlatego mamy dla was niespodziankę - rzeźbę potworka - żartował w środę w Supraślu Aleksander Kuberski z olsztyńskiego plastyka. Nietypowy prezent dostarczył na specjalną okazję - 65. urodziny supraskiego Liceum Plastycznego. Biskup diecezji bydgoskiej nawołuje do bojkotu ulicznego musicalu Superstar with... Jesus Christ, który miał się zakończyć SMS-owym sądem nad Jezusem. Jego autorzy chcą wykreować się na gwiazdy - twierdzi Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej w asyście policji zlikwidowali osiem salonów gier hazardowych w Żarach i Żaganiu. Wszystkie działały nielegalnie.

Porty USB, klimatyzacja, inne okna... Pierwszy z 37 nowych autobusów zamówionych przez MPK Poznań wyjechał we wtorek na ulice Poznania. To prawdopodobnie ostatnie tak duże zasilenie poznańskiego taboru autobusami z napędem spalinowym - następne będą elektryczne. W Hajnówce paliła się przybudówka domu. O pożarze strażaków zawiadomił 7-letni chłopiec, który poczuł dym w mieszkaniu. - Podwyżką płac dla nauczycieli nie mogą zostać obciążone samorządy - apelują częstochowscy radni. Żądają zwiększenia subwencji oświatowej. Cała rada miasta zdecyduje, czy apel wysłać do premiera i minister edukacji.

Dynamo Moskwa mówi wprost: Puchar Europy musi być nasz! Po to ściągnął kojarzoną z samymi sukcesami trenerkę ze Słowacji Natalię Hejkovą i na początek rozgromił Targoviste oraz Rużomberok. Gorzowianie marzą, aby w środę o godz. 18 jak najdłużej bić się z tak wielką drużyną jak równy z równym. Pistolet wygląda jak prawdziwy. Nie strzela jednak kulami, lecz laserowym promieniem. Bydgoscy policjanci za pomocą symulatora będą szkolić się w posługiwaniu się bronią w ekstremalnych sytuacjach Będą poprawiny z udziałem białostockich seniorów, spektakl w jednym z najmniejszych teatrów świata, peregrynacje w plenerze. Zabrzmi buntowniczy manifest Chóru Czarownic i złość Bacha. W belfra zamieni się Wojciech Pszoniak, w muzyce powróci Komeda. Wszystko w ramach 33. Dni Sztuki Współczesnej. Festiwal już w dniach 22-27 maja w różnych punktach w mieście.


Polecamy:
informacje z dnia: 01.06.10
Powódź zdominowała poniedziałkową sesję sejmiku wojewódzkiego. Radni wszystkich opcji politycznych chcą pomóc finansowo samorządom, które ucierpiały podczas tegorocznej powodzi.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.05.10
Zdobycz robotnicza? Zaraz przypominają nam się jedynie słuszne linie, sprawiedliwość socjalistyczna, punkty za pochodzenie i inne dyrdymały, które jeszcze dwadzieścia parę lat temu traktowano całkiem serio.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.08.09
Strażnicy miejscy razem z policjantami będą patrolować nocami centrum Poznania. A już dzisiaj na Starym Rynku organizują spotkanie z mieszkańcami.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.07.10
Około dwóch tysięcy obecnych i byłych stypendystów Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" spotyka się w Częstochowie na pierwszej ogólnopolskiej pielgrzymce.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.08.18
Ogrody zimowe również wykorzystują fundamenty w swojej budowie. Ogrody zimowe powstają na zbrojonych ławach, bądź także betonowych płytach fundamentowych. podstawy te muszą być oddzielone od fundamentów domu izolacją przeciwwilgociową. Ważne jest również, by fundament naszego domu wznosił się piętnaście centymetrów z okładem ziemię. Jest to opieka ścian przed rozpryskującym się deszczem. Dzięki temu rozwiązaniu szyby naszego ogrodu łatwiej utrzymać w porządku. Warto przyjrzeć się ściśle projektowi naszego ogrody zimowego i dać do zrobienia nieco szczegółowych pytań budowlańcom, by upewnić się o jakości wykonania. W końcu ogród zimowy ma nam służyć długi czas. Ogrody zimowe i wady własnego projektu. Biorąc pod uwagę, iż ogrody zimowe wolno budować we własnym zakresie, zastanówmy się nad wadami takiego przedsięwzięcia. Pierwszym pytaniem jakie być może zadać, to oznacza to inwestor budujący we własnym zakresie ogrody zimowe ma jakieś doświadczenie w budownictwie. Następnie zapytajmy, który raz buduje taki oranżerie. Ogrody zimowe i szybkość wykonania. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek budowy stale zastanawiamy się do tego stopnia czasu dokładnie będzie ona trwała. Mimo iż ogrody zimowe nie są dużą inwestycją, te pytanie także zadajemy w stosunku aż do nich. W dzisiejszych czasach budowlańcy są wybitnie odpowiednio przygotowane do tego typu budowy. Gotowe profile aluminiowe są przywożone na teren budowy i na miejscu montowane. Wszystkie dokładnie przycięte i gotowe aż do montażu. Niekiedy nawet część z nich przyjeżdża w dostawie po trosze złożona. Firmy budowlane przygotowały się aż do naszych inwestycji, korzystając z gotowych i dobrych materiałów, prędko mogą zakończyć zamówienie i przyjąć kolejne. Ogrody zimowe plus ich szybkie wykonanie, to nie raptem duże ułatwienie na rzecz producentów przecież także na rzecz właścicieli ogrodów. Od czasu do czasu warto zachować się z inwestycją i zgromadzić więcej funduszy na profesjonalnie wykonanie. ogrody zimowe cieszą się coraz większą popularnością na świecie oraz od niedawna także w Polsce. Ogród zimowy to doskonały sposób na powiększenie i docieplenie budynku, ale i również podwyższa standard i jakość naszego życia.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.08.18
zabudowy szklane. Bardzo ciekawym pomysłem na własną działalność i biznes jest prowadzenie firmy budowlanej, ale do tego należy mieć minimum wiedzy i umiejętności. Wyjątkowo w dzisiejszych czasach, gdy gospodarka światowa właśnie wychodzi z kryzysu, który de facto rozpoczął się na rynku amerykańskim, a szczególnie w bańce kredytów - kredyt hipoteczny, brany bez opamiętania i na małych zabezpieczeniach. Można zanotować wyraźny trend rosnący na rynku budownictwa. Powstają nowe mieszkania i domy. Specjaliści nadal sądzą, że tempo powstawania nowych bloków jest zbyt powolne w stosunku do zapotrzebowania na nie. Jednym z powodów są limitowane zasoby finansowe Polaków, ale źródeł tego stanu można również upatrywać w branży usług budowniczych. Z powodu recesji bardzo dużo organizacji zawiesiło swoją działalność lub nawet zamknęło swoje kariery. Z tego powodu na rynku zaistniała bardzo dużo przestrzeni, którą mają szansę zapełnić nowe przedsiębiorstwa. Założenie firmy budowlanej nie jest sprawą prostą. Ogólnie mówiąc, budowlańcy powinni charakteryzować się idealnym stanem zdrowia, aby podołać wyzwaniu jakim jest praca w przedsiębiorstwie budowlanym.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.08.18

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.08.18

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.08.18
Banki i inne instytucje finansowe wyszły naprzeciw oczekiwaniom klientów i stworzyły bardzo liczną gamę usług kredytowych. Obecnie książka telefoniczna można wziąć już na niemal wszystko, zaczynając od żarówek, aż do domu, czy nieruchomości. Kredyty są najważniejszym źródłem dochodów banków, które czerpią zyski z prowizji za ich przyznanie, ze spłat odsetek oraz dodatkowych różnych opłatukrytych podatków. Bardzo często kredytobiorca nie ma świadomości, ile pieniędzy będzie musiał zwrócić w ramach zaciągniętego kredytu. Jaka charakterystyka kredytu jest najistotniejsza? Czy jest to wysokość raty, okres spłaty, prowizja czy może stopa procentowa? Dla każdego kredytobiorcy może to być coś różnego.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.08.18
wózki widłowe, części do wózków widłowych. Na rynku dostępne są setki modeli wózków widłowych. Najróżniejsze parametry udźwigu czy typ źródła zasilania pozwalają precyzyjnie dobrać najbardziej odpowiedni rodzaj wózka dla danej firmy. Najpopularniejszymi wózkami są wózki spalinowe napędzane silnikiem elektrycznym oraz wózki, gdzie napęd ma źródłó z butli gazowej. Wózki z silnikiem elektrycznym mają zastosowanie w zamkniętych pomieszczeniach, gdyż przepisy w kodeksach zakazują stosowania innego typu wózków. Pozostałe wózki mają zastosowanie na na przestrzeniach otwartych czy rampach. Wózek elektryczny napędzany jest przy pomocy sporych baterii kwasowych, które działają przez około 5- 7 godzin. Po ich wyczerpaniu, podłącza się je do prądu elektrycznego i po kilkudziesięciu minutach są ponownie zdatne do użytku. Największą zaletą wózka elektrycznego jest zerowa emisja groźnych dla ludzi substancji. Poza tym koszty jego użytkowania są dużo niższe niż w przypadku innego typu wózków. Kolejną korzyścią jest cichość działania, a także dużo dłuższy okres użytkowania. Największą ich wadą jest dużo wyższy koszt początkowy, czyli cena kupna. Jednak mimo tych problemów wózki elektryczne są najbardziej rozpowszechnionym rodzajem wózka. Wraz z gwałtownym rozwojem przemysłu i produkcji powstało zapotrzebowanie na pojazdy, które będą w stanie przenosić kilkutonowe ładunki, ale jednocześnie będą na tyle zwinne, że zmieszczą się w ciasnych przejściach w magazynach. Idealnym wynalazkiem do wypełnienia tej roli okazał się wózek widłowy. Pierwsze wózki wprowadzono do produkcji zaledwie około sto lat temu. Są to niewielkie, ale niezwykle silne i bardzo zwrotne maszyny. Prowadzenie wózka widłowego jest łatwe do nauki, ale równocześnie wymaga dużego doświadczenia oraz zachowania szczególnej ostrożności. Wózek waży kilka ton, a jeżeli dołączymy do tego kilkutonowy ładunek, to poziom zagrożenia znacznie wzrasta, dlatego też najistotniejsze w prowadzeniu wózka jest zachowanie rozwagi i bezpieczeństwo. Należy nie zapominać o odpowiednim rozłożeniu towaru, aby środek ciężkości był na właściwym miejscu. Niewłaściwy lub zbyt duży ładunek może doprowadzić do uszkodzenia lub przewrócenia wózka. Do prowadzenia wózka niezbędne jest posiadanie specjalnych uprawnień oraz właściwych badań lekarskich. Wszystkie konieczne uprawnienia można uzyskać podczas specjalnych kursów zawodowych. # Zapewniamy profesjonalny serwis wózków widłowych z dojazdem do klienta, jak i w naszych warsztatach. # Dostarczamy części zamienne do wszystkich typów wózków widłowych. # Wynajmujemy wózki widłowe na okresy długoterminowe jak i na okresy krótsze. # Zapewniamy kompleksową obsługę transportu wewnętrznego klienta przez naszą firmę, dostarczając nasze wózki widłowe i biorąc na siebie obowiązki utrzymania ich w ruchu. Gwarantujemy nieprzerwaną pracę za i wyładunkową.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.08.18
Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska już po raz czwarty organizuje konkurs na Polską Nagrodę Krajobrazową. Jest on elementem wdrażania Europejskiej Konwencji Krajobrazowej, a jego celem jest wyłonienie polskiej kandydatury do VI edycji konkursu o Nagrodę Krajobrazową Rady Europy.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.10.18
Planowana od dawna przeprowadzka zarządu dróg do nowej siedziby na ul. Legionów staje się faktem. Przez to w piątek i poniedziałek trudno będzie załatwić sprawy w zarządzie dróg. Nie będą też działać telefony.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.11.08
W ciągu dwóch tygodni na najbardziej zniszczonym odcinku ulicy Sikorskiego drogowcy położą nowy asfalt. Od środy główna ulica Gorzowa jest zamknięta dla ruchu i dlatego w śródmieściu powstały korki.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.02.09
Wystarczyło mieć skończone 18 lat, nie chorować na żółtaczkę i ważyć nie mniej niż 50 kilogramów. Wczoraj każdy kto, chciał przyczynić się do uratowania życia, mógł oddać krew w ambulansie, który zaparkował przed białostockim magistratem
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.01.10
Dlaczego rząd zamierza budować drogi krajowe ze środków na rozwój regionów? - pyta podlaski urząd marszałkowski. Chce, żeby za pieniądze zarezerwowane w Programie dla Polski Wschodniej na budowę trzech obwodnic na drodze krajowej nr 61, przebudować kilkadziesiąt kilometrów dróg wojewódzkich
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.10.08
- Spotkania młodych przed tymi najważniejszym konferencjami na świecie powinny stać się tradycją - mówił wiceprezydent Tomasz Kayser podczas wczorajszego Młodzieżowego Szczytu Klimatycznego. Do Poznania przyjechało ponad 700 uczniów z całego kraju. Ich apelu podczas grudniowej konferencji wysłuchają delegacje 192 państw
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.01.19
Już tylko 12 czynnych tkaczek pracuje w regionie. Tym bardziej więc cieszy fakt, że ich praca jest doceniana i wyróżniana. Jedna z takich ludowych artystek - Danuta Radulska z Janowa - otrzymała właśnie stypendium ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Dzięki temu powstanie osiem tkanin dwuosnowowych, które zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.04.10
Najbardziej sfeminizowany jest wydział architektury, najmniej - elektryczny. Choć i tak jeżeli chodzi o płeć piękną nie jest źle, bo Politechnika Białostocka zajmuje jedno z czołowych miejsc w kraju, pod względem liczby studentek na kierunkach technicznych. Uczelnia chce, by młodych inżynierek było jeszcze więcej.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.05.09
Adam Banaszkiewicz, wiceprzewodniczący częstochowskiej rady miasta, jako jedyny z naszego regionu został uhonorowany przez Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.06.18
Prezydent zwykłych spraw - ostatecznie pod takim hasłem Wojciech Koronkiewicz ma ubiegać się o prezydenturę Białegostoku. Już w pełni oficjalnie został zaprezentowany jako kandydat SLD.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.12.08
W Lubuskiem aż 1,5 tys. dzieci rocznie jest bitych przez rodziców. Ze względu na skalę przemocy, zajmujemy niechlubne trzecie miejsce w kraju. Kampania Kocham. Reaguję ma ich przekonać, że można obyć się bez klapsa
Zobacz oryginalną treść

książka telefoniczna, stacja kontroli pojazdów Słupsk