Aero 2 dostało częstotliwości
Informacje z dnia: 15.11.09 Czytaj więcej...
Firma zbuduje nie tylko własną infrastrukturę, dzięki której dostarczać będzie internet. Dzięki niej uruchomiony zostanie także dostęp bezpłatny.
Sprzedaż komputerów z logo Apple ma urosnąć w 2010 roku znacznie szybciej niż cały rynek. Firma jest coraz bardziej łakomym kąskiem dla inwestorów. Eldar Murtazin z serwisu mobile-review.com podzielił się w podcaście (j.rosyjski) informacjami o nowej wersji systemu Android. Prawie miesiąc temu nastąpiło włamanie na jeden z serwerów Wykop.pl. Skradziono bazę danych zawierającą konta użytkowników serwisu. Kilka godzin temu w Internecie pojawił się film, na którym Tomasz Drożdżyński, właściciel serwisu Wykop tłumaczy, dlaczego przez 3 tygodnie nie przedsięwzięli akcji ostrzegającej internautów.

Zgodnie z zapowiedziami, Motorola rozszerza asortyment swoich telefonów z Androidem o kolejne urządzenie. Backflip to smartfon z pełną klawiaturą QWERTY oraz touchpadem. Na rynek amerykański ma trafić jeszcze w pierwszym kwartale bieżącego roku. Zarządzanie dyskiem twardym przez internet oferuje Western Digital. Z poziomu przeglądarki można wymieniać pliki z urządzeniem oraz udostępniać je innym. Imation Pro WX to pierwszy na świecie zewnętrzny bezprzewodowy dysk twardy USB. Urządzenie komunikuje się z komputerem za pomocą konektora podłączanego do portu USB.

Nową wersję przepisów wprowadzających Rejestr Stron i Usług Niedozwolonych opublikowano na stronach Ministerstwa Finansów. Według niej o wpisie do rejestru ma decydować sąd, ale sam rejestr będzie, więc operatorzy poniosą koszty jego funkcjonowania. W uzasadnieniu do nowego projektu nie ma słowa o konsultacjach z przedstawicielami telekomów i nie uzasadniono wielu ciekawych zmian. Dwutomowy, polskojęzyczny podręcznik można pobrać bezpłatnie ze strony Polskiej Grupy Użytkowników Linuxa. Western Digital wprowadził właśnie na rynek dwa nowe dyski Scorpio Blue, noszące oznaczenia WD7500KEVT i WD10TEVT

Firma Uniloc nie uzyska 388 milionów dolarów zadośćuczynienia za naruszenie patentu przez Microsoft. Amerykański sąd odwołał swój wyrok. W czasach Naszej-Klasy to informacja staje się najbardziej zagrożonym dobrem. Dbanie o swoje bezpieczeństwo w sieci staje się już obowiązkiem, a nie przywilejem. W Internecie pojawiły się pierwsze zdjęcia, przypuszczalnie prezentujące pierwszą na świecie kartę graficzną firmy AMD, która obsługuje najnowszą wersję bibliotek DirectX.

Z AutoMapą Polski. Pentagram Nomad P5210 to przede wszystkim doskonała mapa Polski, czyli AutoMapa 5.1. Ponad 600 tys. km dróg, dojazdy do wszelkich adresów, a do tego wiele punktów POI, trójwymiarowy obraz budynków w wielu miejscowościach i wiele innych udogodnień. Bez czarnych dziur nie byłoby świata, jaki znamy. Nie są one końcowym etapem ani ślepym zaułkiem w ewolucji kosmosu. Wręcz przeciwnie - to od nich wszystko się zaczęło - wskazują najnowsze obserwacje Tablet totalny. Toughbook CF-19 to niesamowite urządzenie. Łączy w sobie funkcjonalność tabletu z odpornością toughbooka, czyli komputera pancernego.


Polecamy:
informacje z dnia: 22.12.08
Google Image Search jest powszechnie wykorzystywane przez internautów do wyszukiwania wszelkiego rodzaju grafik do uatrakcyjnienia np. własnych blogów. I o ile znalezienie właściwego zdjęcia czy obrazka w wypadku bardziej popularnych wyszukiwań nie stanowi wielkiego problemu, to bywa, że w wypadku bardziej unikalnych zapytań możemy „zatonąć” w powodzi nie kończących się zrzutów ekranów czy trywialnych fotografii.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.05.10
Toshiba Information Systems (część korporacji Toshiba) zapowiedziało współpracę z fińskim Senseg i użycie ich technologii w dotykowych ekranach. E-Sense, dzięki impulsom elektrostatycznym, pobudza receptory w opuszkach palców, co daje złudzenie odmiennej faktury dotykanej powłoki.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.04.10
Smartfon z nawigacją, a raczej nawigacja ze smartfonem. Oto Garmin-Asus nuvifone M10. Czy warto zapłacić za niego 2500 1600 zł?
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 27.06.08
Narzędzia Google dla webmasterów umożliwiają szybkie i łatwe dostosowanie strony do współpracy z wyszukiwarką. Właściciel strony może sprawdzać, jak widzi ją Google, dowiedzieć się o problemach i podać wiele informacji robotowi wyszukiwarki.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.06.09

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.06.09
Banki i inne instytucje finansowe wyszły naprzeciw oczekiwaniom klientów i stworzyły bardzo liczną gamę usług kredytowych. Obecnie książka telefoniczna można wziąć już na niemal wszystko, zaczynając od żarówek, aż do domu, czy nieruchomości. Kredyty są najważniejszym źródłem dochodów banków, które czerpią zyski z prowizji za ich przyznanie, ze spłat odsetek oraz dodatkowych różnych opłatukrytych podatków. Bardzo często kredytobiorca nie ma świadomości, ile pieniędzy będzie musiał zwrócić w ramach zaciągniętego kredytu. Jaka charakterystyka kredytu jest najistotniejsza? Czy jest to wysokość raty, okres spłaty, prowizja czy może stopa procentowa? Dla każdego kredytobiorcy może to być coś różnego.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.06.09

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.06.09
wózki widłowe, części do wózków widłowych. Na rynku dostępne są setki modeli wózków widłowych. Najróżniejsze parametry udźwigu czy typ źródła zasilania pozwalają precyzyjnie dobrać najbardziej odpowiedni rodzaj wózka dla danej firmy. Najpopularniejszymi wózkami są wózki spalinowe napędzane silnikiem elektrycznym oraz wózki, gdzie napęd ma źródłó z butli gazowej. Wózki z silnikiem elektrycznym mają zastosowanie w zamkniętych pomieszczeniach, gdyż przepisy w kodeksach zakazują stosowania innego typu wózków. Pozostałe wózki mają zastosowanie na na przestrzeniach otwartych czy rampach. Wózek elektryczny napędzany jest przy pomocy sporych baterii kwasowych, które działają przez około 5- 7 godzin. Po ich wyczerpaniu, podłącza się je do prądu elektrycznego i po kilkudziesięciu minutach są ponownie zdatne do użytku. Największą zaletą wózka elektrycznego jest zerowa emisja groźnych dla ludzi substancji. Poza tym koszty jego użytkowania są dużo niższe niż w przypadku innego typu wózków. Kolejną korzyścią jest cichość działania, a także dużo dłuższy okres użytkowania. Największą ich wadą jest dużo wyższy koszt początkowy, czyli cena kupna. Jednak mimo tych problemów wózki elektryczne są najbardziej rozpowszechnionym rodzajem wózka. Wraz z gwałtownym rozwojem przemysłu i produkcji powstało zapotrzebowanie na pojazdy, które będą w stanie przenosić kilkutonowe ładunki, ale jednocześnie będą na tyle zwinne, że zmieszczą się w ciasnych przejściach w magazynach. Idealnym wynalazkiem do wypełnienia tej roli okazał się wózek widłowy. Pierwsze wózki wprowadzono do produkcji zaledwie około sto lat temu. Są to niewielkie, ale niezwykle silne i bardzo zwrotne maszyny. Prowadzenie wózka widłowego jest łatwe do nauki, ale równocześnie wymaga dużego doświadczenia oraz zachowania szczególnej ostrożności. Wózek waży kilka ton, a jeżeli dołączymy do tego kilkutonowy ładunek, to poziom zagrożenia znacznie wzrasta, dlatego też najistotniejsze w prowadzeniu wózka jest zachowanie rozwagi i bezpieczeństwo. Należy nie zapominać o odpowiednim rozłożeniu towaru, aby środek ciężkości był na właściwym miejscu. Niewłaściwy lub zbyt duży ładunek może doprowadzić do uszkodzenia lub przewrócenia wózka. Do prowadzenia wózka niezbędne jest posiadanie specjalnych uprawnień oraz właściwych badań lekarskich. Wszystkie konieczne uprawnienia można uzyskać podczas specjalnych kursów zawodowych. # Zapewniamy profesjonalny serwis wózków widłowych z dojazdem do klienta, jak i w naszych warsztatach. # Dostarczamy części zamienne do wszystkich typów wózków widłowych. # Wynajmujemy wózki widłowe na okresy długoterminowe jak i na okresy krótsze. # Zapewniamy kompleksową obsługę transportu wewnętrznego klienta przez naszą firmę, dostarczając nasze wózki widłowe i biorąc na siebie obowiązki utrzymania ich w ruchu. Gwarantujemy nieprzerwaną pracę za i wyładunkową.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.06.09
Ogrody zimowe również wykorzystują fundamenty w swojej budowie. Ogrody zimowe powstają na zbrojonych ławach, bądź także betonowych płytach fundamentowych. podstawy te muszą być oddzielone od fundamentów domu izolacją przeciwwilgociową. Ważne jest również, by fundament naszego domu wznosił się piętnaście centymetrów z okładem ziemię. Jest to opieka ścian przed rozpryskującym się deszczem. Dzięki temu rozwiązaniu szyby naszego ogrodu łatwiej utrzymać w porządku. Warto przyjrzeć się ściśle projektowi naszego ogrody zimowego i dać do zrobienia nieco szczegółowych pytań budowlańcom, by upewnić się o jakości wykonania. W końcu ogród zimowy ma nam służyć długi czas. Ogrody zimowe i wady własnego projektu. Biorąc pod uwagę, iż ogrody zimowe wolno budować we własnym zakresie, zastanówmy się nad wadami takiego przedsięwzięcia. Pierwszym pytaniem jakie być może zadać, to oznacza to inwestor budujący we własnym zakresie ogrody zimowe ma jakieś doświadczenie w budownictwie. Następnie zapytajmy, który raz buduje taki oranżerie. Ogrody zimowe i szybkość wykonania. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek budowy stale zastanawiamy się do tego stopnia czasu dokładnie będzie ona trwała. Mimo iż ogrody zimowe nie są dużą inwestycją, te pytanie także zadajemy w stosunku aż do nich. W dzisiejszych czasach budowlańcy są wybitnie odpowiednio przygotowane do tego typu budowy. Gotowe profile aluminiowe są przywożone na teren budowy i na miejscu montowane. Wszystkie dokładnie przycięte i gotowe aż do montażu. Niekiedy nawet część z nich przyjeżdża w dostawie po trosze złożona. Firmy budowlane przygotowały się aż do naszych inwestycji, korzystając z gotowych i dobrych materiałów, prędko mogą zakończyć zamówienie i przyjąć kolejne. Ogrody zimowe plus ich szybkie wykonanie, to nie raptem duże ułatwienie na rzecz producentów przecież także na rzecz właścicieli ogrodów. Od czasu do czasu warto zachować się z inwestycją i zgromadzić więcej funduszy na profesjonalnie wykonanie. ogrody zimowe cieszą się coraz większą popularnością na świecie oraz od niedawna także w Polsce. Ogród zimowy to doskonały sposób na powiększenie i docieplenie budynku, ale i również podwyższa standard i jakość naszego życia.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.06.09
zabudowy szklane. Bardzo ciekawym pomysłem na własną działalność i biznes jest prowadzenie firmy budowlanej, ale do tego należy mieć minimum wiedzy i umiejętności. Wyjątkowo w dzisiejszych czasach, gdy gospodarka światowa właśnie wychodzi z kryzysu, który de facto rozpoczął się na rynku amerykańskim, a szczególnie w bańce kredytów - kredyt hipoteczny, brany bez opamiętania i na małych zabezpieczeniach. Można zanotować wyraźny trend rosnący na rynku budownictwa. Powstają nowe mieszkania i domy. Specjaliści nadal sądzą, że tempo powstawania nowych bloków jest zbyt powolne w stosunku do zapotrzebowania na nie. Jednym z powodów są limitowane zasoby finansowe Polaków, ale źródeł tego stanu można również upatrywać w branży usług budowniczych. Z powodu recesji bardzo dużo organizacji zawiesiło swoją działalność lub nawet zamknęło swoje kariery. Z tego powodu na rynku zaistniała bardzo dużo przestrzeni, którą mają szansę zapełnić nowe przedsiębiorstwa. Założenie firmy budowlanej nie jest sprawą prostą. Ogólnie mówiąc, budowlańcy powinni charakteryzować się idealnym stanem zdrowia, aby podołać wyzwaniu jakim jest praca w przedsiębiorstwie budowlanym.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.06.09
Edycje starych gier na współczesne konsole oraz emulatory umożliwiające zabawę hitowymi niegdyś tytułami cieszą się niesłabnącą popularnością. Nie dziwi więc, że są one przystosowywane także do smartfonów – iPhone nie jest tu wyjątkiem. Niestety, kolejny raz twórcy oprogramowania natknęli się na upór firmy Apple, która tym razem odmówiła umieszczenia w App Store emulatora kultowego 8-bitowego komputera Commodore 64.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.08.09
Na rynku pojawiło się wiele ofert mobilnego internetu, co może cieszyć, ale czyni to wybór bardziej skomplikowanym procesem. Dodatkowym problemem może być jakość obsługi klienta. Infoliniom i stronom operatorów nie zawsze można ufać - wynika z raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE).
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.05.10
Meguru to elektryczny pojazd, zaprezentowany przez firmy Yodogawa i Kinki Knives Industries z Osaki. Kształtem nawiązuje do riksz, zaś twórcy oczekują, że stanie się przebojem w ośrodkach tradycjonalizmu takich jak Kioto czy Nara. Będzie kosztował około 10 tysięcy dolarów.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.02.10
Pierwszy tydzień dla Nexus One nie był spektakularny, o czym już informowaliśmy. Właśnie się dowiedzieliśmy, że pierwszy miesiąc to również porażka dla Google'a.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.02.10
Osoby pragnące uzyskać najwyższą jakość obrazu sięgają po lustrzankę. Gdy patrzymy na dzisiejsze lustrzanki cyfrowe, trudno sobie wyobrazić, że technika zapisu fotografii jest już bardzo, bardzo stara.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.10.09
Kolejny notebook z kategorii cienkie i lekkie. Leonvo U350 kusi przede wszystkim atrakcyjnym wyglądem i stosunkowo niską ceną.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.11.08
Zeszłoroczna nowelizacja Kodeksu pracy w zakresie uregulowania telepracy przynosi wymierne efekty. W ciągu roku liczba pracowników wykonujących pracę na odległość wzrosła pięciokrotnie.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.01.10
Tylko w ciągu ostatnich dwóch dni liczba zarejestrowanych do serwisu www.dialnetmasters.pl drużyn wzrosła o ponad 1000, a dzisiaj przekroczyła 3000 zespołów.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.10.09
Przez 11 lat Internetowa Korporacja do Spraw Nadawania Nazw i Numerów była ciałem formalnie podporządkowanym amerykańskiemu Departamentowi Handlu. 11 lat temu Internet był jednak przedsięwzięciem znacznie bardziej amerykańskim niż obecnie. Wraz z umiędzynarodowieniem Sieci, przewodnia rola USA, ustanowiona przez Joint Project Agreement, stała się solą w oku wielu konkurencyjnych mocarstw. Od dzisiaj koniec z nią. Nowe porozumienie - Affirmation of Commitmens - przekazuje zwierzchnictwo nad ICANN w ręce społeczności międzynarodowej.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.05.09
Posiadacze konsol Sony PlayStation 3 wkrótce uzyskają dostęp do nowej, strumieniowanej telewizji muzycznej VidZone.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.05.10
Korzystając codziennie od wielu lat z serwisów sieciowych gigantów już nie pamiętamy, jak rozpoczynała się ich kariera. Czy na przykład teraz, gdy Facebook ma ponad 400 milionów użytkowników pamiętamy, że na początku jego zasięg ograniczony był jedynie do uczniów szkół średnich i wyższych?
Zobacz oryginalną treść

książka telefoniczna, stacja kontroli pojazdów Słupsk