Premier: trzech ministrów i szef CBA do dymisji
Informacje z dnia: 08.10.09 Czytaj więcej...

Minister sprawiedliwości Andrzej Czuma, minister spraw wewnętrznych i administracji Grzegorz Schetyna oraz wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld podali się do dymisji - poinformował na konferencji prasowej premier Donald Tusk. Tusk zapowiedział również uruchomienie procedury odwołania szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Decyzje mają związek z aferą hazardową, choć - jak podkreślił premier - ma zaufanie do swoich (byłych ministrów) a Grzegorza Schetynę będzie rekomendował na stanowisko szefa klubu parlamentarnego PO. wiadomosci.wp.pl


- Ze względu na złą pogodę premier Donald Tusk odłożył planowaną na piątek rano wizytę we Włocławku - poinformował rzecznik rządu Paweł Graś.

Wraz z odejściem Zbigniewa Zapasiewicza kończy się ponad 100-letnia epoka w Polsce, epoka ewoluowania się bardzo dyskretnego aktorstwa realistycznego - uważa historyk teatru z Instytutu Sztuki PAN, Maria Napiontkowa. wiadomosci.wp.pl

Spółka nadzorowana przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wyprodukowała 200 tys. różańców dla wydawcy "Naszego Dziennika". W zamian nie otrzymała jednak pieniędzy, a... reklamy w gazecie o. Tadeusza Rydzyka - podaje tvn24bis.pl.

Valdis Dombrovskis z centroprawicowej Nowej Ery został wczoraj desygnowany na nowego premiera Łotwy. - Nasz kraj stoi na krawędzi bankructwa - ostrzegał rodaków. Trzy osoby zginęły podczas weekendu na drogach naszego regionu. Czuma, Schetyna, Szejnfeld, Nowak, Graś, Grupiński - odchodzą z rządu Donalda Tuska. Większość z nich ma wzmocnić klub parlamentarny PO w walce o odbudowę zaufania do rządu i do Platformy.

Niby wszyscy politycy chcą usunąć z ordynacji do wyborów prezydenckich zapisy ułatwiające oszustwa. Ale PO odwleka decyzję. Obraz Polski za pół roku roztoczył przed słuchaczami Radia Maryja Grzegorz Braun, reżyser i wykładowca Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu - czytamy na blogu "Głos Rydzyka". Zdaniem Brauna w Polsce szykowany jest "kontrolowany kryzys" który może doprowadzić do "wymiany kadr na szczycie". Ale - ostrzegł Braun - to "gra w trzy karty - przetasowanie tej samej zgranej talii znaczonych kart". wiadomosci.wp.pl Rosyjska tenisistka będzie liderką tegorocznegoj turnieju Bella Cup. - Można obejrzeć tenis na wysokim poziomie - ocenia rozpoczynające się w niedzielę zawody dyrektor turnieju.

To gest Jerozolimy wobec administracji prezydenta Baracka Obamy, której Izrael nie chciał przymuszać do angażowania się w rozstrzyganie konfliktów na Bliskim Wschodzie już w pierwszych dniach po przejęciu władzy. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz mianował dziś Monikę Berger na dyrektorkę UW. Wczoraj odwołał z tego stanowiska Paulinę Wenderlich. Wciąż nie tłumaczy dlaczego. Ruch drogowy rujnuje życie seksualne żab, zagłuszając uwodzące kumkanie samców - twierdzą australijscy naukowcy

Eugenio Barba, reżyser, badacz kulturowy i założyciel duńskiego Odin Teatret, zagości na Festiwalu Świat miejscem prawdy, prezentując spektakl UR-Hamlet. Niewidomi mogą w wyborach głosować tylko z pomocą innego wyborcy. Ich zdaniem jednak to narusza konstytucyjną zasadę tajności głosowania. Niewidomy Paweł Wdówik spędził w lokalu wyborczym ponad godzinę, ale nie mógł oddać swojego głosu. Zapowiada złożenie protestu wyborczego. Kolejka 130 aut należących do Rosjan czekała wczoraj na wjazd do Obwodu Kaliningradzkiego na polsko-rosyjskim przejściu granicznym w Gronowie (woj. warmińsko-mazurskie).


Polecamy:
informacje z dnia: 08.03.10
Ku wściekłości kierowców zmagające się z ogromnymi kłopotami budżetowymi stany USA zamykają przydrożne parkingi, a wraz z nimi toalety.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.04.18
Przed sobotnim meczem Legii z Arką (20.30) zadaliśmy pięć pytań trzem dziennikarzom piszącym na co dzień o Legii. Kogo wystawiliby w ataku? Czy popierają decyzję o wyrzuceniu Michała Kucharczyka?
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.03.09
Głęboko pod lodem Antarktydy piętrzą się szczyty podobne wyglądem i rozmiarami do europejskich Alp.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.03.09

Budując nowe żydowskie osiedla we wschodniej Jerozolimie i planując rozbiórki budynków należących do Palestyńczyków, Izrael "nielegalnie anektuje" tę część miasta - napisano w wewnętrznym raporcie Unii Europejskiej. Liczący 20 stron dokument z grudnia 2008 roku własnie trafił do mediów. wiadomosci.wp.pl


Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.05.09

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.05.09
wózki widłowe, części do wózków widłowych. Na rynku dostępne są setki modeli wózków widłowych. Najróżniejsze parametry udźwigu czy typ źródła zasilania pozwalają precyzyjnie dobrać najbardziej odpowiedni rodzaj wózka dla danej firmy. Najpopularniejszymi wózkami są wózki spalinowe napędzane silnikiem elektrycznym oraz wózki, gdzie napęd ma źródłó z butli gazowej. Wózki z silnikiem elektrycznym mają zastosowanie w zamkniętych pomieszczeniach, gdyż przepisy w kodeksach zakazują stosowania innego typu wózków. Pozostałe wózki mają zastosowanie na na przestrzeniach otwartych czy rampach. Wózek elektryczny napędzany jest przy pomocy sporych baterii kwasowych, które działają przez około 5- 7 godzin. Po ich wyczerpaniu, podłącza się je do prądu elektrycznego i po kilkudziesięciu minutach są ponownie zdatne do użytku. Największą zaletą wózka elektrycznego jest zerowa emisja groźnych dla ludzi substancji. Poza tym koszty jego użytkowania są dużo niższe niż w przypadku innego typu wózków. Kolejną korzyścią jest cichość działania, a także dużo dłuższy okres użytkowania. Największą ich wadą jest dużo wyższy koszt początkowy, czyli cena kupna. Jednak mimo tych problemów wózki elektryczne są najbardziej rozpowszechnionym rodzajem wózka. Wraz z gwałtownym rozwojem przemysłu i produkcji powstało zapotrzebowanie na pojazdy, które będą w stanie przenosić kilkutonowe ładunki, ale jednocześnie będą na tyle zwinne, że zmieszczą się w ciasnych przejściach w magazynach. Idealnym wynalazkiem do wypełnienia tej roli okazał się wózek widłowy. Pierwsze wózki wprowadzono do produkcji zaledwie około sto lat temu. Są to niewielkie, ale niezwykle silne i bardzo zwrotne maszyny. Prowadzenie wózka widłowego jest łatwe do nauki, ale równocześnie wymaga dużego doświadczenia oraz zachowania szczególnej ostrożności. Wózek waży kilka ton, a jeżeli dołączymy do tego kilkutonowy ładunek, to poziom zagrożenia znacznie wzrasta, dlatego też najistotniejsze w prowadzeniu wózka jest zachowanie rozwagi i bezpieczeństwo. Należy nie zapominać o odpowiednim rozłożeniu towaru, aby środek ciężkości był na właściwym miejscu. Niewłaściwy lub zbyt duży ładunek może doprowadzić do uszkodzenia lub przewrócenia wózka. Do prowadzenia wózka niezbędne jest posiadanie specjalnych uprawnień oraz właściwych badań lekarskich. Wszystkie konieczne uprawnienia można uzyskać podczas specjalnych kursów zawodowych. # Zapewniamy profesjonalny serwis wózków widłowych z dojazdem do klienta, jak i w naszych warsztatach. # Dostarczamy części zamienne do wszystkich typów wózków widłowych. # Wynajmujemy wózki widłowe na okresy długoterminowe jak i na okresy krótsze. # Zapewniamy kompleksową obsługę transportu wewnętrznego klienta przez naszą firmę, dostarczając nasze wózki widłowe i biorąc na siebie obowiązki utrzymania ich w ruchu. Gwarantujemy nieprzerwaną pracę za i wyładunkową.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.05.09
Ogrody zimowe również wykorzystują fundamenty w swojej budowie. Ogrody zimowe powstają na zbrojonych ławach, bądź także betonowych płytach fundamentowych. podstawy te muszą być oddzielone od fundamentów domu izolacją przeciwwilgociową. Ważne jest również, by fundament naszego domu wznosił się piętnaście centymetrów z okładem ziemię. Jest to opieka ścian przed rozpryskującym się deszczem. Dzięki temu rozwiązaniu szyby naszego ogrodu łatwiej utrzymać w porządku. Warto przyjrzeć się ściśle projektowi naszego ogrody zimowego i dać do zrobienia nieco szczegółowych pytań budowlańcom, by upewnić się o jakości wykonania. W końcu ogród zimowy ma nam służyć długi czas. Ogrody zimowe i wady własnego projektu. Biorąc pod uwagę, iż ogrody zimowe wolno budować we własnym zakresie, zastanówmy się nad wadami takiego przedsięwzięcia. Pierwszym pytaniem jakie być może zadać, to oznacza to inwestor budujący we własnym zakresie ogrody zimowe ma jakieś doświadczenie w budownictwie. Następnie zapytajmy, który raz buduje taki oranżerie. Ogrody zimowe i szybkość wykonania. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek budowy stale zastanawiamy się do tego stopnia czasu dokładnie będzie ona trwała. Mimo iż ogrody zimowe nie są dużą inwestycją, te pytanie także zadajemy w stosunku aż do nich. W dzisiejszych czasach budowlańcy są wybitnie odpowiednio przygotowane do tego typu budowy. Gotowe profile aluminiowe są przywożone na teren budowy i na miejscu montowane. Wszystkie dokładnie przycięte i gotowe aż do montażu. Niekiedy nawet część z nich przyjeżdża w dostawie po trosze złożona. Firmy budowlane przygotowały się aż do naszych inwestycji, korzystając z gotowych i dobrych materiałów, prędko mogą zakończyć zamówienie i przyjąć kolejne. Ogrody zimowe plus ich szybkie wykonanie, to nie raptem duże ułatwienie na rzecz producentów przecież także na rzecz właścicieli ogrodów. Od czasu do czasu warto zachować się z inwestycją i zgromadzić więcej funduszy na profesjonalnie wykonanie. ogrody zimowe cieszą się coraz większą popularnością na świecie oraz od niedawna także w Polsce. Ogród zimowy to doskonały sposób na powiększenie i docieplenie budynku, ale i również podwyższa standard i jakość naszego życia.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.05.09

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.05.09
zabudowy szklane. Bardzo ciekawym pomysłem na własną działalność i biznes jest prowadzenie firmy budowlanej, ale do tego należy mieć minimum wiedzy i umiejętności. Wyjątkowo w dzisiejszych czasach, gdy gospodarka światowa właśnie wychodzi z kryzysu, który de facto rozpoczął się na rynku amerykańskim, a szczególnie w bańce kredytów - kredyt hipoteczny, brany bez opamiętania i na małych zabezpieczeniach. Można zanotować wyraźny trend rosnący na rynku budownictwa. Powstają nowe mieszkania i domy. Specjaliści nadal sądzą, że tempo powstawania nowych bloków jest zbyt powolne w stosunku do zapotrzebowania na nie. Jednym z powodów są limitowane zasoby finansowe Polaków, ale źródeł tego stanu można również upatrywać w branży usług budowniczych. Z powodu recesji bardzo dużo organizacji zawiesiło swoją działalność lub nawet zamknęło swoje kariery. Z tego powodu na rynku zaistniała bardzo dużo przestrzeni, którą mają szansę zapełnić nowe przedsiębiorstwa. Założenie firmy budowlanej nie jest sprawą prostą. Ogólnie mówiąc, budowlańcy powinni charakteryzować się idealnym stanem zdrowia, aby podołać wyzwaniu jakim jest praca w przedsiębiorstwie budowlanym.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.05.09
Banki i inne instytucje finansowe wyszły naprzeciw oczekiwaniom klientów i stworzyły bardzo liczną gamę usług kredytowych. Obecnie książka telefoniczna można wziąć już na niemal wszystko, zaczynając od żarówek, aż do domu, czy nieruchomości. Kredyty są najważniejszym źródłem dochodów banków, które czerpią zyski z prowizji za ich przyznanie, ze spłat odsetek oraz dodatkowych różnych opłatukrytych podatków. Bardzo często kredytobiorca nie ma świadomości, ile pieniędzy będzie musiał zwrócić w ramach zaciągniętego kredytu. Jaka charakterystyka kredytu jest najistotniejsza? Czy jest to wysokość raty, okres spłaty, prowizja czy może stopa procentowa? Dla każdego kredytobiorcy może to być coś różnego.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.05.09

Trwa badanie wraku kutra rybackiego WŁA-127, który z pięcioma osobami na pokładzie zatonął 30 kwietnia u wybrzeży Bornholmu. Nurkowie już kilka razy schodzili pod wodę, mają jednak problem z dostaniem się do wnętrza przechylonej na prawą burtę jednostki. wiadomosci.wp.pl


Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.06.09
Zawsze, kiedy stoję przed fotografem, kiedy mówi: w prawo, w lewo, uśmiech, nie uśmiechać się, jego słowa, nawet jeśli wymawiane szeptem, zmieniają się w krzyk rumuńskich oficerów bezpieki. Rozmowa z pisarką Hertą Müller
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.11.09
Mimo ujęcia sprawców śledczy nadal nie wiedzą, za co 49-letni Tadeusz Sz. z Grudziądza został śmiertelnie pobity w swoim mieszkaniu. Nie potrafią tego wyjaśnić sami podejrzani - czterej 18- i 19-latkowie.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.06.09
Cztery oświetlone boiska - do gry w piłkę nożną, ręczną, do siatkówki i koszykówki, a także bieżnia lekkoatletyczna, stoły do gry w ping-ponga, szachy i chińczyka, skatepark, ścianka wspinaczkowa i plac zabaw dla maluchów - wszystkie te atrakcje czekają na mieszkańców Wawra.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.06.10

Ekipa japońskich naukowców szuka kapsuły, która wylądowała na poligonie wojskowym w Australii. Wchodziła ona w skład sondy kosmicznej Hayabusa - po japońsku „sokół”. To pierwsza sonda, która poleciała na asteroidę i szczęśliwie wróciła na Ziemię. Jej podróż trwała siedem lat. Naukowcy z japońskiej agencji kosmicznej (JAXA) liczą, że przywiozła stamtąd unikalne próbki, dzięki którym dowiemy się więcej na temat Układu Słonecznego. wiadomosci.wp.pl


Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.11.09
Prokuratura zarzuciła wiceprezesowi klubu Marcinowi M., że poprzez kiboli zastraszał osoby, które zeznały w sądzie, że jego brat skatował chłopca w bluzie Apatora
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.09.09
Władze Moskwy na żądanie, jak twierdzą, ludu pracującego zmusiły właścicieli Antysowieckoj Szaszłycznoj (Szaszłykarni Antysowieckiej) do zmiany prowokacyjnej nazwy restauracji
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.04.10
Niezależnie od tego, jak oceniano jego prezydenturę, nie wyglądał na człowieka, który cieszy się swym urzędem
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.11.11
Czarny poniedziałek na ulicach Rzymu. Strajk pracowników komunikacji miejskiej a także pociągów dowożących do stolicy mieszkańców okolic sparaliżował ruch kołowy oraz na kolei. wiadomosci.wp.pl
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.06.09

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.05.09
We wtorek z toruńskimi czytelnikami spotkał się Władimir Sorokin. Popularny rosyjski pisarz jest specjalnym gościem Kontaktu
Zobacz oryginalną treść

książka telefoniczna, stacja kontroli pojazdów Słupsk