Antoninek: Będzie węzeł zamiast wiaduktu
Informacje z dnia: 01.03.10 Czytaj więcej...
Sypiący się wiadukt w Antoninku zastąpi wielki węzeł - część przyszłej trzeciej ramy komunikacyjnej. Już za miesiąc rozpocznie się jedna z największych inwestycji drogowych w Poznaniu w tym roku.
Broniący złota Lotos, prowadzony przez rewelacyjną Magdalenę Leciejewską (27 pkt), wywozi z Gorzowa cenne zwycięstwo. Dalszy ciąg fascynującego serialu o mistrzostwo Polski w piątek i sobotę w Gdyni. Treść oświadczenia Zarządu Stal Gorzów Wielkopolski S.A., po rozegraniu meczu Falubaz Zielona Góra - Caelum Stal Gorzów: Czasem o niewielkich, czasem o bardzo dużych dodatkowych utrudnieniach w poruszaniu się po białostockich drogach informuje Zarząd Dróg i Inwestycji Miejskich w Białymstoku

- Kryzys gospodarczy to zły moment na ograniczanie liczebności klas - przekonuje prezydent Konstanty Dombrowicz. Może bym uwierzyła, gdyby w czasie gospodarczej hossy też się przed tym nie wzbraniał - Zmiany będą trwały nie tydzień ani miesiąc, tylko wiele lat. To ważne, żeby Stary Rynek odzyskał swoje piękno - mówił poznański radny Andrzej Rataj podczas pierwszego spotkania poświęconego parkowi kulturowemu w centrum Poznania. W ubiegłym tygodniu było ich 13, w tym aż 79. W tylu częstochowskich szkołach i przedszkolach niepokojąco wzrosła liczba chorych uczniów.

Co rektorom uniwersytetów nie podoba się w reformie szkół wyższych zaproponowanej przez minister nauki Barbarę Kudrycką? Zabytkowy bruk przy Łazienkach Rzecznych zerwano i zastąpiono asfaltem. Po to, by rowerzystom i pieszym, którzy korzystają z Wartostrady, było wygodniej. Ze względu na wydawanie niewygodnych dla PiS wyroków i wygłaszanie ostrych komentarzy politycznych na sali sądowej, politycy tej partii wymieniają sędziego Igora Tuleję jako przykład konieczności zmian w sądownictwie. Z sędzią Tuleyą będzie można spotkać się we wtorek (28 sierpnia) w Białymstoku w ramach Uniwersytetu Latającego KOD na Podlasiu.

Jedziesz samochodem, omijaj targi. Chcesz iść na pizzę, albo piwo, szukaj knajp na uboczu. A jeśli już koniecznie chcesz poczuć, że w Poznaniu mamy wielką imprezę, idź na plac Wolności i dołącz do marszu w obronie klimatu. Może spotkasz Arnolda Schwarzeneggera? Kilkudziesięciu strażników miejskich patrolujących białostockie ulice ma do dyspozycji zaledwie trzy czytniki do sprawdzania oznakowania psów. W poniedziałek (27 sierpnia) zacznie się prawdopodobnie szacowanie strat, do których doszło wskutek nawałnicy, która przeszła nad regionem na początku weekendu. Porywisty wiatr zerwał lub uszkodził blisko 30 dachów, powalił drzewa, wyrządził szkody w uprawach, głównie kukurydzy. Najwięcej szkód jest w powiatach łomżyńskim i monieckim.

Suma wydaje się duża, ale to tylko kropla w morzu naszych potrzeb - przyznaje Aleksandra Ciepielska z gorzowskiego magistratu. Do wypadku doszło około w czwartek około godz. 8.30 na drodze w pobliżu Przymiłowic (trasa na Kielce). Usłyszałam, że Enion chce zamknąć okienka kasowe, nie tylko w Częstochowie, ale także podległych sobie rejonach - poinformowała redakcję zdenerwowana Czytelniczka.


Polecamy:
informacje z dnia: 29.05.09
Magistrat ma już pierwsze propozycje, które przekaże lokatorom mieszkań komunalnych. Dotyczą oczywiście zmniejszenia skutków planowanych na lipiec podwyżek czynszów.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.11.08
Radni sprawdzą informacje, jakie pojawiły się w mediach po odwołaniu prezesa PWiK Leszka Rybki. Zbadają także, dlaczego obecne kierownictwo przedsiębiorstwa chce podnieść cenę wody.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.08.09
To od projektanta i jego wyceny będzie zależało, czy przychodnia chirurgiczna dla dzieci pozostanie przy szpitalu wojewódzkim, czy zostanie zlikwidowana, a jej funkcje przejmie DSK. Likwidacja dla chorych dzieci i ich rodziców oznaczałaby znacznie dłuższe oczekiwanie na specjalistę.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.03.18
Z szumnie zapowiadanej budowy Arsenału Kultury, w którym miały być Miejskie Centrum Kultury i Miejski Ośrodek Sztuki, została wersja oszczędnościowa. W Przemysłówce będzie Emcek, a MOS pozostanie przy Pomorskiej.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.01.10
zabudowy szklane. Bardzo ciekawym pomysłem na własną działalność i biznes jest prowadzenie firmy budowlanej, ale do tego należy mieć minimum wiedzy i umiejętności. Wyjątkowo w dzisiejszych czasach, gdy gospodarka światowa właśnie wychodzi z kryzysu, który de facto rozpoczął się na rynku amerykańskim, a szczególnie w bańce kredytów - kredyt hipoteczny, brany bez opamiętania i na małych zabezpieczeniach. Można zanotować wyraźny trend rosnący na rynku budownictwa. Powstają nowe mieszkania i domy. Specjaliści nadal sądzą, że tempo powstawania nowych bloków jest zbyt powolne w stosunku do zapotrzebowania na nie. Jednym z powodów są limitowane zasoby finansowe Polaków, ale źródeł tego stanu można również upatrywać w branży usług budowniczych. Z powodu recesji bardzo dużo organizacji zawiesiło swoją działalność lub nawet zamknęło swoje kariery. Z tego powodu na rynku zaistniała bardzo dużo przestrzeni, którą mają szansę zapełnić nowe przedsiębiorstwa. Założenie firmy budowlanej nie jest sprawą prostą. Ogólnie mówiąc, budowlańcy powinni charakteryzować się idealnym stanem zdrowia, aby podołać wyzwaniu jakim jest praca w przedsiębiorstwie budowlanym.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.01.10

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.01.10
wózki widłowe, części do wózków widłowych. Na rynku dostępne są setki modeli wózków widłowych. Najróżniejsze parametry udźwigu czy typ źródła zasilania pozwalają precyzyjnie dobrać najbardziej odpowiedni rodzaj wózka dla danej firmy. Najpopularniejszymi wózkami są wózki spalinowe napędzane silnikiem elektrycznym oraz wózki, gdzie napęd ma źródłó z butli gazowej. Wózki z silnikiem elektrycznym mają zastosowanie w zamkniętych pomieszczeniach, gdyż przepisy w kodeksach zakazują stosowania innego typu wózków. Pozostałe wózki mają zastosowanie na na przestrzeniach otwartych czy rampach. Wózek elektryczny napędzany jest przy pomocy sporych baterii kwasowych, które działają przez około 5- 7 godzin. Po ich wyczerpaniu, podłącza się je do prądu elektrycznego i po kilkudziesięciu minutach są ponownie zdatne do użytku. Największą zaletą wózka elektrycznego jest zerowa emisja groźnych dla ludzi substancji. Poza tym koszty jego użytkowania są dużo niższe niż w przypadku innego typu wózków. Kolejną korzyścią jest cichość działania, a także dużo dłuższy okres użytkowania. Największą ich wadą jest dużo wyższy koszt początkowy, czyli cena kupna. Jednak mimo tych problemów wózki elektryczne są najbardziej rozpowszechnionym rodzajem wózka. Wraz z gwałtownym rozwojem przemysłu i produkcji powstało zapotrzebowanie na pojazdy, które będą w stanie przenosić kilkutonowe ładunki, ale jednocześnie będą na tyle zwinne, że zmieszczą się w ciasnych przejściach w magazynach. Idealnym wynalazkiem do wypełnienia tej roli okazał się wózek widłowy. Pierwsze wózki wprowadzono do produkcji zaledwie około sto lat temu. Są to niewielkie, ale niezwykle silne i bardzo zwrotne maszyny. Prowadzenie wózka widłowego jest łatwe do nauki, ale równocześnie wymaga dużego doświadczenia oraz zachowania szczególnej ostrożności. Wózek waży kilka ton, a jeżeli dołączymy do tego kilkutonowy ładunek, to poziom zagrożenia znacznie wzrasta, dlatego też najistotniejsze w prowadzeniu wózka jest zachowanie rozwagi i bezpieczeństwo. Należy nie zapominać o odpowiednim rozłożeniu towaru, aby środek ciężkości był na właściwym miejscu. Niewłaściwy lub zbyt duży ładunek może doprowadzić do uszkodzenia lub przewrócenia wózka. Do prowadzenia wózka niezbędne jest posiadanie specjalnych uprawnień oraz właściwych badań lekarskich. Wszystkie konieczne uprawnienia można uzyskać podczas specjalnych kursów zawodowych. # Zapewniamy profesjonalny serwis wózków widłowych z dojazdem do klienta, jak i w naszych warsztatach. # Dostarczamy części zamienne do wszystkich typów wózków widłowych. # Wynajmujemy wózki widłowe na okresy długoterminowe jak i na okresy krótsze. # Zapewniamy kompleksową obsługę transportu wewnętrznego klienta przez naszą firmę, dostarczając nasze wózki widłowe i biorąc na siebie obowiązki utrzymania ich w ruchu. Gwarantujemy nieprzerwaną pracę za i wyładunkową.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.01.10
Ogrody zimowe również wykorzystują fundamenty w swojej budowie. Ogrody zimowe powstają na zbrojonych ławach, bądź także betonowych płytach fundamentowych. podstawy te muszą być oddzielone od fundamentów domu izolacją przeciwwilgociową. Ważne jest również, by fundament naszego domu wznosił się piętnaście centymetrów z okładem ziemię. Jest to opieka ścian przed rozpryskującym się deszczem. Dzięki temu rozwiązaniu szyby naszego ogrodu łatwiej utrzymać w porządku. Warto przyjrzeć się ściśle projektowi naszego ogrody zimowego i dać do zrobienia nieco szczegółowych pytań budowlańcom, by upewnić się o jakości wykonania. W końcu ogród zimowy ma nam służyć długi czas. Ogrody zimowe i wady własnego projektu. Biorąc pod uwagę, iż ogrody zimowe wolno budować we własnym zakresie, zastanówmy się nad wadami takiego przedsięwzięcia. Pierwszym pytaniem jakie być może zadać, to oznacza to inwestor budujący we własnym zakresie ogrody zimowe ma jakieś doświadczenie w budownictwie. Następnie zapytajmy, który raz buduje taki oranżerie. Ogrody zimowe i szybkość wykonania. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek budowy stale zastanawiamy się do tego stopnia czasu dokładnie będzie ona trwała. Mimo iż ogrody zimowe nie są dużą inwestycją, te pytanie także zadajemy w stosunku aż do nich. W dzisiejszych czasach budowlańcy są wybitnie odpowiednio przygotowane do tego typu budowy. Gotowe profile aluminiowe są przywożone na teren budowy i na miejscu montowane. Wszystkie dokładnie przycięte i gotowe aż do montażu. Niekiedy nawet część z nich przyjeżdża w dostawie po trosze złożona. Firmy budowlane przygotowały się aż do naszych inwestycji, korzystając z gotowych i dobrych materiałów, prędko mogą zakończyć zamówienie i przyjąć kolejne. Ogrody zimowe plus ich szybkie wykonanie, to nie raptem duże ułatwienie na rzecz producentów przecież także na rzecz właścicieli ogrodów. Od czasu do czasu warto zachować się z inwestycją i zgromadzić więcej funduszy na profesjonalnie wykonanie. ogrody zimowe cieszą się coraz większą popularnością na świecie oraz od niedawna także w Polsce. Ogród zimowy to doskonały sposób na powiększenie i docieplenie budynku, ale i również podwyższa standard i jakość naszego życia.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.01.10
Banki i inne instytucje finansowe wyszły naprzeciw oczekiwaniom klientów i stworzyły bardzo liczną gamę usług kredytowych. Obecnie książka telefoniczna można wziąć już na niemal wszystko, zaczynając od żarówek, aż do domu, czy nieruchomości. Kredyty są najważniejszym źródłem dochodów banków, które czerpią zyski z prowizji za ich przyznanie, ze spłat odsetek oraz dodatkowych różnych opłatukrytych podatków. Bardzo często kredytobiorca nie ma świadomości, ile pieniędzy będzie musiał zwrócić w ramach zaciągniętego kredytu. Jaka charakterystyka kredytu jest najistotniejsza? Czy jest to wysokość raty, okres spłaty, prowizja czy może stopa procentowa? Dla każdego kredytobiorcy może to być coś różnego.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.01.10

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.01.10
Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy handlowali nielegalnym spirytusem wśród znajomych i sąsiadów.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.01.09
Dobra wiadomość dla X i XII LO. - Z moich obliczeń wynika, że większość radnych zagłosuje przeciwko likwidacjom tych szkół - radny Marek Gralik zdradził wczoraj nauczycielom, rodzicom i uczniom zebranym na wtorkowej debacie pod hasłem Co po gimnazjum?.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.12.09
W rywalizacji o tytuł Zdjęcia Miesiąca organizowanej przez Oddział Jurajski Fotoklubu RP zwyciężyła praca Dariusza Gawrońskiego (tryptyk). - W listopadowym odcinku konkursu obowiązywał temat Pogoda - mówi Janusz Mielczarek, prezes Oddziału. - Dziesięciu autorów zgłosiło około 50 prac. Dodam tylko, że na drugim miejscu uplasował się Marcin Szpądrowski.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.12.09
775 mln zł - tyle trafiło do podlaskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. To pieniądze na zwiększenie kontraktów z poszczególnymi szpitalami. Czy każdy z nich dostanie sumę zadowalającą? Jeszcze nie wiadomo.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.10.08
Szkoły w Poznaniu kończą przygotowania do przyjęcia sześciolatków w związku z planowanym na przyszły rok obniżeniem wieku szkolnego. - Jesteśmy prawie gotowi. Niektóre szkoły muszą jeszcze tylko wydzielić place zabaw dla najmłodszych - chwali się magistrat.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.03.18
3 tys. paczek przemycanych papierosów przechwycili funkcjonariusze podlaskiej Służby Celno-Skarbowej z przejścia granicznego w Kuźnicy. Kontrabandę o wartości rynkowej 40 tys. złotych mundurowi znaleźli w podwójnej podłodze forda kierowanego przez 64-letniego obywatela Białorusi.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.11.08
Temperatura spada poniżej 0 stopni Celsjusza i przewidywane jest niebezpieczne oblodzenie. Kujawsko-Pomorskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ogłosiło drugi stopień zagrożenia
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.09.09
Komenda Główna Policji zabiera podlaskiej komendzie 166 policjantów. Ci, którzy zostają, nadal nie otrzymują pełnych pensji. Przyszłość nie zapowiada się dobrze.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.12.08
Mimo iż krajowe policyjne statystyki donoszą o najtragiczniejszych od lat świętach, to na podlaskich drogach było wyjątkowo spokojnie
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.05.09
Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do publicznych przedszkoli. Po podsumowaniu wszystkich podań okazało się, że miejsc zabraknie dla blisko 700 dzieci. Szansą dla nich będzie jednak druga tura naboru
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.11.09
Chcesz usłyszeć huk zderzających się samochodów, krzyk rannych, sygnał gnającej na ratunek karetki? W niedzielę przy hali Łuczniczka dojdzie do groźnie wyglądającego wypadku. Na szczęście nikt nie zginie - tak rozpoczną się Medicalia.
Zobacz oryginalną treść

książka telefoniczna, stacja kontroli pojazdów Słupsk