Sylwester prezydenta Grobelnego: Uwielbiam tańczyć
Informacje z dnia: 01.01.10 Czytaj więcej...
Prezydent Ryszard Grobelny odliczy sekundy do północy. Profesor Bogdan Marciniec zatańczy na balu z żoną. A taksówkarz Maciej Baumann wzniesie toast z przyjaciółmi. Tak będzie wyglądała dzisiejsza noc w Poznaniu
Plan KSSSE AZS PWSZ na ćwierćfinał play-off? Skończyć rywalizację po jednym, środowym meczu. - I resztę czasu poświęcić na przygotowania do wielkiego półfinału z Polkowicami - takie ma życzenie gorzowski trener Dariusz Maciejewski. Prezydent zwykłych spraw - ostatecznie pod takim hasłem Wojciech Koronkiewicz ma ubiegać się o prezydenturę Białegostoku. Już w pełni oficjalnie został zaprezentowany jako kandydat SLD. Kukulska, Miśkiewicz, Wójcicki i Zapasiewicz zaśpiewają razem z Grzegorzem Turnauem na jego urodzinach w Inowrocławiu.Spotykamy się wieczorem w Parku Solankowym.

52-letni mężczyzna z pomocą pracownicy banku wyłudził wysoki kredyt podrabiając podpis żony. Użyte w tekście artykułu sformułowania, że leśnicy "nie rozpoznali/nie odróżniają" jest nadużyciem, bo pracownik nadleśnictwa nie miał okazji do dokonania rozpoznania (odróżnienia) bydła domowego od żubra - twierdzą leśnicy. - Gdy dziewięć lat temu przyleciałam ze Stanów Zjednoczonych, Polska nie dbała tak o czworonogi. Teraz jest zupełnie inaczej - podkreślała Joanna Krupa. W parku Kochanowskiego dzisiaj (20 kwietnia) promowała adopcję psów i kotów.

8 marca w Częstochowie od kilku lat kojarzy się z Ogólnopolską Wystawą Sztuki "8 kobiet". W tym roku wydarzenie odbędzie się po raz szósty. Do oglądania jak zawsze zaprasza Konduktorownia (ul. Piłsudskiego 34/36). Czwartkowy wernisaż rozpocznie się o godz. 19. Wstęp jest wolny. Po wprowadzeniu BiT City liczba pasażerów z Torunia do Bydgoszczy wzrosła o 22 proc. - informuje PKP. Dzięki unijnym funduszom Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku właśnie zyskuje jedną z najważniejszych rzeczy, jakie zostały do odrestaurowania: nową granitową posadzkę na tarasie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zwiedzający będą mogli się nią cieszyć już od początku maja

Policja poszukuje sprawcy napadu na punkt bankowy w Pile. Sprawca oblał benzyną jednego z kasjerów i zagroził, że go podpali jeśli nie dostanie pieniędzy - Osoby starsze powinny wychodzić z mieszkania pod opieką - tak uważa kierowca ciężarówki, który na ulicy Wojska Polskiego śmiertelnie potrącił 92-latkę. Prokuratura zakończyła śledztwo w tej sprawie i przesłała do sądu akt oskarżenia. Skąd nigdy nie startował Poznań Półmaraton? Kiedy najwięcej biegaczy przekroczyło metę? Sprawdź się w quizie wiedzy o wiosennym biegu.

Miejska konserwator zabytków i dwoje urzędników wydziału architektury Urzędu Miasta stanęli przed sądem. Prokuratura oskarża ich o niedopełnienie obowiązków. Pracownice laboratorium już po nazwiskach poznawały, czego można się spodziewać po zdjęciach. Byli panowie, którzy uwielbiali fotografować się nago. Albo małżeństwo, które robiło sobie erotyczne zdjęcia w atelier. Dziewczyny trochę się pośmiały, ale wszystko pozostawało tajemnicą. Jak gorzowskim żużlowcom nareszcie dobrze polali, to odjechali częstochowskim "Lwom" aż na 16 pkt, choć jeszcze po szóstym wyścigu przegrywaliśmy 15:21. Oczywiście chodzi o polewanie wodą nawierzchni, o nic innego. To niezwykle cenne zwycięstwo żółto-niebieskich w kontekście walki o play-off i pokaz mocy, jaką mamy nawet bez kontuzjowanego Martina Vaculika. Wśród gości zawiódł niesamowity wcześniej Szwed Fredrik Lindgren, który tym razem zdobył zaledwie 4 pkt.


Polecamy:
informacje z dnia: 08.03.19
Współpraca policji z bankowcami, a także wytrwała edukacja przynoszą efekty: kolejni seniorzy ocalili swoje pieniądze. Tym razem oszust chciał wyłudzić "na policjanta" 60 tys. zł.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.08.18
Augustowscy policjanci, wspólnie z celnikami z Suwałk, zabezpieczyli nielegalne papierosy i alkohol. W związku z tą sprawą został zatrzymany 28-letni mieszkaniec powiatu augustowskiego.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.11.09
Komisja ocen oddziaływania na środowisko przy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku uznała, że raport środowiskowy dla lotniska wymaga uzupełnień.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.10.08
Firma SK Expres, która werbuje pracowników do fabryk telewizorów i komputerów w Czechach i na Słowacji, obok pensji 2,5 tys. zł, stałej umowy, darmowego szkolenia, dojazdu i mieszkania, obiecuje im losowanie odtwarzaczy DVD. - To dziwny pomysł, ludzi na pewno nie przyciągnie - komentują specjaliści
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.05.09

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.05.09
wózki widłowe, części do wózków widłowych. Na rynku dostępne są setki modeli wózków widłowych. Najróżniejsze parametry udźwigu czy typ źródła zasilania pozwalają precyzyjnie dobrać najbardziej odpowiedni rodzaj wózka dla danej firmy. Najpopularniejszymi wózkami są wózki spalinowe napędzane silnikiem elektrycznym oraz wózki, gdzie napęd ma źródłó z butli gazowej. Wózki z silnikiem elektrycznym mają zastosowanie w zamkniętych pomieszczeniach, gdyż przepisy w kodeksach zakazują stosowania innego typu wózków. Pozostałe wózki mają zastosowanie na na przestrzeniach otwartych czy rampach. Wózek elektryczny napędzany jest przy pomocy sporych baterii kwasowych, które działają przez około 5- 7 godzin. Po ich wyczerpaniu, podłącza się je do prądu elektrycznego i po kilkudziesięciu minutach są ponownie zdatne do użytku. Największą zaletą wózka elektrycznego jest zerowa emisja groźnych dla ludzi substancji. Poza tym koszty jego użytkowania są dużo niższe niż w przypadku innego typu wózków. Kolejną korzyścią jest cichość działania, a także dużo dłuższy okres użytkowania. Największą ich wadą jest dużo wyższy koszt początkowy, czyli cena kupna. Jednak mimo tych problemów wózki elektryczne są najbardziej rozpowszechnionym rodzajem wózka. Wraz z gwałtownym rozwojem przemysłu i produkcji powstało zapotrzebowanie na pojazdy, które będą w stanie przenosić kilkutonowe ładunki, ale jednocześnie będą na tyle zwinne, że zmieszczą się w ciasnych przejściach w magazynach. Idealnym wynalazkiem do wypełnienia tej roli okazał się wózek widłowy. Pierwsze wózki wprowadzono do produkcji zaledwie około sto lat temu. Są to niewielkie, ale niezwykle silne i bardzo zwrotne maszyny. Prowadzenie wózka widłowego jest łatwe do nauki, ale równocześnie wymaga dużego doświadczenia oraz zachowania szczególnej ostrożności. Wózek waży kilka ton, a jeżeli dołączymy do tego kilkutonowy ładunek, to poziom zagrożenia znacznie wzrasta, dlatego też najistotniejsze w prowadzeniu wózka jest zachowanie rozwagi i bezpieczeństwo. Należy nie zapominać o odpowiednim rozłożeniu towaru, aby środek ciężkości był na właściwym miejscu. Niewłaściwy lub zbyt duży ładunek może doprowadzić do uszkodzenia lub przewrócenia wózka. Do prowadzenia wózka niezbędne jest posiadanie specjalnych uprawnień oraz właściwych badań lekarskich. Wszystkie konieczne uprawnienia można uzyskać podczas specjalnych kursów zawodowych. # Zapewniamy profesjonalny serwis wózków widłowych z dojazdem do klienta, jak i w naszych warsztatach. # Dostarczamy części zamienne do wszystkich typów wózków widłowych. # Wynajmujemy wózki widłowe na okresy długoterminowe jak i na okresy krótsze. # Zapewniamy kompleksową obsługę transportu wewnętrznego klienta przez naszą firmę, dostarczając nasze wózki widłowe i biorąc na siebie obowiązki utrzymania ich w ruchu. Gwarantujemy nieprzerwaną pracę za i wyładunkową.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.05.09

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.05.09
zabudowy szklane. Bardzo ciekawym pomysłem na własną działalność i biznes jest prowadzenie firmy budowlanej, ale do tego należy mieć minimum wiedzy i umiejętności. Wyjątkowo w dzisiejszych czasach, gdy gospodarka światowa właśnie wychodzi z kryzysu, który de facto rozpoczął się na rynku amerykańskim, a szczególnie w bańce kredytów - kredyt hipoteczny, brany bez opamiętania i na małych zabezpieczeniach. Można zanotować wyraźny trend rosnący na rynku budownictwa. Powstają nowe mieszkania i domy. Specjaliści nadal sądzą, że tempo powstawania nowych bloków jest zbyt powolne w stosunku do zapotrzebowania na nie. Jednym z powodów są limitowane zasoby finansowe Polaków, ale źródeł tego stanu można również upatrywać w branży usług budowniczych. Z powodu recesji bardzo dużo organizacji zawiesiło swoją działalność lub nawet zamknęło swoje kariery. Z tego powodu na rynku zaistniała bardzo dużo przestrzeni, którą mają szansę zapełnić nowe przedsiębiorstwa. Założenie firmy budowlanej nie jest sprawą prostą. Ogólnie mówiąc, budowlańcy powinni charakteryzować się idealnym stanem zdrowia, aby podołać wyzwaniu jakim jest praca w przedsiębiorstwie budowlanym.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.05.09
Banki i inne instytucje finansowe wyszły naprzeciw oczekiwaniom klientów i stworzyły bardzo liczną gamę usług kredytowych. Obecnie książka telefoniczna można wziąć już na niemal wszystko, zaczynając od żarówek, aż do domu, czy nieruchomości. Kredyty są najważniejszym źródłem dochodów banków, które czerpią zyski z prowizji za ich przyznanie, ze spłat odsetek oraz dodatkowych różnych opłatukrytych podatków. Bardzo często kredytobiorca nie ma świadomości, ile pieniędzy będzie musiał zwrócić w ramach zaciągniętego kredytu. Jaka charakterystyka kredytu jest najistotniejsza? Czy jest to wysokość raty, okres spłaty, prowizja czy może stopa procentowa? Dla każdego kredytobiorcy może to być coś różnego.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.05.09
Ogrody zimowe również wykorzystują fundamenty w swojej budowie. Ogrody zimowe powstają na zbrojonych ławach, bądź także betonowych płytach fundamentowych. podstawy te muszą być oddzielone od fundamentów domu izolacją przeciwwilgociową. Ważne jest również, by fundament naszego domu wznosił się piętnaście centymetrów z okładem ziemię. Jest to opieka ścian przed rozpryskującym się deszczem. Dzięki temu rozwiązaniu szyby naszego ogrodu łatwiej utrzymać w porządku. Warto przyjrzeć się ściśle projektowi naszego ogrody zimowego i dać do zrobienia nieco szczegółowych pytań budowlańcom, by upewnić się o jakości wykonania. W końcu ogród zimowy ma nam służyć długi czas. Ogrody zimowe i wady własnego projektu. Biorąc pod uwagę, iż ogrody zimowe wolno budować we własnym zakresie, zastanówmy się nad wadami takiego przedsięwzięcia. Pierwszym pytaniem jakie być może zadać, to oznacza to inwestor budujący we własnym zakresie ogrody zimowe ma jakieś doświadczenie w budownictwie. Następnie zapytajmy, który raz buduje taki oranżerie. Ogrody zimowe i szybkość wykonania. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek budowy stale zastanawiamy się do tego stopnia czasu dokładnie będzie ona trwała. Mimo iż ogrody zimowe nie są dużą inwestycją, te pytanie także zadajemy w stosunku aż do nich. W dzisiejszych czasach budowlańcy są wybitnie odpowiednio przygotowane do tego typu budowy. Gotowe profile aluminiowe są przywożone na teren budowy i na miejscu montowane. Wszystkie dokładnie przycięte i gotowe aż do montażu. Niekiedy nawet część z nich przyjeżdża w dostawie po trosze złożona. Firmy budowlane przygotowały się aż do naszych inwestycji, korzystając z gotowych i dobrych materiałów, prędko mogą zakończyć zamówienie i przyjąć kolejne. Ogrody zimowe plus ich szybkie wykonanie, to nie raptem duże ułatwienie na rzecz producentów przecież także na rzecz właścicieli ogrodów. Od czasu do czasu warto zachować się z inwestycją i zgromadzić więcej funduszy na profesjonalnie wykonanie. ogrody zimowe cieszą się coraz większą popularnością na świecie oraz od niedawna także w Polsce. Ogród zimowy to doskonały sposób na powiększenie i docieplenie budynku, ale i również podwyższa standard i jakość naszego życia.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.05.09
Nie przypuszczałem, że będę ostatnim dziennikarzem, który przeprowadził wywiad z Wojciechem Szczęsnym Kaczmarkiem
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.12.18
To już nie niebieski prototyp! Pasażerowie linii nr 16 od czwartku mogą jeździć nowym moderusem gamma w wersji poznańskiej. To jeden z 50 tramwajów kupionych przez MPK Poznań od spółki Modertrans.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.12.08
Dziś po siedmiu latach od likwidacji szkoły przy ul. Kościelnej, której patronował Ludwik Zamenhof, kolejna białostocka podstawówka przyjmie imię twórcy esperanto
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.02.09
Robert Erdmann - dziennikarz bydgoskiego Radia PiK - został laureatem ogólnopolskiego konkursu na debiutancki scenariusz słuchowiska.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.12.08
Kobieta z dziećmi jest w szpitalu. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.05.10
Bydgoscy sztabowcy głównych kandydatów na prezydenta RP niemrawo ruszają z kampanią wyborczą. Pomysły mają sztampowe i nieporywające. Czy plakaty, ulotki i spotkania to wszystko na co ich stać?
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.10.08
Z powodu robót drogowych na drodze nr 46, przebiegającej przez olsztyński rynek, autobusy 58 i 58bis nie będą mogły na nim zawracać.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.10.18
To chyba jedyna pielgrzymka, na której wszyscy modlą się, by w kolejnym roku było mniej uczestniczek. W sobotę 6 października na Jasnej Górze spotkały się kobiety po chorobie nowotworowej piersi. Były amazonki z Polski, ale i z Niemiec, Czech, Słowacji.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.03.09
Białostocki magistrat podjął decyzję: bierzemy udział w ogólnopolskim konkursie Złote Formaty. A dlaczego nie? - zastanawiali się długo urzędnicy i zdecydowali, że warto. - To przecież turniej dla wyróżniających się projektów promocyjnych miast i regionów
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.02.10
Pół roku dał sąd Jerzemu U. na oddanie ponad 25 tys. zł, które miały pokryć koszty studniówki w LO im. Słowackiego. Szef komitetu studniówkowego przywłaszczył sobie pieniądze uczniów z dziewięciu klas maturalnych.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.06.09
Do Sejmu? A po co mi to! - mówią potencjalni następcy Janusza Zemkego. Po Jeneralskim i niezdecydowanej wciąż Ciemniak, przyjęcia mandatu poselskiego odmawiają kolejni kandydaci lewicy
Zobacz oryginalną treść

książka telefoniczna, stacja kontroli pojazdów Słupsk