Antoninek: Będzie węzeł zamiast wiaduktu
Informacje z dnia: 01.03.10 Czytaj więcej...
Sypiący się wiadukt w Antoninku zastąpi wielki węzeł - część przyszłej trzeciej ramy komunikacyjnej. Już za miesiąc rozpocznie się jedna z największych inwestycji drogowych w Poznaniu w tym roku.
Bronisław Komorowski nigdzie nie zwyciężył z taką miażdżącą przewagą jak w Lubuskiem. Na marszałka Sejmu zagłosowało 260 tys. lubuszan. Na szefa PiS - 130 tys. Znalazłam się w policyjnym rejestrze pod numerem jeden. Pierwszej pozycji nie zawdzięczam rekordowej ilości mandatów czy innym przypadkom łamania prawa. Z imienia i nazwiska trafiłam pod jedynkę w zeszycie oficer dyżurnej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy za sprawą moich bliższych i dalszych sąsiadów - pisze Małgorzata Czajkowska, Gazeta Wyborcza. Strażnicy miejscy zatrzymali w czwartkowe popołudnie mężczyznę, który obnażał się w rejonie ulic Ogrodowej i 1 Maja.

Komisja ocen oddziaływania na środowisko przy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku uznała, że raport środowiskowy dla lotniska wymaga uzupełnień. By wjechać na parking przy Starym Browarze, trzeba było ustawić się w długiej kolejce samochodów. Na skrzyżowaniu Krakowskiej z Półwiejską tłum nie mieścił się na chodnikach i wpychał ludzi między jadące samochody. Poznaniacy tłumnie wyruszyli na przedświąteczne zakupy. Pierwszy raz pocałowałam klamkę w Multikinie. Potem w Starym Browarze i w prywatnej firmie w Komornikach. Dziwili się, że urząd pracy mnie do nich przysłał, bo etatów już dawno nie było - poznański urząd pracy ma niewiele do zaoferowania.

Ok. 75 tysięcy wiernych wzięło udział w XIII Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych na polach lednickich koło Gniezna. - Drodzy młodzi Przyjaciele, wybierzcie Chrystusa - takie słowa skierował do nich papież Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku informuje o intensywnych opadach śniegu, które wystąpią w województwie podlaskim już dziś po południu i utrzymają się do godz. 12 w sobotę Były poczty sztandarowe, kwiaty i honorowe salwy. W sobotę Bydgoszcz uczciła uczestników jedynego polskiego powstania zakończonego pełnym sukcesem - Powstania Wielkopolskiego w 1918 r.

Zmiany w kursowaniu autobusów na ul. Legionowej Minionej nocy w Suwałkach jedna z kamer monitoringu miejskiego zarejestrowała wypadek zakończony pożarem auta. Na szczęście pasażerowie i kierowca zdołali uciec Komisarz ds. polityki regionalnej KE prof. Danuta Hübner odebrała wczoraj doktorat honoris causa Uniwersytetu Ekonomicznego. I nie ucięła spekulacji na temat swojego startu w wyborach do PE z Poznania.

Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy dwóch osiedli domów jednorodzinnych będą mogli wreszcie odetchnąć z ulgą. Radni w poniedziałek będą głosować, czy objąć Dojlidy i Skorupy działaniami planistycznymi. Gorzowska filharmonia jest w budowie, ale ma już swojego dyrektora. Krzysztof Nowak zacznie kierować instytucją już w sierpniu. Przez trzy lata będzie budował jej prestiż i markę. Jaką ma wizję? Nawdychałem się oparów spirytusu, którym czyściłem meble, piłem też leczniczy tonik z lecytyną. To dlatego policyjny alkomat wykrył u mnie alkohol - taką wersję wydarzeń sprzedaje mediom sekretarz gorzowskiego magistratu Ryszard Kneć. Pytanie tylko, czy ktoś w to uwierzy?


Polecamy:
informacje z dnia: 29.12.09
Tajniacy zatrzymują gangstera. Gapie, nie wiedząc, że jest to policyjna zasadzka, dzwonią pod 997. Dyżurny zielonogórskiej policji wysyła cztery radiowozy na sygnale, choć w komendzie leżał telegram o tajnej akcji
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.03.10
Inwestorzy z Hiszpanii, Niemiec, a także polski biznesmen Zbigniew Jakubas interesują się Fabryką Silników Agregatowych, która w maju zostanie wystawiona na sprzedaż. HCP liczy, że zarobi na transakcji co najmniej 100 mln zł.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.05.10
Kilkuset amatorów rozrywki na świeżym powietrzu, wzięło udział w biegu juwenaliowym głównymi ulicami miasta. W krótkim acz energicznym peletonie dominowali studenci i uczniowie białostockich szkół.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.07.10
Wystawa przygotowana przez białostocki Instytut Pamięci Narodowej, poświęcona obławie augustowskiej z 1945 roku, została w środę otwarta w Sejmie. Do końca lipca będzie prezentowana w Centrum Edukacyjnym IPN przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.12.08
wózki widłowe, części do wózków widłowych. Na rynku dostępne są setki modeli wózków widłowych. Najróżniejsze parametry udźwigu czy typ źródła zasilania pozwalają precyzyjnie dobrać najbardziej odpowiedni rodzaj wózka dla danej firmy. Najpopularniejszymi wózkami są wózki spalinowe napędzane silnikiem elektrycznym oraz wózki, gdzie napęd ma źródłó z butli gazowej. Wózki z silnikiem elektrycznym mają zastosowanie w zamkniętych pomieszczeniach, gdyż przepisy w kodeksach zakazują stosowania innego typu wózków. Pozostałe wózki mają zastosowanie na na przestrzeniach otwartych czy rampach. Wózek elektryczny napędzany jest przy pomocy sporych baterii kwasowych, które działają przez około 5- 7 godzin. Po ich wyczerpaniu, podłącza się je do prądu elektrycznego i po kilkudziesięciu minutach są ponownie zdatne do użytku. Największą zaletą wózka elektrycznego jest zerowa emisja groźnych dla ludzi substancji. Poza tym koszty jego użytkowania są dużo niższe niż w przypadku innego typu wózków. Kolejną korzyścią jest cichość działania, a także dużo dłuższy okres użytkowania. Największą ich wadą jest dużo wyższy koszt początkowy, czyli cena kupna. Jednak mimo tych problemów wózki elektryczne są najbardziej rozpowszechnionym rodzajem wózka. Wraz z gwałtownym rozwojem przemysłu i produkcji powstało zapotrzebowanie na pojazdy, które będą w stanie przenosić kilkutonowe ładunki, ale jednocześnie będą na tyle zwinne, że zmieszczą się w ciasnych przejściach w magazynach. Idealnym wynalazkiem do wypełnienia tej roli okazał się wózek widłowy. Pierwsze wózki wprowadzono do produkcji zaledwie około sto lat temu. Są to niewielkie, ale niezwykle silne i bardzo zwrotne maszyny. Prowadzenie wózka widłowego jest łatwe do nauki, ale równocześnie wymaga dużego doświadczenia oraz zachowania szczególnej ostrożności. Wózek waży kilka ton, a jeżeli dołączymy do tego kilkutonowy ładunek, to poziom zagrożenia znacznie wzrasta, dlatego też najistotniejsze w prowadzeniu wózka jest zachowanie rozwagi i bezpieczeństwo. Należy nie zapominać o odpowiednim rozłożeniu towaru, aby środek ciężkości był na właściwym miejscu. Niewłaściwy lub zbyt duży ładunek może doprowadzić do uszkodzenia lub przewrócenia wózka. Do prowadzenia wózka niezbędne jest posiadanie specjalnych uprawnień oraz właściwych badań lekarskich. Wszystkie konieczne uprawnienia można uzyskać podczas specjalnych kursów zawodowych. # Zapewniamy profesjonalny serwis wózków widłowych z dojazdem do klienta, jak i w naszych warsztatach. # Dostarczamy części zamienne do wszystkich typów wózków widłowych. # Wynajmujemy wózki widłowe na okresy długoterminowe jak i na okresy krótsze. # Zapewniamy kompleksową obsługę transportu wewnętrznego klienta przez naszą firmę, dostarczając nasze wózki widłowe i biorąc na siebie obowiązki utrzymania ich w ruchu. Gwarantujemy nieprzerwaną pracę za i wyładunkową.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.12.08
zabudowy szklane. Bardzo ciekawym pomysłem na własną działalność i biznes jest prowadzenie firmy budowlanej, ale do tego należy mieć minimum wiedzy i umiejętności. Wyjątkowo w dzisiejszych czasach, gdy gospodarka światowa właśnie wychodzi z kryzysu, który de facto rozpoczął się na rynku amerykańskim, a szczególnie w bańce kredytów - kredyt hipoteczny, brany bez opamiętania i na małych zabezpieczeniach. Można zanotować wyraźny trend rosnący na rynku budownictwa. Powstają nowe mieszkania i domy. Specjaliści nadal sądzą, że tempo powstawania nowych bloków jest zbyt powolne w stosunku do zapotrzebowania na nie. Jednym z powodów są limitowane zasoby finansowe Polaków, ale źródeł tego stanu można również upatrywać w branży usług budowniczych. Z powodu recesji bardzo dużo organizacji zawiesiło swoją działalność lub nawet zamknęło swoje kariery. Z tego powodu na rynku zaistniała bardzo dużo przestrzeni, którą mają szansę zapełnić nowe przedsiębiorstwa. Założenie firmy budowlanej nie jest sprawą prostą. Ogólnie mówiąc, budowlańcy powinni charakteryzować się idealnym stanem zdrowia, aby podołać wyzwaniu jakim jest praca w przedsiębiorstwie budowlanym.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.12.08

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.12.08
Ogrody zimowe również wykorzystują fundamenty w swojej budowie. Ogrody zimowe powstają na zbrojonych ławach, bądź także betonowych płytach fundamentowych. podstawy te muszą być oddzielone od fundamentów domu izolacją przeciwwilgociową. Ważne jest również, by fundament naszego domu wznosił się piętnaście centymetrów z okładem ziemię. Jest to opieka ścian przed rozpryskującym się deszczem. Dzięki temu rozwiązaniu szyby naszego ogrodu łatwiej utrzymać w porządku. Warto przyjrzeć się ściśle projektowi naszego ogrody zimowego i dać do zrobienia nieco szczegółowych pytań budowlańcom, by upewnić się o jakości wykonania. W końcu ogród zimowy ma nam służyć długi czas. Ogrody zimowe i wady własnego projektu. Biorąc pod uwagę, iż ogrody zimowe wolno budować we własnym zakresie, zastanówmy się nad wadami takiego przedsięwzięcia. Pierwszym pytaniem jakie być może zadać, to oznacza to inwestor budujący we własnym zakresie ogrody zimowe ma jakieś doświadczenie w budownictwie. Następnie zapytajmy, który raz buduje taki oranżerie. Ogrody zimowe i szybkość wykonania. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek budowy stale zastanawiamy się do tego stopnia czasu dokładnie będzie ona trwała. Mimo iż ogrody zimowe nie są dużą inwestycją, te pytanie także zadajemy w stosunku aż do nich. W dzisiejszych czasach budowlańcy są wybitnie odpowiednio przygotowane do tego typu budowy. Gotowe profile aluminiowe są przywożone na teren budowy i na miejscu montowane. Wszystkie dokładnie przycięte i gotowe aż do montażu. Niekiedy nawet część z nich przyjeżdża w dostawie po trosze złożona. Firmy budowlane przygotowały się aż do naszych inwestycji, korzystając z gotowych i dobrych materiałów, prędko mogą zakończyć zamówienie i przyjąć kolejne. Ogrody zimowe plus ich szybkie wykonanie, to nie raptem duże ułatwienie na rzecz producentów przecież także na rzecz właścicieli ogrodów. Od czasu do czasu warto zachować się z inwestycją i zgromadzić więcej funduszy na profesjonalnie wykonanie. ogrody zimowe cieszą się coraz większą popularnością na świecie oraz od niedawna także w Polsce. Ogród zimowy to doskonały sposób na powiększenie i docieplenie budynku, ale i również podwyższa standard i jakość naszego życia.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.12.08
Banki i inne instytucje finansowe wyszły naprzeciw oczekiwaniom klientów i stworzyły bardzo liczną gamę usług kredytowych. Obecnie książka telefoniczna można wziąć już na niemal wszystko, zaczynając od żarówek, aż do domu, czy nieruchomości. Kredyty są najważniejszym źródłem dochodów banków, które czerpią zyski z prowizji za ich przyznanie, ze spłat odsetek oraz dodatkowych różnych opłatukrytych podatków. Bardzo często kredytobiorca nie ma świadomości, ile pieniędzy będzie musiał zwrócić w ramach zaciągniętego kredytu. Jaka charakterystyka kredytu jest najistotniejsza? Czy jest to wysokość raty, okres spłaty, prowizja czy może stopa procentowa? Dla każdego kredytobiorcy może to być coś różnego.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.12.08

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.12.08
Dziś po siedmiu latach od likwidacji szkoły przy ul. Kościelnej, której patronował Ludwik Zamenhof, kolejna białostocka podstawówka przyjmie imię twórcy esperanto
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.06.10
Koleżanki i koledzy siedzieli jak trusie, a przed nimi wściekła dziewczyna ciskała sweterkiem o podłogę. Zamierzała iść na koncert zespołu Pink Floyd, ale pracodawca - wredny jak macocha Kopciuszka - nie puścił jej i w dodatku kazał szorować podłogę.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.10.08
Znasz kogoś, kto bezinteresownie pomaga innym? Zgłoś jego kandydaturę w konkursie Poznański Wolontariusz Roku.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.12.09
Święty Mikołaj mieszka w Laponii i tam wszyscy wysyłamy listy z życzeniami, ale jeśli się zdarzy, że list nie ma znaczka - trafia do Torunia
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.11.08
Będziemy mogli wreszcie zobaczyć filmy, których w Bydgoszczy nie pokazują multipleksy. Były szef Adrii Krzysztof Barczewski wraca do swego kina z nowym festiwalem.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.10.09
Drogowcy skończyli w środę remont zachodniej połówki al. Armii Krajowej w rejonie ul. Dekabrystów. Od czwartku mają się zająć wschodnią stroną.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.07.09
Nową koszykarką KSSSE AZS PWSZ została 23-letnia Julia Dureika, z kadrą Białorusi czwarta zawodniczka ostatnich mistrzostw Europy. Umowę na kolejny rok podpisała również Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.11.08
- Czy ktoś już kiedyś widział kogoś ubranego w plakat? - pytają w teatrze. W niezwykły sposób reklamuje on swój nowy spektakl Pierwszy raz, którego premiera odbędzie się 22 listopada o godz. 19.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.10.08
W Szpitalu Miejskim ruszyła pierwsza niepubliczna stacja dializ. Pacjenci nie zapłacą za leczenie, bo spółka, która ją poprowadzi, podpisała umowę z NFZ.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.10.09
Policjanci z Częstochowy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o rozprowadzanie narkotyków. Funkcjonariusze przejęli ponad pół tysiąca porcji dilerskich amfetaminy.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.01.09
Krzysztof P., zastępca naczelnika dochodzeniówki w komisariacie policji na Jeżycach, przyszedł do pracy pijany. Za karę został... kierownikiem referatu
Zobacz oryginalną treść

książka telefoniczna, stacja kontroli pojazdów Słupsk