Sylwester prezydenta Grobelnego: Uwielbiam tańczyć
Informacje z dnia: 01.01.10 Czytaj więcej...
Prezydent Ryszard Grobelny odliczy sekundy do północy. Profesor Bogdan Marciniec zatańczy na balu z żoną. A taksówkarz Maciej Baumann wzniesie toast z przyjaciółmi. Tak będzie wyglądała dzisiejsza noc w Poznaniu
Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do publicznych przedszkoli. Po podsumowaniu wszystkich podań okazało się, że miejsc zabraknie dla blisko 700 dzieci. Szansą dla nich będzie jednak druga tura naboru NIK pozytywnie ocenił działalność gorzowskich Wodociągów. Zdaniem władz miasta odwołanie przed rokiem prezesa Leszka Rybki było uzasadnione i uchroniło spółkę przed stratami Banery z wielkim plakatem 20. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej można zobaczyć nawet daleko od Częstochowy. Tym bardziej to przyjemnie, gdy się wie, że projekt został wyłoniony w konkursie, który wygrał młody częstochowianin z krakowsko-częstochowskiej firmy Parastudio.

Taki wiek to nie przelewki. Z okazji jubileuszu władze białostockiego klubu przygotowują fanom wiele atrakcji. Będą prezentacje, wystawy fotograficzne i to, na co kibice czekają najbardziej - specjalne mecze Poznański Teatr Muzyczny, który od lat nie zaprezentował ani jednego dobrego przedstawienia i którego szefostwo postawiło sobie za cel bicie rekordu świata w nijakości, dostaje za to nagrodę finansową. W 2009 r. z budżetu miasta otrzyma aż 9 mln zł. Tyle, ile dostaną razem Teatr Ósmego Dnia, Teatr Polski i Teatr Animacji! W czwartek (31.12.2009) po południu wszystkie szpitale województwa podlaskiego podpisały aneksy do umów na świadczenia medyczne w 2010 roku.

Niech dorośli odejdą od ogólnikowych historii o powstaniach i wojnach, ale powiedzą młodym o naszych sąsiadach, ludziach, którzy żyli za płotem i nie brakowało im odwagi. To obudzi w nas patriotyzm - mówi gimnazjalista Łukasz Kołodziejczak, laureat konkursu To oni tworzyli naszą historię. Kolejowa przyszłość Gorzowa nie będzie ani świetlana, ani zelektryfikowana. Ale to nie oznacza, że znaleźliśmy się w sytuacji bez wyjścia. O dwie rzeczy trzeba powalczyć. Musimy mieć szynobusy do Krzyża i Poznania oraz minimum dwa pociągi pospieszne do Warszawy i kilku innych dużych miast Zamiast koszuli błękitnej - ciemnogranatowa z napisami Policja na piersi i rękawie. Zamiast wąskich czarnych spodni w kant - granatowe bojówki z odblaskowymi paskami na nogawkach. Plus czarne trzewiki - tak teraz prezentuje się częstochowska policja drogowa.

Dzięki pomocy świadków udało się zatrzymać kierowcę autobusu, który przejechał leżącego na jezdni mężczyznę i uciekł Wojewódzka konserwator zabytków nie wyłączyła kamienicy z ewidencji zabytków. Czyżby więc dokonano rozbiórki, która nie powinna mieć miejsca? Mało kto wie, że najbardziej znana ulica w Białymstoku swej nazwy wcale nie wzięła od gatunku drzew. Pułkownika saperów Jewgenija Stanisławowicza Lipowa nie upamiętnia żadna tablica, żaden pomnik. Podobnie rzecz się ma z patronem ulicy Kolejowa, przez wielu mylnie nazywanej Kolejową

Gorzowianie już w pierwszym meczu wykonali wyrok na drugoligowej drużynie z Wrocławia. Zapas pięciu goli przed rewanżem w Gorzowie oznacza, że zostajemy w pierwszej lidze. Nie może być inaczej! Wojskowa Prokuratura w Poznaniu zarzuca podporucznikowi kontrolerowi z lotniska w Mirosławcu nieumyślne sprowadzenie zagrożenia katastrofy w ruchu powietrznym. Zakończyła się pięciodniowa akcja pod kryptonimem pędzenie łosi. Łosi jest dużo, ale nie za dużo - oceniają naukowcy.


Polecamy:
informacje z dnia: 01.09.09
Ślady ziemianek sprzed 1100 lat odkryli archeolodzy, badający teren wokół odkopanej w sierpniu kaplicy czeskiej księżnej Dobrawy, żony Mieszka.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.08.09
Elżbieta Polak nie zgadza się na zasady podziału pieniędzy na publiczną opiekę zdrowotną. O zmianę przepisów apeluje do premiera, minister zdrowia i prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.07.09
Sanepid jest w trakcie badania wody w basenach i kąpieliskach - także tych nieformalnych, zwyczajowo wykorzystywanych do rozrywek wodnych.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.01.10
Lubuszanin Grzegorz Simon nie ma kłopotów z planami na sylwestra. Jedzie właśnie w rajdzie Africa Eco Race. W dwa tygodnie przemierzy Portugalię, Maroko i Mauretanię, by zameldować się w Dakarze.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.03.09

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.03.09
zabudowy szklane. Bardzo ciekawym pomysłem na własną działalność i biznes jest prowadzenie firmy budowlanej, ale do tego należy mieć minimum wiedzy i umiejętności. Wyjątkowo w dzisiejszych czasach, gdy gospodarka światowa właśnie wychodzi z kryzysu, który de facto rozpoczął się na rynku amerykańskim, a szczególnie w bańce kredytów - kredyt hipoteczny, brany bez opamiętania i na małych zabezpieczeniach. Można zanotować wyraźny trend rosnący na rynku budownictwa. Powstają nowe mieszkania i domy. Specjaliści nadal sądzą, że tempo powstawania nowych bloków jest zbyt powolne w stosunku do zapotrzebowania na nie. Jednym z powodów są limitowane zasoby finansowe Polaków, ale źródeł tego stanu można również upatrywać w branży usług budowniczych. Z powodu recesji bardzo dużo organizacji zawiesiło swoją działalność lub nawet zamknęło swoje kariery. Z tego powodu na rynku zaistniała bardzo dużo przestrzeni, którą mają szansę zapełnić nowe przedsiębiorstwa. Założenie firmy budowlanej nie jest sprawą prostą. Ogólnie mówiąc, budowlańcy powinni charakteryzować się idealnym stanem zdrowia, aby podołać wyzwaniu jakim jest praca w przedsiębiorstwie budowlanym.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.03.09
Banki i inne instytucje finansowe wyszły naprzeciw oczekiwaniom klientów i stworzyły bardzo liczną gamę usług kredytowych. Obecnie książka telefoniczna można wziąć już na niemal wszystko, zaczynając od żarówek, aż do domu, czy nieruchomości. Kredyty są najważniejszym źródłem dochodów banków, które czerpią zyski z prowizji za ich przyznanie, ze spłat odsetek oraz dodatkowych różnych opłatukrytych podatków. Bardzo często kredytobiorca nie ma świadomości, ile pieniędzy będzie musiał zwrócić w ramach zaciągniętego kredytu. Jaka charakterystyka kredytu jest najistotniejsza? Czy jest to wysokość raty, okres spłaty, prowizja czy może stopa procentowa? Dla każdego kredytobiorcy może to być coś różnego.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.03.09
wózki widłowe, części do wózków widłowych. Na rynku dostępne są setki modeli wózków widłowych. Najróżniejsze parametry udźwigu czy typ źródła zasilania pozwalają precyzyjnie dobrać najbardziej odpowiedni rodzaj wózka dla danej firmy. Najpopularniejszymi wózkami są wózki spalinowe napędzane silnikiem elektrycznym oraz wózki, gdzie napęd ma źródłó z butli gazowej. Wózki z silnikiem elektrycznym mają zastosowanie w zamkniętych pomieszczeniach, gdyż przepisy w kodeksach zakazują stosowania innego typu wózków. Pozostałe wózki mają zastosowanie na na przestrzeniach otwartych czy rampach. Wózek elektryczny napędzany jest przy pomocy sporych baterii kwasowych, które działają przez około 5- 7 godzin. Po ich wyczerpaniu, podłącza się je do prądu elektrycznego i po kilkudziesięciu minutach są ponownie zdatne do użytku. Największą zaletą wózka elektrycznego jest zerowa emisja groźnych dla ludzi substancji. Poza tym koszty jego użytkowania są dużo niższe niż w przypadku innego typu wózków. Kolejną korzyścią jest cichość działania, a także dużo dłuższy okres użytkowania. Największą ich wadą jest dużo wyższy koszt początkowy, czyli cena kupna. Jednak mimo tych problemów wózki elektryczne są najbardziej rozpowszechnionym rodzajem wózka. Wraz z gwałtownym rozwojem przemysłu i produkcji powstało zapotrzebowanie na pojazdy, które będą w stanie przenosić kilkutonowe ładunki, ale jednocześnie będą na tyle zwinne, że zmieszczą się w ciasnych przejściach w magazynach. Idealnym wynalazkiem do wypełnienia tej roli okazał się wózek widłowy. Pierwsze wózki wprowadzono do produkcji zaledwie około sto lat temu. Są to niewielkie, ale niezwykle silne i bardzo zwrotne maszyny. Prowadzenie wózka widłowego jest łatwe do nauki, ale równocześnie wymaga dużego doświadczenia oraz zachowania szczególnej ostrożności. Wózek waży kilka ton, a jeżeli dołączymy do tego kilkutonowy ładunek, to poziom zagrożenia znacznie wzrasta, dlatego też najistotniejsze w prowadzeniu wózka jest zachowanie rozwagi i bezpieczeństwo. Należy nie zapominać o odpowiednim rozłożeniu towaru, aby środek ciężkości był na właściwym miejscu. Niewłaściwy lub zbyt duży ładunek może doprowadzić do uszkodzenia lub przewrócenia wózka. Do prowadzenia wózka niezbędne jest posiadanie specjalnych uprawnień oraz właściwych badań lekarskich. Wszystkie konieczne uprawnienia można uzyskać podczas specjalnych kursów zawodowych. # Zapewniamy profesjonalny serwis wózków widłowych z dojazdem do klienta, jak i w naszych warsztatach. # Dostarczamy części zamienne do wszystkich typów wózków widłowych. # Wynajmujemy wózki widłowe na okresy długoterminowe jak i na okresy krótsze. # Zapewniamy kompleksową obsługę transportu wewnętrznego klienta przez naszą firmę, dostarczając nasze wózki widłowe i biorąc na siebie obowiązki utrzymania ich w ruchu. Gwarantujemy nieprzerwaną pracę za i wyładunkową.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.03.09
Ogrody zimowe również wykorzystują fundamenty w swojej budowie. Ogrody zimowe powstają na zbrojonych ławach, bądź także betonowych płytach fundamentowych. podstawy te muszą być oddzielone od fundamentów domu izolacją przeciwwilgociową. Ważne jest również, by fundament naszego domu wznosił się piętnaście centymetrów z okładem ziemię. Jest to opieka ścian przed rozpryskującym się deszczem. Dzięki temu rozwiązaniu szyby naszego ogrodu łatwiej utrzymać w porządku. Warto przyjrzeć się ściśle projektowi naszego ogrody zimowego i dać do zrobienia nieco szczegółowych pytań budowlańcom, by upewnić się o jakości wykonania. W końcu ogród zimowy ma nam służyć długi czas. Ogrody zimowe i wady własnego projektu. Biorąc pod uwagę, iż ogrody zimowe wolno budować we własnym zakresie, zastanówmy się nad wadami takiego przedsięwzięcia. Pierwszym pytaniem jakie być może zadać, to oznacza to inwestor budujący we własnym zakresie ogrody zimowe ma jakieś doświadczenie w budownictwie. Następnie zapytajmy, który raz buduje taki oranżerie. Ogrody zimowe i szybkość wykonania. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek budowy stale zastanawiamy się do tego stopnia czasu dokładnie będzie ona trwała. Mimo iż ogrody zimowe nie są dużą inwestycją, te pytanie także zadajemy w stosunku aż do nich. W dzisiejszych czasach budowlańcy są wybitnie odpowiednio przygotowane do tego typu budowy. Gotowe profile aluminiowe są przywożone na teren budowy i na miejscu montowane. Wszystkie dokładnie przycięte i gotowe aż do montażu. Niekiedy nawet część z nich przyjeżdża w dostawie po trosze złożona. Firmy budowlane przygotowały się aż do naszych inwestycji, korzystając z gotowych i dobrych materiałów, prędko mogą zakończyć zamówienie i przyjąć kolejne. Ogrody zimowe plus ich szybkie wykonanie, to nie raptem duże ułatwienie na rzecz producentów przecież także na rzecz właścicieli ogrodów. Od czasu do czasu warto zachować się z inwestycją i zgromadzić więcej funduszy na profesjonalnie wykonanie. ogrody zimowe cieszą się coraz większą popularnością na świecie oraz od niedawna także w Polsce. Ogród zimowy to doskonały sposób na powiększenie i docieplenie budynku, ale i również podwyższa standard i jakość naszego życia.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.03.09

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.03.09
Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o napad na taksówkarza.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.07.10
Rzeźba przedstawiająca człowieka walczącego z wężem już dziś (30.06) trafi do fontanny Potop. W instalacji drugiego elementu historycznej bydgoskiej fontanny będzie uczestniczył sam twórca modelu - rzeźbiarz Michał Pronobis.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.12.09
25-letni kierowca renault po nieudanym wyprzedzaniu uderzył w latarnię. Umarł w szpitalu.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.08.09
Bez podania przyczyny Roman Rutkowski został odwołany ze stanowiska dyrektora przychodni kolejowej w Gorzowie.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.10.09
Gdy 33-letni mieszkaniec Łobżenicy w powiecie pilskim wrócił do kraju z pracy za granicą, dowiedział się, że jego dziewczyna zdradziła go z innym mężczyzną.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.03.10
Bydgoszcz zamiast wspierać Toruń w staraniach o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury powinna sama o niego zabiegać. A to dlatego, że mamy większy niż sąsiedzi potencjał - pisze Eryk Bazylczuk* ze Stowarzyszenia Metropolia Bydgoska
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.08.09
W kinie Syrena od marca ubiegłego roku nie wyświetla się już filmów. Od wielu miesięcy nie było też chętnych, by poprowadzić tam imprezę. We wrześniu obecny dzierżawca kina Pokój ma rozmawiać z właścicielami budynku o jego dalszych losach. Stan prawny obu budynków sprawia, że nikt nie chce w nie inwestować.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.09.09
Około 70 tys. poznańskich uczniów pójdzie jutro do szkoły. Ostatni weekend wakacji spędzali często na zakupach. Ale od książek ważniejsze były często ubrania, bo wielu uczniów nie zna listy podręczników.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.05.10
Siedlice to niezwykła dzielnica Gorzowa. Mają tam swoich prężnie działających społecznie strażaków, mają też własną orkiestrę dętą, która obchodzi swoje 50-lecie.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.12.09
Felietony naszych dziennikarzy, którzy podsumowują rok
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.01.09
Do 12 lat więzienia grozi 33-letniemu Krzysztofowi B. za spowodowanie śmiertelnego wypadku na ul. Batalionów Chłopskich.
Zobacz oryginalną treść

książka telefoniczna, stacja kontroli pojazdów Słupsk