Cysterna eksplodowała we Włoszech
Informacje z dnia: 01.07.09 Czytaj więcej...
W eksplozji wagonu-cysterny we Włoszech zginęło 17 osób, kilkadziesiąt jest rannych, w tym 16 ciężko. Wśród ofiar tragedii w mieście Viareggio w Toskanii jest troje dzieci. Ranny został również Polak. Wiele osób uznano za zaginione.
W Operze Narodowej znów zwycięża śpiew. Przeniesiona z Amsterdamu inscenizacja Elektry wydaje się jednowymiarowa, broni ją muzyka Straussa. Dlaczego bloki na łąkach w pobliżu Jeziorka Czerniakowskiego będą mogły mieć aż pięć pięter, jak w Miasteczku Wilanów, a nie trzy, jak pod skarpą Mokotowską? Dlaczego w ogóle tam ma być zabudowa, a nie park albo chociaż luźno rozrzucone domy jednorodzinne? To pytania, które zadaliśmy Marlenie Happach, naczelnej architektce miasta W sobotę wszysy chętni mogli zobaczyć w jakic warunkach pracuje premier. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów Urządziła dzień otwarty. Zwiedzający mogli także obejrzeć wystawę fotograficzną przygotowaną na 3-lecie rządu.

Każdy może samodzielnie przygotować pogrzeb. Umyć zmarłego, wynająć samochód, kupić trumnę, zawieźć ciało na cmentarz, a nawet w porozumieniu z kancelarią cmentarza wykopać grób i złożyć tam trumnę. Tylko kto ma na to czas i wystarczającą odporność? Od piątku w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie można oglądać wystawę jednego przedmiotu. Ale za to jakiego! Pokazano na niej kapę z Kęt, liturgiczną szatę uszytą z orientalnego materiału zdobytego przez Sobieskiego na Turkach podczas odsieczy wiedeńskiej 1683 r. W Warszawie przyznano nagrody piątej edycji konkursu fundacji Deutsche Bank "Spojrzenia 2011". Decyzją międzynarodowego jury za najbardziej interesującego artystę młodej polskiej sztuki ostatnich dwóch lat został uznany artysta wideo Konrad Smoleński.

Stężenie toksycznych substancji w wodzie i glebie po wycieku w październiku 2010 roku czerwonego szlamu z huty na zachodzie Węgier wciąż przekracza dopuszczalne normy - poinformowała ekologiczna organizacja Greenpeace Austria. W próbkach gleby pobranych z zalanych czerwonym szlamem pól stwierdzono stężenie chromu 150 mg/kg, zaś arszeniku 26 mg/kg. Zawartość dopuszczalna w Austrii wynosi odpowiednio 100 mg/kd i 20 mg/kg. wiadomosci.wp.pl

Trzy osoby zginęły podczas weekendu na Opolszczyźnie w wypadkach z udziałem jednośladów. W wypadkach samochodowych rannych zostało 7 osób - poinformowała policja. wiadomosci.wp.pl

- Jedna z ofiar wydobytych z ruin kamienicy na poznańskim Dębcu zginęła jeszcze przed wybuchem gazu. Celem eksplozji mogło być zatarcie śladów - potwierdza poznańska prokuratura. W rumowisku śledczy szukają teraz narzędzia zbrodni - część gruzu wywieziono na specjalny plac strzeżony przez policję.

Trzy osoby zginęły podczas strzelaniny w kompleksie rozrywkowym w Jacksonville na Florydzie - przekazała policja. Do 3 maja sędziowie Sądu Najwyższego, którzy ukończyli 65 lat, mogą wyrażać wolę dalszego orzekania w SN. Dotychczas na łaskę bądź niełaskę prezydenta zdało się 12 na 27. "Niezłożenie stosownego oświadczenia o woli dalszego orzekania w Sądzie Najwyższym powoduje, że sędzia nie wypełni obowiązku wobec Rzeczypospolitej i wobec jej obywateli" - mówi adwokat Roman Nowosielski Po interwencji Kancelarii Prezydenta wydłużyła się lista polityków uprawnionych do składania wieńców na Powązkach Wojskowych 1 sierpnia. W ostatniej chwili dołączono delegacje klubów parlamentarnych. - Żeby zaznaczyć obecność PiS - komentują w ratuszu

- Usiłowanie zabójstwa - takie zawiadomienie od posła PO przyjęła 27 maja policja w Inowrocławiu.

Sytuacja energetyczna w Podlaskiem wraca do normy. W tej chwili bez prądu zostaje około sześciu tysięcy odbiorców. wiadomosci.wp.pl

3,8 tys. uczniów z naszego województwa zdawało w środę maturę z matematyki. Za rok do egzaminu z tego przedmiotu podejdą już wszyscy trzecioklasiści.


Polecamy:
informacje z dnia: 15.10.09
Wnuk Stalina Jewgienij Dżugaszwili przegrał proces przed moskiewskim sądem, w którym domagał się sprostowania, przeprosin i odszkodowania za tekst w Nowoj Gazecie, gdzie dyktatora nazwano krwiożerczym ludojadem
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.11.09
reż. Andrzej Wajda, dystr. TiM film Studio
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.12.09
Z Waszyngtonu wyleciały paczki dla wszystkich polskich żołnierzy w Afganistanie.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.06.18
- Spotkało się paru dwudziestoparolatków, dobrze się bawiło, nagrało piosenki i nagle wyszła im jedna z najważniejszych płyt polskiego rocka - wokalista Janusz Panasewicz wspomina okoliczności powstania debiutanckiego albumu Lady Pank. Tłumaczy też, skąd się wzięła jego nowa wersja, czyli wydana właśnie, pełna gości "LP1".
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.07.09
zabudowy szklane. Bardzo ciekawym pomysłem na własną działalność i biznes jest prowadzenie firmy budowlanej, ale do tego należy mieć minimum wiedzy i umiejętności. Wyjątkowo w dzisiejszych czasach, gdy gospodarka światowa właśnie wychodzi z kryzysu, który de facto rozpoczął się na rynku amerykańskim, a szczególnie w bańce kredytów - kredyt hipoteczny, brany bez opamiętania i na małych zabezpieczeniach. Można zanotować wyraźny trend rosnący na rynku budownictwa. Powstają nowe mieszkania i domy. Specjaliści nadal sądzą, że tempo powstawania nowych bloków jest zbyt powolne w stosunku do zapotrzebowania na nie. Jednym z powodów są limitowane zasoby finansowe Polaków, ale źródeł tego stanu można również upatrywać w branży usług budowniczych. Z powodu recesji bardzo dużo organizacji zawiesiło swoją działalność lub nawet zamknęło swoje kariery. Z tego powodu na rynku zaistniała bardzo dużo przestrzeni, którą mają szansę zapełnić nowe przedsiębiorstwa. Założenie firmy budowlanej nie jest sprawą prostą. Ogólnie mówiąc, budowlańcy powinni charakteryzować się idealnym stanem zdrowia, aby podołać wyzwaniu jakim jest praca w przedsiębiorstwie budowlanym.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.07.09
Banki i inne instytucje finansowe wyszły naprzeciw oczekiwaniom klientów i stworzyły bardzo liczną gamę usług kredytowych. Obecnie książka telefoniczna można wziąć już na niemal wszystko, zaczynając od żarówek, aż do domu, czy nieruchomości. Kredyty są najważniejszym źródłem dochodów banków, które czerpią zyski z prowizji za ich przyznanie, ze spłat odsetek oraz dodatkowych różnych opłatukrytych podatków. Bardzo często kredytobiorca nie ma świadomości, ile pieniędzy będzie musiał zwrócić w ramach zaciągniętego kredytu. Jaka charakterystyka kredytu jest najistotniejsza? Czy jest to wysokość raty, okres spłaty, prowizja czy może stopa procentowa? Dla każdego kredytobiorcy może to być coś różnego.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.07.09

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.07.09
Ogrody zimowe również wykorzystują fundamenty w swojej budowie. Ogrody zimowe powstają na zbrojonych ławach, bądź także betonowych płytach fundamentowych. podstawy te muszą być oddzielone od fundamentów domu izolacją przeciwwilgociową. Ważne jest również, by fundament naszego domu wznosił się piętnaście centymetrów z okładem ziemię. Jest to opieka ścian przed rozpryskującym się deszczem. Dzięki temu rozwiązaniu szyby naszego ogrodu łatwiej utrzymać w porządku. Warto przyjrzeć się ściśle projektowi naszego ogrody zimowego i dać do zrobienia nieco szczegółowych pytań budowlańcom, by upewnić się o jakości wykonania. W końcu ogród zimowy ma nam służyć długi czas. Ogrody zimowe i wady własnego projektu. Biorąc pod uwagę, iż ogrody zimowe wolno budować we własnym zakresie, zastanówmy się nad wadami takiego przedsięwzięcia. Pierwszym pytaniem jakie być może zadać, to oznacza to inwestor budujący we własnym zakresie ogrody zimowe ma jakieś doświadczenie w budownictwie. Następnie zapytajmy, który raz buduje taki oranżerie. Ogrody zimowe i szybkość wykonania. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek budowy stale zastanawiamy się do tego stopnia czasu dokładnie będzie ona trwała. Mimo iż ogrody zimowe nie są dużą inwestycją, te pytanie także zadajemy w stosunku aż do nich. W dzisiejszych czasach budowlańcy są wybitnie odpowiednio przygotowane do tego typu budowy. Gotowe profile aluminiowe są przywożone na teren budowy i na miejscu montowane. Wszystkie dokładnie przycięte i gotowe aż do montażu. Niekiedy nawet część z nich przyjeżdża w dostawie po trosze złożona. Firmy budowlane przygotowały się aż do naszych inwestycji, korzystając z gotowych i dobrych materiałów, prędko mogą zakończyć zamówienie i przyjąć kolejne. Ogrody zimowe plus ich szybkie wykonanie, to nie raptem duże ułatwienie na rzecz producentów przecież także na rzecz właścicieli ogrodów. Od czasu do czasu warto zachować się z inwestycją i zgromadzić więcej funduszy na profesjonalnie wykonanie. ogrody zimowe cieszą się coraz większą popularnością na świecie oraz od niedawna także w Polsce. Ogród zimowy to doskonały sposób na powiększenie i docieplenie budynku, ale i również podwyższa standard i jakość naszego życia.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.07.09
wózki widłowe, części do wózków widłowych. Na rynku dostępne są setki modeli wózków widłowych. Najróżniejsze parametry udźwigu czy typ źródła zasilania pozwalają precyzyjnie dobrać najbardziej odpowiedni rodzaj wózka dla danej firmy. Najpopularniejszymi wózkami są wózki spalinowe napędzane silnikiem elektrycznym oraz wózki, gdzie napęd ma źródłó z butli gazowej. Wózki z silnikiem elektrycznym mają zastosowanie w zamkniętych pomieszczeniach, gdyż przepisy w kodeksach zakazują stosowania innego typu wózków. Pozostałe wózki mają zastosowanie na na przestrzeniach otwartych czy rampach. Wózek elektryczny napędzany jest przy pomocy sporych baterii kwasowych, które działają przez około 5- 7 godzin. Po ich wyczerpaniu, podłącza się je do prądu elektrycznego i po kilkudziesięciu minutach są ponownie zdatne do użytku. Największą zaletą wózka elektrycznego jest zerowa emisja groźnych dla ludzi substancji. Poza tym koszty jego użytkowania są dużo niższe niż w przypadku innego typu wózków. Kolejną korzyścią jest cichość działania, a także dużo dłuższy okres użytkowania. Największą ich wadą jest dużo wyższy koszt początkowy, czyli cena kupna. Jednak mimo tych problemów wózki elektryczne są najbardziej rozpowszechnionym rodzajem wózka. Wraz z gwałtownym rozwojem przemysłu i produkcji powstało zapotrzebowanie na pojazdy, które będą w stanie przenosić kilkutonowe ładunki, ale jednocześnie będą na tyle zwinne, że zmieszczą się w ciasnych przejściach w magazynach. Idealnym wynalazkiem do wypełnienia tej roli okazał się wózek widłowy. Pierwsze wózki wprowadzono do produkcji zaledwie około sto lat temu. Są to niewielkie, ale niezwykle silne i bardzo zwrotne maszyny. Prowadzenie wózka widłowego jest łatwe do nauki, ale równocześnie wymaga dużego doświadczenia oraz zachowania szczególnej ostrożności. Wózek waży kilka ton, a jeżeli dołączymy do tego kilkutonowy ładunek, to poziom zagrożenia znacznie wzrasta, dlatego też najistotniejsze w prowadzeniu wózka jest zachowanie rozwagi i bezpieczeństwo. Należy nie zapominać o odpowiednim rozłożeniu towaru, aby środek ciężkości był na właściwym miejscu. Niewłaściwy lub zbyt duży ładunek może doprowadzić do uszkodzenia lub przewrócenia wózka. Do prowadzenia wózka niezbędne jest posiadanie specjalnych uprawnień oraz właściwych badań lekarskich. Wszystkie konieczne uprawnienia można uzyskać podczas specjalnych kursów zawodowych. # Zapewniamy profesjonalny serwis wózków widłowych z dojazdem do klienta, jak i w naszych warsztatach. # Dostarczamy części zamienne do wszystkich typów wózków widłowych. # Wynajmujemy wózki widłowe na okresy długoterminowe jak i na okresy krótsze. # Zapewniamy kompleksową obsługę transportu wewnętrznego klienta przez naszą firmę, dostarczając nasze wózki widłowe i biorąc na siebie obowiązki utrzymania ich w ruchu. Gwarantujemy nieprzerwaną pracę za i wyładunkową.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.07.09

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.07.09

Rosja dokonała drugiej w ciągu dwóch dni pomyślnej próby strategicznej rakiety balistycznej Siniewa (Błękit), przeznaczonej do bazowania na okrętach podwodnych - poinformowały rosyjskie agencje prasowe. wiadomosci.wp.pl


Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.05.10

Fala kulminacyjna dotarła do województwa dolnośląskiego. Jest w okolicach Oławy. Obecnie woda płynie w korycie i wały ją utrzymują, ale jest coraz więcej przecieków. Najtrudniejsza sytuacja panuje we wsiach: Siedlce, Kotowice, Zakrzowo, skąd będą ewakuowani ludzie. Na Śląsku, gdzie fala kulminacyjna ma się pojawić w sobotę rano, na pomoc zagrożonemu Wrocławiowi ruszyło wojsko - miasto zabezpiecza 500 żołnierzy. Woda z polderu Lipki-Oława pod Wrocławiem zalewa Jelcz-Laskowice (Dolnośląskie). Mieszkańcy tej miejscowości powinni ewakuować się w bezpieczne rejony - poinformował urząd wojewódzki. wiadomosci.wp.pl


Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.07.09
Zakończyła się kolejna edycja legendarnego festiwalu w Jarocinie. Impreza egalitarna, nieodstraszająca wysokimi cenami biletów, gromadząca publiczność lubiącą po prostu dobrą muzykę
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.01.10
Polscy europosłowie domagają się, aby szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton zajęła się sprawami bezpieczeństwa energetycznego UE i by w kryzysowych sytuacjach kraje wspomagały się nawzajem ropą czy gazem.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.11.09

Światowe giełdy wystraszyły się sytuacją w Dubaju. wiadomosci.wp.pl


Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.09.18
W miejscowości Tama Brodzka na drodze krajowej nr 15 citroen zderzył się z mercedesem. Dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala. 
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.09.10

Janusz Palikot liczy, że sprawa jego ewentualnego wykluczenia z Platformy Obywatelskiej, o co wnioskuje europoseł PO Filip Kaczmarek, zakończy się ugodowo. Zdaniem Palikota, cała sprawa wydaje się kuriozalna. wiadomosci.wp.pl


Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.01.09
Sojusz w dół aż o 5 pkt proc., Platforma w górę o 7 - to wyniki pierwszego w tym roku sondażu Gazety
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.04.19
Na autodromie na Bemowie sezon zainaugurowali miłośnicy youngtimerów. Impreza zgromadziła kilkaset pojazdów klasycznych z całego Mazowsza.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.07.18
Polacy na mundialu, co wieszczyłem od dawna, choć wolałbym nie mieć racji, trzeci mecz zagrali wyłącznie o honor. I go zresztą wygrali. Dlatego dziś będą filmy o honorze. 
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.11.11
Tragedią zakończył się niedzielny spacer dla polskiej rodziny w Kirkcaldy, na wschodnim wybrzeżu Szkocji. 3-letni Eryk C. utonął po tym jak porwała go wysoka fala. Jego rodzina, która bezradnie obserwowała całe zajście, jest w szoku. wiadomosci.wp.pl
Zobacz oryginalną treść

książka telefoniczna, stacja kontroli pojazdów Słupsk