Zły rewanż na torach. Dyrektorzy zostali wymienieni
Informacje z dnia: 08.01.10 Czytaj więcej...
Odwet za walkę o utrzymanie Zakładu Linii Kolejowych w Bydgoszczy? Stanowiska w firmie stracili wszyscy bydgoscy dyrektorzy, a ich miejsce zajęło w całości szefostwo zlikwidowanego właśnie oddziału w Toruniu
Sportowy styl życia podbija serca bydgoszczan w różnym wieku. Wczoraj setki osób z kijkami w dłoniach maszerowały po Myślęcinku. Nordic walking, czyli okaż sobie miłosierdzie to pomysł bydgoskiego Caritasu. Od koncertu Anny Jurksztowicz i Emilii Kudry zaczął się 26 lutego w Częstochowie III Festiwal Dobrej Piosenki Kalinowe noce, Kalinowe dni. Impreza poświęcona jest urodzonej w naszym mieście Kalinie Jędrusik. Pod koniec kwietnia informowaliśmy, że otwarcie parku Majaland opóźni się o cztery miesiące, a pierwsi klienci będą mogli w nim się bawić dopiero po wakacjach. Dziś wiemy, że park rozrywki przyjmie swych pierwszych gości najwcześniej jesienią.

Świetlica w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej na kilka godzin zamieniła się w prawdziwy salon piękności. Wiadomość o wstąpieniu Ryszarda Grobelnego do Platformy Obywatelskiej stała się kilka dni temu głównym medialnym wydarzeniem w Poznaniu. Należę do osób, których ten news za bardzo nie zdziwił. Dwie osoby nie żyją, jedna jest ranna - to bilans niedzielnego wypadku w miejscowości Podcisówek (okolice Augustowa). Podczas burzy bus zderzył się czołowo z ciężarówką.

- Podchodziłam do operacji optymistycznie: trzeba tę zmianę wyciąć, może wyniki nie będą złe. Tak sobie to w głowie poukładałam. Zabieg był jak zderzenie z pociągiem towarowym - o rehabilitacji po leczeniu onkologicznym opowiada Sylwia Krzyżycka, menedżerka Wiadomo, kto zastąpi świeżo upieczonego eurodeputowanego Marka Balta w sejmiku województwa śląskiego. Nowym radnym wojewódzkim z Częstochowy będzie Wojciech Konieczny, dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego. - Nie zamierzam się wycofać ze współfinansowania Opery i Filharmonii Podlaskiej - zadeklarował podczas wizyty na placu budowy nowej siedziby tej instytucji minister kultury Bogdan Zdrojewski

Trzy auta zostały uszkodzone podczas kolizji, do której doszło w środę (7 sierpnia) przed godz. 9 w Wasilkowie. W trzecim w tym roku pojedynku towarzyskim żużlowcy Stali Gorzów przegrali ze Startem w Gnieźnie 43:47. Poznańska delegacja ustaliła wczoraj z ministrem kultury, że Ratusz wróci do miasta.

Anja Rubik weźmie udział w Pol'And'Rock, dawnym Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Według badań sondażowych exit poll przeprowadzonych przez Ipsos w Białymstoku nie będzie drugiej tury wyborów. Zwyciężył Tadeusz Truskolaski, który będzie rządził miastem kolejne 5 lat. W poniedziałek poznamy wstępne, nieoficjalne wyniki. Dwa ciekawe koncerty czekają nas w Jazz Clubien Pod Filarami w nadchodzący weekend. W piątek wieczorem Kenny Carr, gitarzysta dawnego zespołu Raya Charlesa, zagra wraz z teamem Zbigniewa Lewandowskiego. A w sobotę The Beat Freaks, projekt młodych, acz doświadczonych już muzyków jazzowych.


Polecamy:
informacje z dnia: 29.01.09
Astronomiczne 4 złote! Tyle trzeba zapłacić za godzinę korzystania z prywatnego parkingu, który właśnie zaczął działać przed budynkiem częstochowskiego urzędu miasta.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.12.09
Niektórzy koczowali przed Teatrem Polskim od 5 rano. I nie wyszli z niego przed północą... Ponad 400 młodych ludzi z całej Polski przyjechało do Poznania na casting do kolejnej edycji programu TVN You Can Dance - po prostu tańcz.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.05.19
Polski Związek Koszykówki w ogóle nie będzie rozpatrywał protestu Śląska Wrocław i żądania powtórzenia niedzielnego meczu z Eneą/Astorii. Klub nie spełnił wymagań stawianych w takich przypadkach przez regulamin związku.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.08.18
Ks. dr Mirosław Tykfer, redaktor naczelny "Przewodnika Katolickiego" nie owija w bawełnę i otwarcie krytykuje prawicowych dziennikarzy za podważanie autorytetu papieża Franciszka. Przyzwyczaiłem się, że duchowni nie zostawiają suchej nitki na "Wyborczej", ale taki głos to wydarzenie przełomowe.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.11.09
Banki i inne instytucje finansowe wyszły naprzeciw oczekiwaniom klientów i stworzyły bardzo liczną gamę usług kredytowych. Obecnie książka telefoniczna można wziąć już na niemal wszystko, zaczynając od żarówek, aż do domu, czy nieruchomości. Kredyty są najważniejszym źródłem dochodów banków, które czerpią zyski z prowizji za ich przyznanie, ze spłat odsetek oraz dodatkowych różnych opłatukrytych podatków. Bardzo często kredytobiorca nie ma świadomości, ile pieniędzy będzie musiał zwrócić w ramach zaciągniętego kredytu. Jaka charakterystyka kredytu jest najistotniejsza? Czy jest to wysokość raty, okres spłaty, prowizja czy może stopa procentowa? Dla każdego kredytobiorcy może to być coś różnego.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.11.09
zabudowy szklane. Bardzo ciekawym pomysłem na własną działalność i biznes jest prowadzenie firmy budowlanej, ale do tego należy mieć minimum wiedzy i umiejętności. Wyjątkowo w dzisiejszych czasach, gdy gospodarka światowa właśnie wychodzi z kryzysu, który de facto rozpoczął się na rynku amerykańskim, a szczególnie w bańce kredytów - kredyt hipoteczny, brany bez opamiętania i na małych zabezpieczeniach. Można zanotować wyraźny trend rosnący na rynku budownictwa. Powstają nowe mieszkania i domy. Specjaliści nadal sądzą, że tempo powstawania nowych bloków jest zbyt powolne w stosunku do zapotrzebowania na nie. Jednym z powodów są limitowane zasoby finansowe Polaków, ale źródeł tego stanu można również upatrywać w branży usług budowniczych. Z powodu recesji bardzo dużo organizacji zawiesiło swoją działalność lub nawet zamknęło swoje kariery. Z tego powodu na rynku zaistniała bardzo dużo przestrzeni, którą mają szansę zapełnić nowe przedsiębiorstwa. Założenie firmy budowlanej nie jest sprawą prostą. Ogólnie mówiąc, budowlańcy powinni charakteryzować się idealnym stanem zdrowia, aby podołać wyzwaniu jakim jest praca w przedsiębiorstwie budowlanym.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.11.09

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.11.09
Ogrody zimowe również wykorzystują fundamenty w swojej budowie. Ogrody zimowe powstają na zbrojonych ławach, bądź także betonowych płytach fundamentowych. podstawy te muszą być oddzielone od fundamentów domu izolacją przeciwwilgociową. Ważne jest również, by fundament naszego domu wznosił się piętnaście centymetrów z okładem ziemię. Jest to opieka ścian przed rozpryskującym się deszczem. Dzięki temu rozwiązaniu szyby naszego ogrodu łatwiej utrzymać w porządku. Warto przyjrzeć się ściśle projektowi naszego ogrody zimowego i dać do zrobienia nieco szczegółowych pytań budowlańcom, by upewnić się o jakości wykonania. W końcu ogród zimowy ma nam służyć długi czas. Ogrody zimowe i wady własnego projektu. Biorąc pod uwagę, iż ogrody zimowe wolno budować we własnym zakresie, zastanówmy się nad wadami takiego przedsięwzięcia. Pierwszym pytaniem jakie być może zadać, to oznacza to inwestor budujący we własnym zakresie ogrody zimowe ma jakieś doświadczenie w budownictwie. Następnie zapytajmy, który raz buduje taki oranżerie. Ogrody zimowe i szybkość wykonania. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek budowy stale zastanawiamy się do tego stopnia czasu dokładnie będzie ona trwała. Mimo iż ogrody zimowe nie są dużą inwestycją, te pytanie także zadajemy w stosunku aż do nich. W dzisiejszych czasach budowlańcy są wybitnie odpowiednio przygotowane do tego typu budowy. Gotowe profile aluminiowe są przywożone na teren budowy i na miejscu montowane. Wszystkie dokładnie przycięte i gotowe aż do montażu. Niekiedy nawet część z nich przyjeżdża w dostawie po trosze złożona. Firmy budowlane przygotowały się aż do naszych inwestycji, korzystając z gotowych i dobrych materiałów, prędko mogą zakończyć zamówienie i przyjąć kolejne. Ogrody zimowe plus ich szybkie wykonanie, to nie raptem duże ułatwienie na rzecz producentów przecież także na rzecz właścicieli ogrodów. Od czasu do czasu warto zachować się z inwestycją i zgromadzić więcej funduszy na profesjonalnie wykonanie. ogrody zimowe cieszą się coraz większą popularnością na świecie oraz od niedawna także w Polsce. Ogród zimowy to doskonały sposób na powiększenie i docieplenie budynku, ale i również podwyższa standard i jakość naszego życia.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.11.09

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.11.09
wózki widłowe, części do wózków widłowych. Na rynku dostępne są setki modeli wózków widłowych. Najróżniejsze parametry udźwigu czy typ źródła zasilania pozwalają precyzyjnie dobrać najbardziej odpowiedni rodzaj wózka dla danej firmy. Najpopularniejszymi wózkami są wózki spalinowe napędzane silnikiem elektrycznym oraz wózki, gdzie napęd ma źródłó z butli gazowej. Wózki z silnikiem elektrycznym mają zastosowanie w zamkniętych pomieszczeniach, gdyż przepisy w kodeksach zakazują stosowania innego typu wózków. Pozostałe wózki mają zastosowanie na na przestrzeniach otwartych czy rampach. Wózek elektryczny napędzany jest przy pomocy sporych baterii kwasowych, które działają przez około 5- 7 godzin. Po ich wyczerpaniu, podłącza się je do prądu elektrycznego i po kilkudziesięciu minutach są ponownie zdatne do użytku. Największą zaletą wózka elektrycznego jest zerowa emisja groźnych dla ludzi substancji. Poza tym koszty jego użytkowania są dużo niższe niż w przypadku innego typu wózków. Kolejną korzyścią jest cichość działania, a także dużo dłuższy okres użytkowania. Największą ich wadą jest dużo wyższy koszt początkowy, czyli cena kupna. Jednak mimo tych problemów wózki elektryczne są najbardziej rozpowszechnionym rodzajem wózka. Wraz z gwałtownym rozwojem przemysłu i produkcji powstało zapotrzebowanie na pojazdy, które będą w stanie przenosić kilkutonowe ładunki, ale jednocześnie będą na tyle zwinne, że zmieszczą się w ciasnych przejściach w magazynach. Idealnym wynalazkiem do wypełnienia tej roli okazał się wózek widłowy. Pierwsze wózki wprowadzono do produkcji zaledwie około sto lat temu. Są to niewielkie, ale niezwykle silne i bardzo zwrotne maszyny. Prowadzenie wózka widłowego jest łatwe do nauki, ale równocześnie wymaga dużego doświadczenia oraz zachowania szczególnej ostrożności. Wózek waży kilka ton, a jeżeli dołączymy do tego kilkutonowy ładunek, to poziom zagrożenia znacznie wzrasta, dlatego też najistotniejsze w prowadzeniu wózka jest zachowanie rozwagi i bezpieczeństwo. Należy nie zapominać o odpowiednim rozłożeniu towaru, aby środek ciężkości był na właściwym miejscu. Niewłaściwy lub zbyt duży ładunek może doprowadzić do uszkodzenia lub przewrócenia wózka. Do prowadzenia wózka niezbędne jest posiadanie specjalnych uprawnień oraz właściwych badań lekarskich. Wszystkie konieczne uprawnienia można uzyskać podczas specjalnych kursów zawodowych. # Zapewniamy profesjonalny serwis wózków widłowych z dojazdem do klienta, jak i w naszych warsztatach. # Dostarczamy części zamienne do wszystkich typów wózków widłowych. # Wynajmujemy wózki widłowe na okresy długoterminowe jak i na okresy krótsze. # Zapewniamy kompleksową obsługę transportu wewnętrznego klienta przez naszą firmę, dostarczając nasze wózki widłowe i biorąc na siebie obowiązki utrzymania ich w ruchu. Gwarantujemy nieprzerwaną pracę za i wyładunkową.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.11.09
Na trzy dni Miejski Ośrodek Sztuki zamienił się w prawdziwą fabrykę - drukarnię. Każde z dzieci, wzorem Andy'ego Warhola tworzyło własne opakowania na kanapki. I przy okazji dowiadywało się co to popart.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.01.19
Częstochowa dołączyła do coraz liczniejszej grupy miast, które rezygnują z zabójczych dla zwierząt pokazów fajerwerków podczas plenerowych imprez sylwestrowych. Przejście w nowy rok - jak w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Lublinie czy Gdańsku - umili częstochowianom pokaz laserów. Muzyczną gwiazdą będzie Ewelina Lisowska.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.09.09
Kierowcy, którzy zostawią dziś auto pod domem, będą mogli za darmo podróżować komunikacją publiczną. Za bilet posłuży im dowód rejestracyjny.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.03.19
W czwartek (28 lutego) rozpoczną się naprawy gwarancyjne na Trasie Generalskiej. Drogowcy miejscowo będą zajmowali kolejne odcinki jezdni.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.04.09
Jedno z pierwszych w całym naszym kraju rond turbinowych jeszcze w tym roku będzie budowane na skrzyżowaniu ulic Pułaskiego z Kopernika i św. Kazimierza.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.08.09
Galeria Podlaska zaprasza na Letnie Kino Samochodowe. To już jeden z ostatnich weekendów, gdy będzie można skorzystać z darmowej rozrywki
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.08.18
Poznański urząd miasta reaguje na homofobiczny plakat, jaki od kilku dni wisi na Wildzie. Do prokuratury trafiło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia wykroczenia.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.01.09
- Zrobię wszystko, by droga wodna z Berlina przez nasze miasto do Kaliningradu stała się rzeczywistością - taką obietnicę złożył szef MSZ Radosław Sikorski. - Chcemy, by w ramach tego węzła można podróżować do Torunia poduszkowcem - wtórował mu Konstanty Dombrowicz.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.02.10
W tym tygodniu pyry przyznajemy:
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.07.18
Zraszacze zamontowano w pobliżu placu zabaw przy ul. Dekabrystów na Tysiącleciu oraz przy chodniku wzdłuż ul. 11 Listopada - w pobliżu Centrum Handlowego Estakada. Obie kurtyny mają chłodzić przechodniów codziennie od rana do wieczora - aż do momentu ustania upałów.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.11.09
Drogowcy zaczynają wylewać betonową nawierzchnię pierwszego lubuskiego odcinka autostrady A2 do Świecka. Wszystko tak zorganizowali, by dziennie budować kilometr nowej trasy. Droga ma być otwarta pod koniec 2011 r.
Zobacz oryginalną treść

książka telefoniczna, stacja kontroli pojazdów Słupsk