Sylwester prezydenta Grobelnego: Uwielbiam tańczyć
Informacje z dnia: 01.01.10 Czytaj więcej...
Prezydent Ryszard Grobelny odliczy sekundy do północy. Profesor Bogdan Marciniec zatańczy na balu z żoną. A taksówkarz Maciej Baumann wzniesie toast z przyjaciółmi. Tak będzie wyglądała dzisiejsza noc w Poznaniu
Mszą odprawioną z jasnogórskiego szczytu rozpocznie się w czwartek, 31 maja o godz. 10 centralna częstochowska uroczystość Bożego Ciała. Zależy nam, żeby każdy taksówkarz oprócz adresów agencji towarzyskich, wiedział, gdzie można wybrać się na ciekawy koncert czy wystawę. Bez waszej współpracy nie uda się tego osiągnąć - zwrócił się do artystów wiceprezydent Maciej Grześkowiak. Z białostockiego punktu widzenia rząd Donalda Tuska wystartował fatalnie. Wydawało się, że ziszczą się najczarniejsze wizje roztaczane przez jego przeciwników - region zostanie zepchnięty na totalny margines. Z perspektywy roku widać, że nie jest tak źle. Chociaż doskonale też nie jest

Właśnie zaliczył sesję w katowickiej Akademii Muzycznej i postanowił wypromować swoje najnowsze płyty w rodzinnym Gorzowie. Adam Bałdych, świetny młody skrzypek jazzowy, jak się okazuje, jest również menedżerem i producentem. O jego dwóch płytach rozmawia z nim Dariusz Barański Dwunastu kibiców stanęło po weekendowych imprezach przed częstochowskim sądem 24-godzinnym. Unijne dotacje wyższe, a walka o nie - łatwiejsza. Wchodzi w życie pakiet antykryzysowy Urzędu Marszałkowskiego, który chce wypuścić na lokalny rynek jak najwięcej euro. Żeby nie przepadły. W konkursie dla firm do wzięcia jest 56 mln zł

We wtorek (12.06) w bydgoskim ratuszu kolejna dyskusja w ramach wolnych sesji obywatelskich. Tradycyjnie już przed dniem Wszystkich Świętych białostoccy harcerze odwiedzili groby swoich koleżanek i kolegów Jeszcze tylko w sobotę gorzowianie mogą się przekonać, jak smaczne są ziemniaki. Na co dzień jest z tym problem. W sklepach są tanie mieszanki. A przecież każdy ziemniak gotuje się inaczej i ma inny smak

W poniedziałek rozpoczyna się Europejski Tydzień Lasów. Lubuskie ma co świętować. Chociaż co roku wycinamy tysiące drzew, nasze bory mają się jak nigdy dotąd. Niedawno przywędrowały do nich nawet wilki Jeśli uczciwie trenujecie do 19. PKO Poznań Maratonu, to teraz najlepszy czas, by zapisać się do udziału w październikowym biegu. Tylko do końca lipca opłata startowa wynosi 120 zł. Od sierpnia rośnie do 150 zł. Greckie media już informują, że Sławomir Peszko podjął decyzję i zagra w Panathinaikosie Ateny. - Nieprawda - mówi dyrektor sportowy Lecha Marek Pogorzelczyk.

Magistrat zapowiada, że w tym roku powoła Białostocki Fundusz Filmowy. Na początek ma to być 300 tys. zł na wsparcie produkcji - fabularnych, dokumentalnych czy animacji - związanych z miastem i upowszechnianie kultury filmowej. Nie trzeba wyprowadzać ich na spacery, gotować im obiadów i prasować ubrań. Drzewa, które trafiły właśnie do adopcji potrzebują jedynie odrobiny zainteresowania i uważnych spojrzeń. Nie tylko prezydent Częstochowy może 15 listopada stracić swoje stanowisko. Tego samego dnia nad przyszłością wójta będą głosować w Herbach.


Polecamy:
informacje z dnia: 08.06.09
W niedzielę wybory do Parlamentu Europejskiego. Na karcie do głosowania postawimy znak x przy nazwisku tylko jednego kandydata.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.07.18
Zmarła wybitna polska lekkoatletka Irena Szewińska. - Trudno pogodzić się z tym, co się stało, bo jeszcze miesiąc temu rozmawialiśmy o kolejnych czekających nas sportowych imprezach. Bez Pani Ireny na pewno nie będą takie same - pisze na swojej stronie na Facebooku prezydent Rafał Bruski.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.07.09
Bankrutujący handlowcy z Podlasia są przekonani, że premier pomoże im wyplątać się z niekorzystnych dla nich umów dzierżawy lokali w galeriach handlowych. Spotkanie z Waldemarem Pawlakiem zaplanowano na najbliższy czwartek.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.10.09
Zaczęło się obsadzanie krzewami skarp wzgórza św. Rocha. Szkoda tylko, że wcześniej proboszcz wyciął niemal doszczętnie całą rosnącą tam od lat zieleń.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.03.10
Banki i inne instytucje finansowe wyszły naprzeciw oczekiwaniom klientów i stworzyły bardzo liczną gamę usług kredytowych. Obecnie książka telefoniczna można wziąć już na niemal wszystko, zaczynając od żarówek, aż do domu, czy nieruchomości. Kredyty są najważniejszym źródłem dochodów banków, które czerpią zyski z prowizji za ich przyznanie, ze spłat odsetek oraz dodatkowych różnych opłatukrytych podatków. Bardzo często kredytobiorca nie ma świadomości, ile pieniędzy będzie musiał zwrócić w ramach zaciągniętego kredytu. Jaka charakterystyka kredytu jest najistotniejsza? Czy jest to wysokość raty, okres spłaty, prowizja czy może stopa procentowa? Dla każdego kredytobiorcy może to być coś różnego.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.03.10
Ogrody zimowe również wykorzystują fundamenty w swojej budowie. Ogrody zimowe powstają na zbrojonych ławach, bądź także betonowych płytach fundamentowych. podstawy te muszą być oddzielone od fundamentów domu izolacją przeciwwilgociową. Ważne jest również, by fundament naszego domu wznosił się piętnaście centymetrów z okładem ziemię. Jest to opieka ścian przed rozpryskującym się deszczem. Dzięki temu rozwiązaniu szyby naszego ogrodu łatwiej utrzymać w porządku. Warto przyjrzeć się ściśle projektowi naszego ogrody zimowego i dać do zrobienia nieco szczegółowych pytań budowlańcom, by upewnić się o jakości wykonania. W końcu ogród zimowy ma nam służyć długi czas. Ogrody zimowe i wady własnego projektu. Biorąc pod uwagę, iż ogrody zimowe wolno budować we własnym zakresie, zastanówmy się nad wadami takiego przedsięwzięcia. Pierwszym pytaniem jakie być może zadać, to oznacza to inwestor budujący we własnym zakresie ogrody zimowe ma jakieś doświadczenie w budownictwie. Następnie zapytajmy, który raz buduje taki oranżerie. Ogrody zimowe i szybkość wykonania. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek budowy stale zastanawiamy się do tego stopnia czasu dokładnie będzie ona trwała. Mimo iż ogrody zimowe nie są dużą inwestycją, te pytanie także zadajemy w stosunku aż do nich. W dzisiejszych czasach budowlańcy są wybitnie odpowiednio przygotowane do tego typu budowy. Gotowe profile aluminiowe są przywożone na teren budowy i na miejscu montowane. Wszystkie dokładnie przycięte i gotowe aż do montażu. Niekiedy nawet część z nich przyjeżdża w dostawie po trosze złożona. Firmy budowlane przygotowały się aż do naszych inwestycji, korzystając z gotowych i dobrych materiałów, prędko mogą zakończyć zamówienie i przyjąć kolejne. Ogrody zimowe plus ich szybkie wykonanie, to nie raptem duże ułatwienie na rzecz producentów przecież także na rzecz właścicieli ogrodów. Od czasu do czasu warto zachować się z inwestycją i zgromadzić więcej funduszy na profesjonalnie wykonanie. ogrody zimowe cieszą się coraz większą popularnością na świecie oraz od niedawna także w Polsce. Ogród zimowy to doskonały sposób na powiększenie i docieplenie budynku, ale i również podwyższa standard i jakość naszego życia.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.03.10

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.03.10
zabudowy szklane. Bardzo ciekawym pomysłem na własną działalność i biznes jest prowadzenie firmy budowlanej, ale do tego należy mieć minimum wiedzy i umiejętności. Wyjątkowo w dzisiejszych czasach, gdy gospodarka światowa właśnie wychodzi z kryzysu, który de facto rozpoczął się na rynku amerykańskim, a szczególnie w bańce kredytów - kredyt hipoteczny, brany bez opamiętania i na małych zabezpieczeniach. Można zanotować wyraźny trend rosnący na rynku budownictwa. Powstają nowe mieszkania i domy. Specjaliści nadal sądzą, że tempo powstawania nowych bloków jest zbyt powolne w stosunku do zapotrzebowania na nie. Jednym z powodów są limitowane zasoby finansowe Polaków, ale źródeł tego stanu można również upatrywać w branży usług budowniczych. Z powodu recesji bardzo dużo organizacji zawiesiło swoją działalność lub nawet zamknęło swoje kariery. Z tego powodu na rynku zaistniała bardzo dużo przestrzeni, którą mają szansę zapełnić nowe przedsiębiorstwa. Założenie firmy budowlanej nie jest sprawą prostą. Ogólnie mówiąc, budowlańcy powinni charakteryzować się idealnym stanem zdrowia, aby podołać wyzwaniu jakim jest praca w przedsiębiorstwie budowlanym.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.03.10
wózki widłowe, części do wózków widłowych. Na rynku dostępne są setki modeli wózków widłowych. Najróżniejsze parametry udźwigu czy typ źródła zasilania pozwalają precyzyjnie dobrać najbardziej odpowiedni rodzaj wózka dla danej firmy. Najpopularniejszymi wózkami są wózki spalinowe napędzane silnikiem elektrycznym oraz wózki, gdzie napęd ma źródłó z butli gazowej. Wózki z silnikiem elektrycznym mają zastosowanie w zamkniętych pomieszczeniach, gdyż przepisy w kodeksach zakazują stosowania innego typu wózków. Pozostałe wózki mają zastosowanie na na przestrzeniach otwartych czy rampach. Wózek elektryczny napędzany jest przy pomocy sporych baterii kwasowych, które działają przez około 5- 7 godzin. Po ich wyczerpaniu, podłącza się je do prądu elektrycznego i po kilkudziesięciu minutach są ponownie zdatne do użytku. Największą zaletą wózka elektrycznego jest zerowa emisja groźnych dla ludzi substancji. Poza tym koszty jego użytkowania są dużo niższe niż w przypadku innego typu wózków. Kolejną korzyścią jest cichość działania, a także dużo dłuższy okres użytkowania. Największą ich wadą jest dużo wyższy koszt początkowy, czyli cena kupna. Jednak mimo tych problemów wózki elektryczne są najbardziej rozpowszechnionym rodzajem wózka. Wraz z gwałtownym rozwojem przemysłu i produkcji powstało zapotrzebowanie na pojazdy, które będą w stanie przenosić kilkutonowe ładunki, ale jednocześnie będą na tyle zwinne, że zmieszczą się w ciasnych przejściach w magazynach. Idealnym wynalazkiem do wypełnienia tej roli okazał się wózek widłowy. Pierwsze wózki wprowadzono do produkcji zaledwie około sto lat temu. Są to niewielkie, ale niezwykle silne i bardzo zwrotne maszyny. Prowadzenie wózka widłowego jest łatwe do nauki, ale równocześnie wymaga dużego doświadczenia oraz zachowania szczególnej ostrożności. Wózek waży kilka ton, a jeżeli dołączymy do tego kilkutonowy ładunek, to poziom zagrożenia znacznie wzrasta, dlatego też najistotniejsze w prowadzeniu wózka jest zachowanie rozwagi i bezpieczeństwo. Należy nie zapominać o odpowiednim rozłożeniu towaru, aby środek ciężkości był na właściwym miejscu. Niewłaściwy lub zbyt duży ładunek może doprowadzić do uszkodzenia lub przewrócenia wózka. Do prowadzenia wózka niezbędne jest posiadanie specjalnych uprawnień oraz właściwych badań lekarskich. Wszystkie konieczne uprawnienia można uzyskać podczas specjalnych kursów zawodowych. # Zapewniamy profesjonalny serwis wózków widłowych z dojazdem do klienta, jak i w naszych warsztatach. # Dostarczamy części zamienne do wszystkich typów wózków widłowych. # Wynajmujemy wózki widłowe na okresy długoterminowe jak i na okresy krótsze. # Zapewniamy kompleksową obsługę transportu wewnętrznego klienta przez naszą firmę, dostarczając nasze wózki widłowe i biorąc na siebie obowiązki utrzymania ich w ruchu. Gwarantujemy nieprzerwaną pracę za i wyładunkową.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.03.10

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.03.10
Zwykło się mówić, że macierzyństwo odmienia życie. Że to przewartościowanie priorytetów. Co zrobić, by nie zatracić w tym siebie? Przede wszystkim - nie zapominać o swoich potrzebach i nauczyć się słuchać ze zrozumieniem
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.01.09
Jak zamienić usta w najpopularniejsze instrumenty perkusyjne: wielki bęben, hi-hat czy werbel? Multimedialny kurs beatboxingu w odcinkach właśnie ruszył na stronie portalu MySpace Polska. Nauczycielem dźwiękonaśladownictwa jest Blady Kris, finalista TVN-owskiego programu Mam talent.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.05.18
Jest już szczegółowy program Majówki na Kwadracie. Świąteczny piknik 3 maja zacznie się w samo południe i potrwa do godz. 21.30.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.06.10
W sobotę Kayah na dniach rodzinnego miasta nie tylko zaśpiewała, ale apelowała o zachowanie Bojar. W niedzielę koncertowy popis dali Małgorzata Walewska i Ryszard Rynkowski, a Nagrody Artystyczne Prezydenta odebrali Iza Tarasewicz, Grzegorz Puchalski i Fundacja Audiodeskrypcja.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.07.09
Tego dnia z ronda Jagiellonów w stronę Fordonu jechałam podstawionym za tramwaj autobusem. Usiadłam przy otwartym oknie z torebką i butelką wody. Po dwóch przystankach poczułam, jak opuszczają mnie siły...
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.09.18
"Poznań - kierunek Europa" to hasło, pod którym Jacek Jaśkowiak i kandydaci Koalicji Obywatelskiej idą do wyborów samorządowych w Poznaniu. - Mogę państwu obiecać, że jeśli wygram wybory, nie będzie fajerwerków, tylko ciężka praca, pot i łzy - zapowiedział Jaśkowiak.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 27.06.08
Dzięki pieniądzom zebranym do puszek na Wszystkich Świętych odnowiono dwa kolejne groby na cmentarzu św. Rocha - Mączyńskich i Mężnickich.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.01.09
- Odchodzimy od utartego pomysłu na zimę, wedle którego rozpoczynało się od zajęć motorycznych. Z piłką przy nodze chcemy biegać już od początku - zdradza trener GKP Mieczysław Broniszewski. Nic dziwnego, bo przecież jeszcze w tym tygodniu gorzowscy piłkarze rozegrają kilka gier sparingowych.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.08.18
Urząd miasta zaczął rozbudowę przystani dla wioślarzy Lotto-Bydgostii. Prezydent Rafał Bruski interweniuje u premiera, bo Ministerstwo Sportu nie chce się dać na nią pieniędzy.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.03.18
Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne informuje, że został już ustalony harmonogram odbioru odpadów komunalnych na marzec.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.01.09
Chce, by dawna stołówka akademicka wróciła do dawnej funkcji.
Zobacz oryginalną treść

książka telefoniczna, stacja kontroli pojazdów Słupsk