Antoninek: Będzie węzeł zamiast wiaduktu
Informacje z dnia: 01.03.10 Czytaj więcej...
Sypiący się wiadukt w Antoninku zastąpi wielki węzeł - część przyszłej trzeciej ramy komunikacyjnej. Już za miesiąc rozpocznie się jedna z największych inwestycji drogowych w Poznaniu w tym roku.
W czasie wakacyjnych wędrówek po Podlasiu nie można ominąć miejsc charakterystycznych dla naszych terenów. Mieszkańcy Białostocczyzny, zapytani o meczety, bez wahania wymienią Bohoniki i Kruszyniany, gdzie znajdują się muzułmańskie świątynie, niektórzy powiedzą także o mizarach (cmentarzach) w ich pobliżu, a wiele osób również będzie zachwalało tatarskie potrawy. Polonezy, fiaty, daewoo, furgonetki, a nawet motocykle wystawiła na sprzedaż śląska policja. We wtorek można je obejrzeć w komendzie wojewódzkiej w Katowicach, a następnego dnia przystąpić do licytacji. Ceny już od 415 zł. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie dwóch skrajnie różnych recenzji habilitacji wrocławskiego lekarza, które napisał prof. Krzysztof Drews, znany poznański ginekolog.

W tym roku postanowiłam bojkotować mundial. Miał to być taki ostrożny, bierny bojkot. Okazało, że to bardzo trudne, momentami niemożliwe. Żeby bojkotować, trzeba się naprawdę wysilić. Marszałek Elżbieta Polak przyznała stypendia dla lubuskich sportowców w kategoriach junior i młodzieżowiec oraz osób niepełnosprawnych. Na liście wyróżnionych za najlepsze wyniki sportowe widnieje 78 nazwisk. Drogowcy nie popisali się. Zmiany w rozkładach jazdy tramwajów spowodowane remontem skrzyżowania ul. Gdańskiej, Jagiellońskiej i Focha są nieprzemyślane i zasługują na krytykę pasażerów - pisze Krzysztof Aładowicz, Gazeta Wyborcza.

1 maja popłyną do Mstowa. Terenowy opel nie chciał zatrzymać się do policyjnej kontroli i zaczął uciekać mundurowym. Szofer stracił jednak panowanie nad wozem i na śliskiej drodze wpadł do przydrożnego rowu. Dopiero wtedy okazało się, że za kierownicą auta siedzi 12-letni chłopak. Radny PiS Jacek Wenderlich bezprawnie zbierał informacje o politykach - uznał Sąd Okręgowy. Wyrok oznacza dla niego pożegnanie z karierą polityczną.

Niedosłyszący 84-latek wyszedł tydzień temu z domu i nie wrócił Prowadzenie auta pod wpływem narkotyków jest takim samym przestępstwem jak jazda po pijanemu - przypominają policjanci i włączają się do ogólnopolskiej kampanii społecznej "Brałeś? Nie jedź! Po narkotykach rozum wysiada" Szwedzi nadal lubią żużel, choć głównie na szwedzkiej, głębokiej prowincji, bo w większych miastach nikt o tym sporcie nic nie wie. Wprawdzie wytrawny kibic może rozgrywki Elitserien zobaczyć w ichniej telewizji, ale jeśli chodzi o frekwencję, to fani wolą hokej, piłkę nożną i sporty zimowe.

Osobowe volvo doszczętnie spłonęło w poniedziałek (16 kwietnia). Wartość poniesionych strat oszacowano na 17 tys. zł. Od początku wiadomo było, że to podpalenie, więc zaczęło się intensywne śledztwo. Związkowcy w Podkarpackiem, Świętokrzyskiem i Lubelskiem walczyli w czwartek o korzystniejszy dla biedniejszych regionów Polski podział środków na leczenie. Podlascy związkowcy do protestu nie przystąpili, bo... nie zdążyli się zorganizować 22-letni Adrian jest ulubieńcem chorych z hospicjum na os. Rusa. Spędza z nimi po osiem godzin dziennie. Potem wraca do aresztu, gdzie odsiaduje sześcioletni wyrok za przemyt


Polecamy:
informacje z dnia: 15.04.18
Zaczynamy już w piątek meczem Włókniarz Częstochowa - Unia Tarnów, kończymy ligowym klasykiem Unia Leszno - Stal Gorzów. Niestety żółto-niebiescy pojadą do mistrza Polski poważnie osłabieni. Wszystkie cztery spotkania będzie można obejrzeć na żywo w nSport+.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.07.09
Poznań znalazł się w gronie miast gospodarzy spotkań odbywających się podczas polskiej prezydencji w Unii Europejskiej w drugiej połowie 2011 r.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.07.18
Już w najbliższą niedzielę rozpoczyna się cykl koncertów plenerowych pod hasłem "Pikniki Chopinowskie". W każdą kolejną niedzielę do końca wakacji, bo aż do 2 września, muzycy będą grać na placu Sztuk.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.11.08
Wanda Szumna, dyrektor gorzowskiego szpitala, odwołana, bo utraciła zaufanie marszałka. Zastąpił ją Andrzej Szmit, dotychczasowy szef pogotowia ratunkowego. - Będą zwolnienia pracowników - zapowiedział ordynatorom
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.05.18

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.05.18

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.05.18
Banki i inne instytucje finansowe wyszły naprzeciw oczekiwaniom klientów i stworzyły bardzo liczną gamę usług kredytowych. Obecnie książka telefoniczna można wziąć już na niemal wszystko, zaczynając od żarówek, aż do domu, czy nieruchomości. Kredyty są najważniejszym źródłem dochodów banków, które czerpią zyski z prowizji za ich przyznanie, ze spłat odsetek oraz dodatkowych różnych opłatukrytych podatków. Bardzo często kredytobiorca nie ma świadomości, ile pieniędzy będzie musiał zwrócić w ramach zaciągniętego kredytu. Jaka charakterystyka kredytu jest najistotniejsza? Czy jest to wysokość raty, okres spłaty, prowizja czy może stopa procentowa? Dla każdego kredytobiorcy może to być coś różnego.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.05.18
Ogrody zimowe również wykorzystują fundamenty w swojej budowie. Ogrody zimowe powstają na zbrojonych ławach, bądź także betonowych płytach fundamentowych. podstawy te muszą być oddzielone od fundamentów domu izolacją przeciwwilgociową. Ważne jest również, by fundament naszego domu wznosił się piętnaście centymetrów z okładem ziemię. Jest to opieka ścian przed rozpryskującym się deszczem. Dzięki temu rozwiązaniu szyby naszego ogrodu łatwiej utrzymać w porządku. Warto przyjrzeć się ściśle projektowi naszego ogrody zimowego i dać do zrobienia nieco szczegółowych pytań budowlańcom, by upewnić się o jakości wykonania. W końcu ogród zimowy ma nam służyć długi czas. Ogrody zimowe i wady własnego projektu. Biorąc pod uwagę, iż ogrody zimowe wolno budować we własnym zakresie, zastanówmy się nad wadami takiego przedsięwzięcia. Pierwszym pytaniem jakie być może zadać, to oznacza to inwestor budujący we własnym zakresie ogrody zimowe ma jakieś doświadczenie w budownictwie. Następnie zapytajmy, który raz buduje taki oranżerie. Ogrody zimowe i szybkość wykonania. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek budowy stale zastanawiamy się do tego stopnia czasu dokładnie będzie ona trwała. Mimo iż ogrody zimowe nie są dużą inwestycją, te pytanie także zadajemy w stosunku aż do nich. W dzisiejszych czasach budowlańcy są wybitnie odpowiednio przygotowane do tego typu budowy. Gotowe profile aluminiowe są przywożone na teren budowy i na miejscu montowane. Wszystkie dokładnie przycięte i gotowe aż do montażu. Niekiedy nawet część z nich przyjeżdża w dostawie po trosze złożona. Firmy budowlane przygotowały się aż do naszych inwestycji, korzystając z gotowych i dobrych materiałów, prędko mogą zakończyć zamówienie i przyjąć kolejne. Ogrody zimowe plus ich szybkie wykonanie, to nie raptem duże ułatwienie na rzecz producentów przecież także na rzecz właścicieli ogrodów. Od czasu do czasu warto zachować się z inwestycją i zgromadzić więcej funduszy na profesjonalnie wykonanie. ogrody zimowe cieszą się coraz większą popularnością na świecie oraz od niedawna także w Polsce. Ogród zimowy to doskonały sposób na powiększenie i docieplenie budynku, ale i również podwyższa standard i jakość naszego życia.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.05.18
wózki widłowe, części do wózków widłowych. Na rynku dostępne są setki modeli wózków widłowych. Najróżniejsze parametry udźwigu czy typ źródła zasilania pozwalają precyzyjnie dobrać najbardziej odpowiedni rodzaj wózka dla danej firmy. Najpopularniejszymi wózkami są wózki spalinowe napędzane silnikiem elektrycznym oraz wózki, gdzie napęd ma źródłó z butli gazowej. Wózki z silnikiem elektrycznym mają zastosowanie w zamkniętych pomieszczeniach, gdyż przepisy w kodeksach zakazują stosowania innego typu wózków. Pozostałe wózki mają zastosowanie na na przestrzeniach otwartych czy rampach. Wózek elektryczny napędzany jest przy pomocy sporych baterii kwasowych, które działają przez około 5- 7 godzin. Po ich wyczerpaniu, podłącza się je do prądu elektrycznego i po kilkudziesięciu minutach są ponownie zdatne do użytku. Największą zaletą wózka elektrycznego jest zerowa emisja groźnych dla ludzi substancji. Poza tym koszty jego użytkowania są dużo niższe niż w przypadku innego typu wózków. Kolejną korzyścią jest cichość działania, a także dużo dłuższy okres użytkowania. Największą ich wadą jest dużo wyższy koszt początkowy, czyli cena kupna. Jednak mimo tych problemów wózki elektryczne są najbardziej rozpowszechnionym rodzajem wózka. Wraz z gwałtownym rozwojem przemysłu i produkcji powstało zapotrzebowanie na pojazdy, które będą w stanie przenosić kilkutonowe ładunki, ale jednocześnie będą na tyle zwinne, że zmieszczą się w ciasnych przejściach w magazynach. Idealnym wynalazkiem do wypełnienia tej roli okazał się wózek widłowy. Pierwsze wózki wprowadzono do produkcji zaledwie około sto lat temu. Są to niewielkie, ale niezwykle silne i bardzo zwrotne maszyny. Prowadzenie wózka widłowego jest łatwe do nauki, ale równocześnie wymaga dużego doświadczenia oraz zachowania szczególnej ostrożności. Wózek waży kilka ton, a jeżeli dołączymy do tego kilkutonowy ładunek, to poziom zagrożenia znacznie wzrasta, dlatego też najistotniejsze w prowadzeniu wózka jest zachowanie rozwagi i bezpieczeństwo. Należy nie zapominać o odpowiednim rozłożeniu towaru, aby środek ciężkości był na właściwym miejscu. Niewłaściwy lub zbyt duży ładunek może doprowadzić do uszkodzenia lub przewrócenia wózka. Do prowadzenia wózka niezbędne jest posiadanie specjalnych uprawnień oraz właściwych badań lekarskich. Wszystkie konieczne uprawnienia można uzyskać podczas specjalnych kursów zawodowych. # Zapewniamy profesjonalny serwis wózków widłowych z dojazdem do klienta, jak i w naszych warsztatach. # Dostarczamy części zamienne do wszystkich typów wózków widłowych. # Wynajmujemy wózki widłowe na okresy długoterminowe jak i na okresy krótsze. # Zapewniamy kompleksową obsługę transportu wewnętrznego klienta przez naszą firmę, dostarczając nasze wózki widłowe i biorąc na siebie obowiązki utrzymania ich w ruchu. Gwarantujemy nieprzerwaną pracę za i wyładunkową.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.05.18
zabudowy szklane. Bardzo ciekawym pomysłem na własną działalność i biznes jest prowadzenie firmy budowlanej, ale do tego należy mieć minimum wiedzy i umiejętności. Wyjątkowo w dzisiejszych czasach, gdy gospodarka światowa właśnie wychodzi z kryzysu, który de facto rozpoczął się na rynku amerykańskim, a szczególnie w bańce kredytów - kredyt hipoteczny, brany bez opamiętania i na małych zabezpieczeniach. Można zanotować wyraźny trend rosnący na rynku budownictwa. Powstają nowe mieszkania i domy. Specjaliści nadal sądzą, że tempo powstawania nowych bloków jest zbyt powolne w stosunku do zapotrzebowania na nie. Jednym z powodów są limitowane zasoby finansowe Polaków, ale źródeł tego stanu można również upatrywać w branży usług budowniczych. Z powodu recesji bardzo dużo organizacji zawiesiło swoją działalność lub nawet zamknęło swoje kariery. Z tego powodu na rynku zaistniała bardzo dużo przestrzeni, którą mają szansę zapełnić nowe przedsiębiorstwa. Założenie firmy budowlanej nie jest sprawą prostą. Ogólnie mówiąc, budowlańcy powinni charakteryzować się idealnym stanem zdrowia, aby podołać wyzwaniu jakim jest praca w przedsiębiorstwie budowlanym.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.05.18
Proces w sprawie ginekologa z Gorzowa trwał dwa lata. Sąd wydał wyrok: - Cztery lata więzienia, 10 lat zakazu wykonywania zawodu i 40 tys. zł dla poszkodowanej.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.02.18
Najwyższe z tegorocznych dotacji miasto przyznało na organizację Industriady oraz VI Festiwalu Muzycznego Częstochowskich Uczelni Wyższych. Komu jeszcze przypadną fundusze z samorządowej puli?
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.03.09
Elektryzująca wiadomość dla sympatyków bluesa i rocka: w Poznaniu zagra Johnny Winter, legenda elektrycznego bluesa.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.01.09
1 czerwca odbędzie się XV sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży. Ty też możesz zasiąść w ławach. Co prawda tylko na jeden dzień, ale od czegoś trzeba zacząć.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.03.10
Podlaski konserwator zabytków jest straszliwie niekonsekwentny. Niby chce, niby się stara, ale kiedy trzeba działać, rozkłada ręce
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.03.18
- Tomasz J. jest przytomny, sam oddycha i może mówić - potwierdza miejski szpital. Lekarze nie zgodzili się jednak, by policjanci lub prokurator przesłuchali we wtorek domniemanego sprawcę morderstwa i wybuchu w kamienicy na Dębcu.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.07.10
Ponad 20 kapel zagra na wielkiej scenie m.in. Life in Agony, Papa Rocach, Lao Che, Peyoti for President, Nigel Kennedy czy Leszek Możdżer
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.06.09
Uwaga! 8, 17, 4 nadal nie jeżdżą przez plac Cyryla Ratajskiego i Plac Wielkopolski. Być może wieczorem w sobotę wrócą na stare trasy
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.03.10
Zmarła czwarta ofiara wtorkowego pożaru w szpitalu neuropsychiatrycznym w Lublińcu.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.12.09
Białostockie hospicjum dla dzieci ma pod swoją opieką 21 pacjentów. Narodowy Fundusz Zdrowia jest w stanie zapłacić zaledwie za 12.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.06.09
Ponad 70 policjantów zakończyło szkolenie mające usprawnić patrole nad jeziorami. Będą pełnić służbę w kilkunastu sezonowych posterunkach nad największymi jeziorami.
Zobacz oryginalną treść

książka telefoniczna, stacja kontroli pojazdów Słupsk