Leśny Park zaprasza dzieci na kolonie
Informacje z dnia: 29.07.09 Czytaj więcej...
Leśny Park Kultury i Wypoczynku organizuje w Myślęcinku kolonie letnie dla dzieci w wieku od 7 do 14. Do wyboru są dwa terminy: od 8 do 14 sierpnia oraz od 17 do 23 sierpnia.
W całym Poznaniu nie ma poradni specjalizującej się w chirurgii ręki, która podpisałaby kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Nie ma więc kto skontrolować, czy np. złamana ręka prawidłowo się zrasta. Do specjalisty można iść, ale tylko za pieniądze. Koszt: 100 zł Mówi się, że piwo to nie alkohol. Jednak z jego powodu 29-letni Tomasz Rybnik w więzieniu spędzi trzy najbliższe lata. Do tego zapłaci ponad 100 tys. zł różnych odszkodowań Wielkopolscy uczniowie coraz gorzej interpretują polecenia. Jeden z uczniów na ustną maturę z polskiego miał przygotować prezentację o kostiumie historycznym jednego z bohaterów literackich. Opisał w niej dokładnie ubiór swojego bohatera...

- Chodziło o to, żeby w to ponure i ciemne przejście tchnąć pozytywnego ducha - mówi Grzegorz Myćka, artysta i doktorant UAP. Pod jego opieką na ścianie pod wiaduktem kolejowym na ul. Ku Cytadeli powstaje nowy poznański mural. Wybrzmiał ostatni akord sezonu 2018/19 w Energa Basket Lidze Kobiet. W trzecim, decydującym meczu o brąz Arka Gdynia pokonała Ślęzę Wrocław 65:60. Gdynianki wracają na podium pierwszy raz od 2010 r. W Gorzowie na ligowy medal koszykarek czekaliśmy rok krócej. Też jesteśmy bardzo szczęśliwi, bo zdystansowała nas tylko ekipa CCC Polkowice. Gorzowianie od piątku mogą podziwiać rzeźby dwóch malarzy: Jana Korcza i Ernsta Henselera. Jeden to legenda powojennej gorzowskiej bohemy, drugi to przedwojenny piewca nadwarciańskich pejzaży.

Niepełnosprawnością dotkniętych jest nawet 7 mln osób. Jedynie co trzecia jest czynna zawodowo. Zaledwie 28 proc. z nich pracuje - przy średniej unijnej, która wynosi ponad 40 proc. W piątek (17 maja) w białostockim oddziale ZUS odbędzie się Dzień Osób z Niepełnosprawnością "Żyj aktywnie!". Specjalna komisja zbada, czy gorzowski MZK powinien zostać przekształcony w spółkę. Dziś wiadomo: chce tego prezydent Jędrzejczak, chce też dyrektor MZK Na poznańskim lotnisku Ławica zatrzymano w poniedziałek Piotra K., ps. "Klima", stadionowego zapiewajłę, lidera kibiców Lecha Poznań. - Mamy dowody popełnienia przestępstwa - mówią nam policjanci. Wcześniej wstawiał się za nim prezes Lecha Poznań, a sam kibol podpierał się Beatą Szydło

Regionalny Ośrodek Kultury znów zamienił się w sklep ze sztuką. W Galerii Art-Foto zawisły obrazy powstałe podczas organizowanych przez ROK plenerów i warsztatów. Po remoncie Alej samochody nadal będą jeździć od pl. Biegańskiego do Daszyńskiego. Deptak? Może kiedyś, choć to perspektywa bardzo odległa Lucyna H. była pełnomocnikiem słubickiej firmy, zajmującej się spedycją, sprzedażą i skupem palet towarowych.

Strefa ekonomiczna na gorzowskiej Baczynie powiększy się o kolejny hektar. Dzięki temu do dyspozycji inwestorów będzie duży teren w sąsiedztwie wielkiej fabryki monitorów TPV 50-letni mężczyzna zginął w środę rano w wypadku samochodowym Za spowodowanie po pijanemu śmiertelnego wypadku Waldemarowi Sz. grozi do 12 lat więzienia. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko niemu.


Polecamy:
informacje z dnia: 22.06.09
Grażyna Ciemniak zdecydowała się przyjąć mandat poselski po wybranym do Parlamentu Europejskiego Januszu Zemkem.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.06.18
Przemyt 42 tys. paczek papierosów udaremnili podlascy celnicy z kolejowego przejścia granicznego w Siemianówce. Tytoniową kontrabandę mundurowi wykryli w jednym z wagonów pociągu towarowego przewożącego z Białorusi transport płyt wiórowych.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.11.09
Zmiany w regulaminie strefy płatnego parkowania: więcej zapłacimy za postój w żółtej i zielonej strefie, zyskają za to kierowcy tymczasowo zameldowani na terenie strefy i ci co płacą przelewem mandaty za parkowanie bez opłaty. To jednak tylko przygrywka do prawdziwej rewolucji
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.03.09
Częstochowianie znów mogą siąść w wygodnym fotelu i kontemplować malarstwo. W mini-galeryjce salonu Desa oglądać można nową wystawę - 18 obrazów olejnych pokazuje Tomasz Man.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.07.10
wózki widłowe, części do wózków widłowych. Na rynku dostępne są setki modeli wózków widłowych. Najróżniejsze parametry udźwigu czy typ źródła zasilania pozwalają precyzyjnie dobrać najbardziej odpowiedni rodzaj wózka dla danej firmy. Najpopularniejszymi wózkami są wózki spalinowe napędzane silnikiem elektrycznym oraz wózki, gdzie napęd ma źródłó z butli gazowej. Wózki z silnikiem elektrycznym mają zastosowanie w zamkniętych pomieszczeniach, gdyż przepisy w kodeksach zakazują stosowania innego typu wózków. Pozostałe wózki mają zastosowanie na na przestrzeniach otwartych czy rampach. Wózek elektryczny napędzany jest przy pomocy sporych baterii kwasowych, które działają przez około 5- 7 godzin. Po ich wyczerpaniu, podłącza się je do prądu elektrycznego i po kilkudziesięciu minutach są ponownie zdatne do użytku. Największą zaletą wózka elektrycznego jest zerowa emisja groźnych dla ludzi substancji. Poza tym koszty jego użytkowania są dużo niższe niż w przypadku innego typu wózków. Kolejną korzyścią jest cichość działania, a także dużo dłuższy okres użytkowania. Największą ich wadą jest dużo wyższy koszt początkowy, czyli cena kupna. Jednak mimo tych problemów wózki elektryczne są najbardziej rozpowszechnionym rodzajem wózka. Wraz z gwałtownym rozwojem przemysłu i produkcji powstało zapotrzebowanie na pojazdy, które będą w stanie przenosić kilkutonowe ładunki, ale jednocześnie będą na tyle zwinne, że zmieszczą się w ciasnych przejściach w magazynach. Idealnym wynalazkiem do wypełnienia tej roli okazał się wózek widłowy. Pierwsze wózki wprowadzono do produkcji zaledwie około sto lat temu. Są to niewielkie, ale niezwykle silne i bardzo zwrotne maszyny. Prowadzenie wózka widłowego jest łatwe do nauki, ale równocześnie wymaga dużego doświadczenia oraz zachowania szczególnej ostrożności. Wózek waży kilka ton, a jeżeli dołączymy do tego kilkutonowy ładunek, to poziom zagrożenia znacznie wzrasta, dlatego też najistotniejsze w prowadzeniu wózka jest zachowanie rozwagi i bezpieczeństwo. Należy nie zapominać o odpowiednim rozłożeniu towaru, aby środek ciężkości był na właściwym miejscu. Niewłaściwy lub zbyt duży ładunek może doprowadzić do uszkodzenia lub przewrócenia wózka. Do prowadzenia wózka niezbędne jest posiadanie specjalnych uprawnień oraz właściwych badań lekarskich. Wszystkie konieczne uprawnienia można uzyskać podczas specjalnych kursów zawodowych. # Zapewniamy profesjonalny serwis wózków widłowych z dojazdem do klienta, jak i w naszych warsztatach. # Dostarczamy części zamienne do wszystkich typów wózków widłowych. # Wynajmujemy wózki widłowe na okresy długoterminowe jak i na okresy krótsze. # Zapewniamy kompleksową obsługę transportu wewnętrznego klienta przez naszą firmę, dostarczając nasze wózki widłowe i biorąc na siebie obowiązki utrzymania ich w ruchu. Gwarantujemy nieprzerwaną pracę za i wyładunkową.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.07.10

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.07.10

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.07.10
Banki i inne instytucje finansowe wyszły naprzeciw oczekiwaniom klientów i stworzyły bardzo liczną gamę usług kredytowych. Obecnie książka telefoniczna można wziąć już na niemal wszystko, zaczynając od żarówek, aż do domu, czy nieruchomości. Kredyty są najważniejszym źródłem dochodów banków, które czerpią zyski z prowizji za ich przyznanie, ze spłat odsetek oraz dodatkowych różnych opłatukrytych podatków. Bardzo często kredytobiorca nie ma świadomości, ile pieniędzy będzie musiał zwrócić w ramach zaciągniętego kredytu. Jaka charakterystyka kredytu jest najistotniejsza? Czy jest to wysokość raty, okres spłaty, prowizja czy może stopa procentowa? Dla każdego kredytobiorcy może to być coś różnego.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.07.10
zabudowy szklane. Bardzo ciekawym pomysłem na własną działalność i biznes jest prowadzenie firmy budowlanej, ale do tego należy mieć minimum wiedzy i umiejętności. Wyjątkowo w dzisiejszych czasach, gdy gospodarka światowa właśnie wychodzi z kryzysu, który de facto rozpoczął się na rynku amerykańskim, a szczególnie w bańce kredytów - kredyt hipoteczny, brany bez opamiętania i na małych zabezpieczeniach. Można zanotować wyraźny trend rosnący na rynku budownictwa. Powstają nowe mieszkania i domy. Specjaliści nadal sądzą, że tempo powstawania nowych bloków jest zbyt powolne w stosunku do zapotrzebowania na nie. Jednym z powodów są limitowane zasoby finansowe Polaków, ale źródeł tego stanu można również upatrywać w branży usług budowniczych. Z powodu recesji bardzo dużo organizacji zawiesiło swoją działalność lub nawet zamknęło swoje kariery. Z tego powodu na rynku zaistniała bardzo dużo przestrzeni, którą mają szansę zapełnić nowe przedsiębiorstwa. Założenie firmy budowlanej nie jest sprawą prostą. Ogólnie mówiąc, budowlańcy powinni charakteryzować się idealnym stanem zdrowia, aby podołać wyzwaniu jakim jest praca w przedsiębiorstwie budowlanym.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.07.10
Ogrody zimowe również wykorzystują fundamenty w swojej budowie. Ogrody zimowe powstają na zbrojonych ławach, bądź także betonowych płytach fundamentowych. podstawy te muszą być oddzielone od fundamentów domu izolacją przeciwwilgociową. Ważne jest również, by fundament naszego domu wznosił się piętnaście centymetrów z okładem ziemię. Jest to opieka ścian przed rozpryskującym się deszczem. Dzięki temu rozwiązaniu szyby naszego ogrodu łatwiej utrzymać w porządku. Warto przyjrzeć się ściśle projektowi naszego ogrody zimowego i dać do zrobienia nieco szczegółowych pytań budowlańcom, by upewnić się o jakości wykonania. W końcu ogród zimowy ma nam służyć długi czas. Ogrody zimowe i wady własnego projektu. Biorąc pod uwagę, iż ogrody zimowe wolno budować we własnym zakresie, zastanówmy się nad wadami takiego przedsięwzięcia. Pierwszym pytaniem jakie być może zadać, to oznacza to inwestor budujący we własnym zakresie ogrody zimowe ma jakieś doświadczenie w budownictwie. Następnie zapytajmy, który raz buduje taki oranżerie. Ogrody zimowe i szybkość wykonania. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek budowy stale zastanawiamy się do tego stopnia czasu dokładnie będzie ona trwała. Mimo iż ogrody zimowe nie są dużą inwestycją, te pytanie także zadajemy w stosunku aż do nich. W dzisiejszych czasach budowlańcy są wybitnie odpowiednio przygotowane do tego typu budowy. Gotowe profile aluminiowe są przywożone na teren budowy i na miejscu montowane. Wszystkie dokładnie przycięte i gotowe aż do montażu. Niekiedy nawet część z nich przyjeżdża w dostawie po trosze złożona. Firmy budowlane przygotowały się aż do naszych inwestycji, korzystając z gotowych i dobrych materiałów, prędko mogą zakończyć zamówienie i przyjąć kolejne. Ogrody zimowe plus ich szybkie wykonanie, to nie raptem duże ułatwienie na rzecz producentów przecież także na rzecz właścicieli ogrodów. Od czasu do czasu warto zachować się z inwestycją i zgromadzić więcej funduszy na profesjonalnie wykonanie. ogrody zimowe cieszą się coraz większą popularnością na świecie oraz od niedawna także w Polsce. Ogród zimowy to doskonały sposób na powiększenie i docieplenie budynku, ale i również podwyższa standard i jakość naszego życia.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.07.10
Wieczorami i nocą grupy młodych mężczyzn napadają na jedno z mieszkań w bloku przy ul. Gruntowej. Obrzucają je kamieniami, niszczą drzwi, rzucają butelki z benzyną. Malują na murach faszystowskie hasła
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.07.09
Upływ czasu ozdrowieńczo podziałał na walący się jakoby wiadukt w al. Niepodległości. W 2006 r. eksperci uznali, że trzeba go zburzyć i postawić nowy. W 2008 nie byli już tak zdecydowani. Teraz okazuje się, że wystarczy remont.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.11.09
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji powołała właśnie radę nadzorczą Radia Białystok. Trudno powiedzieć, jaka opcja polityczna ją kontroluje. Raczej nie jest to prawica. To może oznaczać wymianę obecnych władz rozgłośni
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.12.18
Exploseum prezentuje zakupione do muzealnej kolekcji motorowery Rometu. Muzeum Okręgowe zbiera wszystko, co związane jest z Rometem.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.09.18
Od miesięcy posłowie PiS opowiadają o domofonie, dzięki któremu Rafał Bruski "odgradza się od mieszkańców". Słynny elektrozamek w drzwiach jego gabinetu nie istnieje. Domofon mają za to politycy PiS. Niechcianych gości nie wpuszczają.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.03.10
Jak grali w sobotę gorzowscy ligowcy? Najlepiej poradzili sobie szczypiorniści AZS AWF. Pewnie podążają do ekstraklasy, pewnie wygrali też w Poznaniu z Grunwaldem. Piłkarze GKP zremisowali ze Zniczem 2:2, siatkarze GTPS przegrali w Hajnówce 2:3.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.07.18
W Gassach koło Konstancina-Jeziorny powstał sztab operacyjny Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy mają pomóc w poszukiwaniach znajdującego się w okolicy pytona. Ściągnięto posiłki z Częstochowy i Poznania.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.09.18
- Problem z naszym pokoleniem polega na tym, żeby nam się coś spodobało - mówi Michał Borkowski, który w jesiennych wyborach samorządowych zagłosuje po raz pierwszy w życiu. - A spodoba się, jeśli będzie w tym można dostrzec jakąś wartość.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.05.09
Ależ żal, że kolejny mecz gorzowskich piłkarzy kończy się podziałem punktów, bo w starciu z silnym Pruszkowem byliśmy stroną przeważającą. Zatrzymał nas jednak bramkarz gości Adrian Bieniek.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.09.19
- Mówią nam, że nowe towarzystwo jest naprawdę mocne, ale to się okaże na boisku. Wróciły mecze z Zieloną Górą, Poznaniem i Lesznem. Na nie się cieszymy, bo smakują jak derby. Za każdym razem rzucimy do walki wszystko, co mamy, a na końcu zobaczymy, jak daleko zajdziemy - powiedział trener Stali Dariusz Molski. Nasi piłkarze ręczni zapraszają w sobotę o godz. 16 na pierwszy mecz sezonu z Ostrowem Wielkopolskim.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.05.09
Sześciu milionów złotych domagają się od Szpitala im. Krysiewicza rodzice dziewięciolatka, który po zabiegu wycięcia migdałków nie może samodzielnie żyć. - Chcemy zapewnić mu godną przyszłość - tłumaczą
Zobacz oryginalną treść

książka telefoniczna, stacja kontroli pojazdów Słupsk