Sylwester prezydenta Grobelnego: Uwielbiam tańczyć
Informacje z dnia: 01.01.10 Czytaj więcej...
Prezydent Ryszard Grobelny odliczy sekundy do północy. Profesor Bogdan Marciniec zatańczy na balu z żoną. A taksówkarz Maciej Baumann wzniesie toast z przyjaciółmi. Tak będzie wyglądała dzisiejsza noc w Poznaniu
Madrycki powiew w gorzowskim futbolu: GKP też stanie się trochę galaktyczny. A poza tym zanosi się na wielki powrót do legendarnej nazwy Stilon. Jest i zła wiadomość: do odlotu szykuje się najlepszy snajper drużyny Senegalczyk Traore. Jego rynkowa wartość nie rzuca na kolana, ale klubowi przyda się gotówka. Strażnicy miejscy razem z policjantami będą patrolować nocami centrum Poznania. A już dzisiaj na Starym Rynku organizują spotkanie z mieszkańcami. Prezydent zwykłych spraw - ostatecznie pod takim hasłem Wojciech Koronkiewicz ma ubiegać się o prezydenturę Białegostoku. Już w pełni oficjalnie został zaprezentowany jako kandydat SLD.

We wtorek (21.08) muzułmanie zaczynają obchodzić święto Kurban Bajram (Id Al-Adha). Pierwszego dnia modlitwa odbędzie się we wszystkich meczetach i domach modlitwy na Podlasiu. To jedno z najważniejszych świąt w islamie. Mieszkaniec podzielonogórskiego Przylepu utopił się podczas wędkowania pod Krosnem Odrzańskim Białostoccy policjanci w 3 sklepach oraz domu ich właściciela zabezpieczyli podrabiane artykuły znanych światowych marek. Suma start jakie mogły ponieść produkujące je firmy wyniosła blisko milion złotych.

Policjanci z wydziału antynarkotykowego i I komisariatu zatrzymali dziewięć osób podejrzanych o rozprowadzanie narkotyków - przede wszystkim w szkołach. Szopki z żywymi zwierzętami czy aktorami odgrywającymi role Świętej Rodziny cieszyły się w Boże Narodzenie największą popularnością wśród bydgoszczan. 2,5-letni chłopczyk wypadł z okna na II piętrze hotelu dla uchodźców na os. Antoniuk.

- Noworodek leży na ławce, w jednym z szpitalnych korytarzy - taki telefon odebrali pracownicy szpitala w Grodzisku wczesnym popołudniem w sobotę. Czterometrowy miś powstaje na skwerze Solidarności. W założeniu pomysłodawców Arka Kozaka i Soni Mitman-Celińskiej budowany będzie przez najbliższe dni. - Do środy - mówi Arek. - Wtedy nastąpi jego uroczyste ,,otwarcie. Tylko od zawodników GKP Gorzów zależy jakie na długie, zimowe miesiące zostawią nam wspomnienia. - Chcielibyśmy żegnać się przed urlopami w dobrych humorach, a do tego potrzeba coś jeszcze wygrać - powiedział trener naszego pierwszoligowca Adam Topolski.

Pielęgniarki z Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu rozpoczęły we wtorek głodówkę. Kilkuset bydgoszczan odwiedziło w niedzielę Myślęcinek, by pokazać swoim dzieciom, jak bezpiecznie spędzać wakacje. Maluchy oglądały pokazy ratownicze, przymierzały policyjne stroje i jeździły więźniarką Ławica otrzyma powojskowe grunty na terenie lotniska. Dzięki temu port nie będzie już musiał płacić za ich dzierżawę.


Polecamy:
informacje z dnia: 15.01.10
Ponad 3300 tablic multimedialnych trafi do wszystkich pierwszych, drugich i trzecich klas szkół podstawowych w kujawsko - pomorskim. 31 mln złotych na ten cel zarezerwował Urząd Marszałkowski w Toruniu.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.03.09
Skończyły 50 lat. I co? Życie się dopiero zaczyna. Wciąż mają apetyt na wiedzę i rozrywkę. Swoje pasje mogą realizować w Akademii Plus 50.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.02.18
Spotkanie miało się odbyć w środę 21 lutego. Dotyczyło modernizacji linii kolejowej między Częstochową a Zawierciem. Niestety, zostało odwołane.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.04.09
Regulamin wynagrodzeń dla nauczycieli stworzony przez ratusz to bubel prawny - uważają związkowcy z Solidarności-Oświata i nawołują radnych, by powstrzymali się od głosowania nad uchwałą wprowadzającą regulamin w życie na dzisiejszej sesji.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.05.18
zabudowy szklane. Bardzo ciekawym pomysłem na własną działalność i biznes jest prowadzenie firmy budowlanej, ale do tego należy mieć minimum wiedzy i umiejętności. Wyjątkowo w dzisiejszych czasach, gdy gospodarka światowa właśnie wychodzi z kryzysu, który de facto rozpoczął się na rynku amerykańskim, a szczególnie w bańce kredytów - kredyt hipoteczny, brany bez opamiętania i na małych zabezpieczeniach. Można zanotować wyraźny trend rosnący na rynku budownictwa. Powstają nowe mieszkania i domy. Specjaliści nadal sądzą, że tempo powstawania nowych bloków jest zbyt powolne w stosunku do zapotrzebowania na nie. Jednym z powodów są limitowane zasoby finansowe Polaków, ale źródeł tego stanu można również upatrywać w branży usług budowniczych. Z powodu recesji bardzo dużo organizacji zawiesiło swoją działalność lub nawet zamknęło swoje kariery. Z tego powodu na rynku zaistniała bardzo dużo przestrzeni, którą mają szansę zapełnić nowe przedsiębiorstwa. Założenie firmy budowlanej nie jest sprawą prostą. Ogólnie mówiąc, budowlańcy powinni charakteryzować się idealnym stanem zdrowia, aby podołać wyzwaniu jakim jest praca w przedsiębiorstwie budowlanym.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.05.18

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.05.18
Banki i inne instytucje finansowe wyszły naprzeciw oczekiwaniom klientów i stworzyły bardzo liczną gamę usług kredytowych. Obecnie książka telefoniczna można wziąć już na niemal wszystko, zaczynając od żarówek, aż do domu, czy nieruchomości. Kredyty są najważniejszym źródłem dochodów banków, które czerpią zyski z prowizji za ich przyznanie, ze spłat odsetek oraz dodatkowych różnych opłatukrytych podatków. Bardzo często kredytobiorca nie ma świadomości, ile pieniędzy będzie musiał zwrócić w ramach zaciągniętego kredytu. Jaka charakterystyka kredytu jest najistotniejsza? Czy jest to wysokość raty, okres spłaty, prowizja czy może stopa procentowa? Dla każdego kredytobiorcy może to być coś różnego.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.05.18
Ogrody zimowe również wykorzystują fundamenty w swojej budowie. Ogrody zimowe powstają na zbrojonych ławach, bądź także betonowych płytach fundamentowych. podstawy te muszą być oddzielone od fundamentów domu izolacją przeciwwilgociową. Ważne jest również, by fundament naszego domu wznosił się piętnaście centymetrów z okładem ziemię. Jest to opieka ścian przed rozpryskującym się deszczem. Dzięki temu rozwiązaniu szyby naszego ogrodu łatwiej utrzymać w porządku. Warto przyjrzeć się ściśle projektowi naszego ogrody zimowego i dać do zrobienia nieco szczegółowych pytań budowlańcom, by upewnić się o jakości wykonania. W końcu ogród zimowy ma nam służyć długi czas. Ogrody zimowe i wady własnego projektu. Biorąc pod uwagę, iż ogrody zimowe wolno budować we własnym zakresie, zastanówmy się nad wadami takiego przedsięwzięcia. Pierwszym pytaniem jakie być może zadać, to oznacza to inwestor budujący we własnym zakresie ogrody zimowe ma jakieś doświadczenie w budownictwie. Następnie zapytajmy, który raz buduje taki oranżerie. Ogrody zimowe i szybkość wykonania. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek budowy stale zastanawiamy się do tego stopnia czasu dokładnie będzie ona trwała. Mimo iż ogrody zimowe nie są dużą inwestycją, te pytanie także zadajemy w stosunku aż do nich. W dzisiejszych czasach budowlańcy są wybitnie odpowiednio przygotowane do tego typu budowy. Gotowe profile aluminiowe są przywożone na teren budowy i na miejscu montowane. Wszystkie dokładnie przycięte i gotowe aż do montażu. Niekiedy nawet część z nich przyjeżdża w dostawie po trosze złożona. Firmy budowlane przygotowały się aż do naszych inwestycji, korzystając z gotowych i dobrych materiałów, prędko mogą zakończyć zamówienie i przyjąć kolejne. Ogrody zimowe plus ich szybkie wykonanie, to nie raptem duże ułatwienie na rzecz producentów przecież także na rzecz właścicieli ogrodów. Od czasu do czasu warto zachować się z inwestycją i zgromadzić więcej funduszy na profesjonalnie wykonanie. ogrody zimowe cieszą się coraz większą popularnością na świecie oraz od niedawna także w Polsce. Ogród zimowy to doskonały sposób na powiększenie i docieplenie budynku, ale i również podwyższa standard i jakość naszego życia.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.05.18
wózki widłowe, części do wózków widłowych. Na rynku dostępne są setki modeli wózków widłowych. Najróżniejsze parametry udźwigu czy typ źródła zasilania pozwalają precyzyjnie dobrać najbardziej odpowiedni rodzaj wózka dla danej firmy. Najpopularniejszymi wózkami są wózki spalinowe napędzane silnikiem elektrycznym oraz wózki, gdzie napęd ma źródłó z butli gazowej. Wózki z silnikiem elektrycznym mają zastosowanie w zamkniętych pomieszczeniach, gdyż przepisy w kodeksach zakazują stosowania innego typu wózków. Pozostałe wózki mają zastosowanie na na przestrzeniach otwartych czy rampach. Wózek elektryczny napędzany jest przy pomocy sporych baterii kwasowych, które działają przez około 5- 7 godzin. Po ich wyczerpaniu, podłącza się je do prądu elektrycznego i po kilkudziesięciu minutach są ponownie zdatne do użytku. Największą zaletą wózka elektrycznego jest zerowa emisja groźnych dla ludzi substancji. Poza tym koszty jego użytkowania są dużo niższe niż w przypadku innego typu wózków. Kolejną korzyścią jest cichość działania, a także dużo dłuższy okres użytkowania. Największą ich wadą jest dużo wyższy koszt początkowy, czyli cena kupna. Jednak mimo tych problemów wózki elektryczne są najbardziej rozpowszechnionym rodzajem wózka. Wraz z gwałtownym rozwojem przemysłu i produkcji powstało zapotrzebowanie na pojazdy, które będą w stanie przenosić kilkutonowe ładunki, ale jednocześnie będą na tyle zwinne, że zmieszczą się w ciasnych przejściach w magazynach. Idealnym wynalazkiem do wypełnienia tej roli okazał się wózek widłowy. Pierwsze wózki wprowadzono do produkcji zaledwie około sto lat temu. Są to niewielkie, ale niezwykle silne i bardzo zwrotne maszyny. Prowadzenie wózka widłowego jest łatwe do nauki, ale równocześnie wymaga dużego doświadczenia oraz zachowania szczególnej ostrożności. Wózek waży kilka ton, a jeżeli dołączymy do tego kilkutonowy ładunek, to poziom zagrożenia znacznie wzrasta, dlatego też najistotniejsze w prowadzeniu wózka jest zachowanie rozwagi i bezpieczeństwo. Należy nie zapominać o odpowiednim rozłożeniu towaru, aby środek ciężkości był na właściwym miejscu. Niewłaściwy lub zbyt duży ładunek może doprowadzić do uszkodzenia lub przewrócenia wózka. Do prowadzenia wózka niezbędne jest posiadanie specjalnych uprawnień oraz właściwych badań lekarskich. Wszystkie konieczne uprawnienia można uzyskać podczas specjalnych kursów zawodowych. # Zapewniamy profesjonalny serwis wózków widłowych z dojazdem do klienta, jak i w naszych warsztatach. # Dostarczamy części zamienne do wszystkich typów wózków widłowych. # Wynajmujemy wózki widłowe na okresy długoterminowe jak i na okresy krótsze. # Zapewniamy kompleksową obsługę transportu wewnętrznego klienta przez naszą firmę, dostarczając nasze wózki widłowe i biorąc na siebie obowiązki utrzymania ich w ruchu. Gwarantujemy nieprzerwaną pracę za i wyładunkową.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.05.18

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.05.18
Trwają spotkania konsultacyjne Budżetu Obywatelskiego 2019 w poszczególnych dzielnicach. Na os. Staszica mieszkańcy jednomyślnie wybrali projekty, które będą realizowane w przyszłym roku. Kolejne spotkanie będzie na Piaskach.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.11.09
Stan 27-latka z Gorzowa lekarze oceniają jako ciężki. Przebywa w szpitalu od tygodnia. Właśnie potwierdzono u niego obecność wirusa A/H1N1.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.05.18
Pół setki wiekowych traktorów z całego kraju przejechało w sobotę 5 maja przez Lubecko w gminie Kochanowice. Były reprezentowane tak znane marki ciągników rolniczych, jak m.in.: Ursus, Zetor, Lanz Bulldog, Kramer, Massey Ferguson, Deutz czy swojski Dzik.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.03.10
Masz problem z wypełnieniem zeznania podatkowego? Brak ci czasu na stanie w urzędowych kolejkach? Specjaliści w skarbówkach pomogą wypełnić formularze; podpowiedzą także, jak rozliczyć się przez internet
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.12.08
1 autobus hybrydowy, 600 nowych drzew, siedem tysięcy załatanych dziur i 200 m sztucznej trawy, które zostało pewnej szkole. Najważniejsze jest jednak, że zdaliśmy na piątkę egzamin z organizacji największych światowych konferencji
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.02.10
Owinąłem twarz ręcznikiem, wbiegłem do mieszkania i siłą wyciągnąłem z niego kobietę. Nie chciała wyjść - opowiada listonosz Marcin Masternak. Gratulują mu strażacy, wojewoda lubuski Helena Hatka i dyrektor poczty.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 27.06.08
Czy studenci będą mieli zaliczenia z wiedzy o Poznaniu? Nowe władze Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania chcą o tym rozmawiać z rektorami wyższych uczelni.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.09.09
W Białymstoku nie ma pieniędzy na rekrutację dawców szpiku kostnego. Chorym pozostaje liczyć na pomoc bliskich i przyjaciół
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.08.09
Pielgrzymowanie ulega modom czy trendom. Te nie zmieniają się co prawda szybko, ale da się je zauważyć. Co pielgrzyma roku 2009 wyróżnia zewnętrznie? Oto garść najświeższych obserwacji.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.07.10
Już wkrótce kolejny motorowy show na moście Staromiejskim. W swoich chevroletach cruze palić gumę będą Andrzej Szyjkowski, rajdowy mistrz sprzed 30 lat i gorzowianin Łukasz Błaszkowski, obecny mistrz Polski.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.03.09
Do groźnie wyglądającego wypadku doszło dziś ok. godz. 8 rano vis a vis hotelu Merkury w Poznaniu.
Zobacz oryginalną treść

książka telefoniczna, stacja kontroli pojazdów Słupsk