Res Publica - co można znaleźć w publicznych komputerach?
Informacje z dnia: 29.05.09 Czytaj więcej...
Kaspersky Lab opublikował w serwisie VirusList.pl nowy artykuł pt. "Res Publica - czyli o tym, co można znaleźć w publicznych komputerach". Tekst autorstwa Macieja Ziarka, analityka z Kaspersky Lab Polska, opisuje stan zabezpieczeń na komputerach w kawiarenkach internetowych oraz innych publicznych miejscach. Autor przeanalizował także błędy, jakie popełniamy podczas korzystania z takich stanowisk.
Wiele osób korzysta z różnych słowników. Bez nich nie da się napisać poprawnie żadnego wypracowania czy pracy na zaliczenie. Nie można nauczyć się nowych słówek, ani zrozumieć obcojęzycznego tekstu. Hynix dumnie ogłasza wszem i wobec, że wytworzył w 40-nanometrowym procesie technologicznym 2-gigabitowe pamięci GDDR5 DRAM, do użycia w kartach graficznych. Google kupił reMaila, czyli twórcę wielu aplikacji dla platformy iPhone OS. Wygląda na to, że gigant kupił firmę tylko po to, by ją zamknąć.

Od wtorku w Hannowerze trwają targi CeBIT 2010. I na razie trudno nazwać je wielkim wydarzeniem - na imprezie nie odbyła się żadna znacząca premiera czy prezentacja nowego, przełomowego produktu. Nie znaczy to jednak, że nie ma tam czego oglądać - gadżetów jak zwykle jest mnóstwo. I niektóre są całkiem fajne... Najwięksi producenci telefonów - Nokia, Samsung, LG, Motorola, Apple, Research in Motion, Sony Ericsson i inni zgodzili się poprzeć jeden, wspólny standard gniazdka ładowarki. Już niedługo większość komórek będziemy ładować przez microUSB. Otrzymując propozycję przejścia na umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych z tak zwanym "abonamentem", z reguły otrzymujemy do wyboru cała gamę telefonów. Niektóre z nich są za symboliczną złotówkę, inne nawet w najwyższych abonamentach kosztują setki złotych.   Postanowiliśmy przyjrzeć się ofertom wiodących, rodzimych dostawców telefonii komórkowych i przeanalizować dostępne aparaty, wybierając te, naszym zdaniem, najlepsze.

Co sprawia, że komputer ma słabą wydajność? Między innymi twarde dyski. Informatyk z firmy Samsung postanowił zaprezentować, czym może być szybkość. Popraw pozycję swojej strony w wyszukiwarkach, korzystając z darmowej edycji programu SEO Studio. Największy skok w rankingach wyszukiwarek moĹźna uzyskać dzięki niezaleĹźnym odnośnikom. Przygotowanie kampanii wymiany linkĂłw bez narzędzia takiego jak SEO Studio moĹźe być jednak męczącym doświadczeniem. Parametry kamery Brando nie szokują (chyba, że historycznością), ale ważne jest coś innego. Do urządzenia dołączono teleobiektyw zapewniający ośmiokrotne powiększenie, zaś całość kosztuje zaledwie 100 dolarów.

Skalpel chirurga niedługo może stać się przeszłością. Jego funkcje przejmą mikroroboty, które bezoperacyjnie dotrą do każdej części naszego ciała. Australijscy naukowcy zbudowali właśnie robota o wielkości zaledwie 1/4 milimetra - podaje Dziennik. Operator zapewnił sobie możliwość finansowania ewentualnego przejęcia swojego konkurenta. Nie jest jednak pewne, czy do niego dojdzie. Naukowcy z Korei Południowej zmodyfikowali genetycznie bakterie E. coli w celu produkcji proteiny pajęczyny, a następnie uprzędli z niej nić o parametrach porównywalnych do produkowanej w naturze przez pająki.

Gdyby nasi piłkarze grali w piłkę tak dobrze, jak pokazuje to Canal+ to bylibyśmy mistrzami świata. Firma Lite-On zamierza wprowadzić na rynek w lipcu tego roku napęd zewnętrzny eTDU108. Urządzenie powinno być szczególnie przydatne dla użytkowników, którzy nie mają wbudowanych napędów w swoich notebookach. Od kiedy Toshiba oświadczyła, że niedługo wyda swój pierwszy odtwarzacz Blu-ray, pojawiły się spekulacje, że Microsoft zamierza również wprowadzić zewnętrzny napęd Blu-ray do swojej flagowej konsoli Xbox 360.


Polecamy:
informacje z dnia: 27.06.08
W artykule zajmiemy się odtwarzaniem DVD/SVCD/VCD. Zamiast korzystać z płatnych programów, użyjemy wyłącznie darmowych aplikacji, bo chociaż nie legitymują się wsparciem wielkich firm, pod niektórymi względami przewyższają płatne odpowiedniki. Przyjrzyjmy się im z bliska...
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.01.09
"Zmiana" zablokowała internet. Transmisje on-line z ceremonii zaprzysiężenia Baracka Obamy na prezydenta USA mogło obejrzeć nawet kilkadziesiąt milionów osób. Wiele serwisów nie wytrzymało natężenia, a część stron znacznie zwolniła.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.12.09
XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 10 stycznia 2010 roku. Już teraz jednak użytkownicy serwisu społecznościowego Nasza Klasa mogą przekazywać datki na rozwój polskiej onkologii.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.01.09
Jest następca Jerry'ego Yanga - 60-letnia Carol Bartz, doświadczona weteran w branży IT, obejmie stery w Yahoo!
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 27.06.08
wózki widłowe, części do wózków widłowych. Na rynku dostępne są setki modeli wózków widłowych. Najróżniejsze parametry udźwigu czy typ źródła zasilania pozwalają precyzyjnie dobrać najbardziej odpowiedni rodzaj wózka dla danej firmy. Najpopularniejszymi wózkami są wózki spalinowe napędzane silnikiem elektrycznym oraz wózki, gdzie napęd ma źródłó z butli gazowej. Wózki z silnikiem elektrycznym mają zastosowanie w zamkniętych pomieszczeniach, gdyż przepisy w kodeksach zakazują stosowania innego typu wózków. Pozostałe wózki mają zastosowanie na na przestrzeniach otwartych czy rampach. Wózek elektryczny napędzany jest przy pomocy sporych baterii kwasowych, które działają przez około 5- 7 godzin. Po ich wyczerpaniu, podłącza się je do prądu elektrycznego i po kilkudziesięciu minutach są ponownie zdatne do użytku. Największą zaletą wózka elektrycznego jest zerowa emisja groźnych dla ludzi substancji. Poza tym koszty jego użytkowania są dużo niższe niż w przypadku innego typu wózków. Kolejną korzyścią jest cichość działania, a także dużo dłuższy okres użytkowania. Największą ich wadą jest dużo wyższy koszt początkowy, czyli cena kupna. Jednak mimo tych problemów wózki elektryczne są najbardziej rozpowszechnionym rodzajem wózka. Wraz z gwałtownym rozwojem przemysłu i produkcji powstało zapotrzebowanie na pojazdy, które będą w stanie przenosić kilkutonowe ładunki, ale jednocześnie będą na tyle zwinne, że zmieszczą się w ciasnych przejściach w magazynach. Idealnym wynalazkiem do wypełnienia tej roli okazał się wózek widłowy. Pierwsze wózki wprowadzono do produkcji zaledwie około sto lat temu. Są to niewielkie, ale niezwykle silne i bardzo zwrotne maszyny. Prowadzenie wózka widłowego jest łatwe do nauki, ale równocześnie wymaga dużego doświadczenia oraz zachowania szczególnej ostrożności. Wózek waży kilka ton, a jeżeli dołączymy do tego kilkutonowy ładunek, to poziom zagrożenia znacznie wzrasta, dlatego też najistotniejsze w prowadzeniu wózka jest zachowanie rozwagi i bezpieczeństwo. Należy nie zapominać o odpowiednim rozłożeniu towaru, aby środek ciężkości był na właściwym miejscu. Niewłaściwy lub zbyt duży ładunek może doprowadzić do uszkodzenia lub przewrócenia wózka. Do prowadzenia wózka niezbędne jest posiadanie specjalnych uprawnień oraz właściwych badań lekarskich. Wszystkie konieczne uprawnienia można uzyskać podczas specjalnych kursów zawodowych. # Zapewniamy profesjonalny serwis wózków widłowych z dojazdem do klienta, jak i w naszych warsztatach. # Dostarczamy części zamienne do wszystkich typów wózków widłowych. # Wynajmujemy wózki widłowe na okresy długoterminowe jak i na okresy krótsze. # Zapewniamy kompleksową obsługę transportu wewnętrznego klienta przez naszą firmę, dostarczając nasze wózki widłowe i biorąc na siebie obowiązki utrzymania ich w ruchu. Gwarantujemy nieprzerwaną pracę za i wyładunkową.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 27.06.08

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 27.06.08
Banki i inne instytucje finansowe wyszły naprzeciw oczekiwaniom klientów i stworzyły bardzo liczną gamę usług kredytowych. Obecnie książka telefoniczna można wziąć już na niemal wszystko, zaczynając od żarówek, aż do domu, czy nieruchomości. Kredyty są najważniejszym źródłem dochodów banków, które czerpią zyski z prowizji za ich przyznanie, ze spłat odsetek oraz dodatkowych różnych opłatukrytych podatków. Bardzo często kredytobiorca nie ma świadomości, ile pieniędzy będzie musiał zwrócić w ramach zaciągniętego kredytu. Jaka charakterystyka kredytu jest najistotniejsza? Czy jest to wysokość raty, okres spłaty, prowizja czy może stopa procentowa? Dla każdego kredytobiorcy może to być coś różnego.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 27.06.08

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 27.06.08
Ogrody zimowe również wykorzystują fundamenty w swojej budowie. Ogrody zimowe powstają na zbrojonych ławach, bądź także betonowych płytach fundamentowych. podstawy te muszą być oddzielone od fundamentów domu izolacją przeciwwilgociową. Ważne jest również, by fundament naszego domu wznosił się piętnaście centymetrów z okładem ziemię. Jest to opieka ścian przed rozpryskującym się deszczem. Dzięki temu rozwiązaniu szyby naszego ogrodu łatwiej utrzymać w porządku. Warto przyjrzeć się ściśle projektowi naszego ogrody zimowego i dać do zrobienia nieco szczegółowych pytań budowlańcom, by upewnić się o jakości wykonania. W końcu ogród zimowy ma nam służyć długi czas. Ogrody zimowe i wady własnego projektu. Biorąc pod uwagę, iż ogrody zimowe wolno budować we własnym zakresie, zastanówmy się nad wadami takiego przedsięwzięcia. Pierwszym pytaniem jakie być może zadać, to oznacza to inwestor budujący we własnym zakresie ogrody zimowe ma jakieś doświadczenie w budownictwie. Następnie zapytajmy, który raz buduje taki oranżerie. Ogrody zimowe i szybkość wykonania. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek budowy stale zastanawiamy się do tego stopnia czasu dokładnie będzie ona trwała. Mimo iż ogrody zimowe nie są dużą inwestycją, te pytanie także zadajemy w stosunku aż do nich. W dzisiejszych czasach budowlańcy są wybitnie odpowiednio przygotowane do tego typu budowy. Gotowe profile aluminiowe są przywożone na teren budowy i na miejscu montowane. Wszystkie dokładnie przycięte i gotowe aż do montażu. Niekiedy nawet część z nich przyjeżdża w dostawie po trosze złożona. Firmy budowlane przygotowały się aż do naszych inwestycji, korzystając z gotowych i dobrych materiałów, prędko mogą zakończyć zamówienie i przyjąć kolejne. Ogrody zimowe plus ich szybkie wykonanie, to nie raptem duże ułatwienie na rzecz producentów przecież także na rzecz właścicieli ogrodów. Od czasu do czasu warto zachować się z inwestycją i zgromadzić więcej funduszy na profesjonalnie wykonanie. ogrody zimowe cieszą się coraz większą popularnością na świecie oraz od niedawna także w Polsce. Ogród zimowy to doskonały sposób na powiększenie i docieplenie budynku, ale i również podwyższa standard i jakość naszego życia.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 27.06.08
zabudowy szklane. Bardzo ciekawym pomysłem na własną działalność i biznes jest prowadzenie firmy budowlanej, ale do tego należy mieć minimum wiedzy i umiejętności. Wyjątkowo w dzisiejszych czasach, gdy gospodarka światowa właśnie wychodzi z kryzysu, który de facto rozpoczął się na rynku amerykańskim, a szczególnie w bańce kredytów - kredyt hipoteczny, brany bez opamiętania i na małych zabezpieczeniach. Można zanotować wyraźny trend rosnący na rynku budownictwa. Powstają nowe mieszkania i domy. Specjaliści nadal sądzą, że tempo powstawania nowych bloków jest zbyt powolne w stosunku do zapotrzebowania na nie. Jednym z powodów są limitowane zasoby finansowe Polaków, ale źródeł tego stanu można również upatrywać w branży usług budowniczych. Z powodu recesji bardzo dużo organizacji zawiesiło swoją działalność lub nawet zamknęło swoje kariery. Z tego powodu na rynku zaistniała bardzo dużo przestrzeni, którą mają szansę zapełnić nowe przedsiębiorstwa. Założenie firmy budowlanej nie jest sprawą prostą. Ogólnie mówiąc, budowlańcy powinni charakteryzować się idealnym stanem zdrowia, aby podołać wyzwaniu jakim jest praca w przedsiębiorstwie budowlanym.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 27.06.08
Internetowe galerie to doskonały sposób na publikację zdjęć online. Skorzystaj z programu MyPhoto 3.02, aby założyć własny album.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.06.09
400-procentowy wzrost liczby przesłanych z telefonów komórkowych filmików wideo zanotował w ciągu ostatnich sześciu dni serwis YouTube. Głównym sprawcą jest nowy iPhone 3GS - pisze TechCrunch.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.11.09
Twórca i prezes informatycznej spółki ComArch zaczynał karierę biznesową na początku lat 90. od wynajętego pokoiku w Akademii Górniczo-Hutniczej (AGH) w Krakowie. Dziś jego firma jest warta 600 mln zł i zatrudnia 3,5 tys. ludzi w dziesięciu krajach
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.04.09
Do poniedziałkowego południa fiskus dostał przez internet 48092 roczne zeznania podatkowe PIT-37. Tylko 1018 z nich podpisano bezpiecznym podpisem elektronicznym. Reszta została złożona bez takiego podpisu.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.12.08
1,4 miliarda złotych na budowę e-adminsitracji chce w latach 2009-2010 wydać polski rząd. Czy tym razem jego plany zostaną zrealizowane?
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.02.10
Wrogowie piractwa twierdzą, że prowadzi ono do upadku sztuki filmowej i muzyki, pozbawiając artystów środków do życia. Czy tak jest, trudno powiedzieć jednoznacznie - członkowie pirackich partii na pewno są w stanie przytoczyć równie wiele argumentów na rzecz swobodnej wymiany treści między ludźmi. Kolejnym silnym argumentem na rzecz piractwa może zostać serwis Flattr - rewolucyjny system mikropłatności, uruchomiony właśnie przez Petera Sunde, jednego z założycieli słynnego The Pirate Bay.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.05.10
Toshiba Information Systems (część korporacji Toshiba) zapowiedziało współpracę z fińskim Senseg i użycie ich technologii w dotykowych ekranach. E-Sense, dzięki impulsom elektrostatycznym, pobudza receptory w opuszkach palców, co daje złudzenie odmiennej faktury dotykanej powłoki.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.10.08
Przegląd najciekawszych rozszerzeń Thunderbird, obok Firefoksa i Mozilli, oprócz wbudowanych domyślnie funkcji może wykorzystywać zewnętrzne rozszerzenia, które potrafią na różny sposób zwiększać jego standardowe możliwości. Oto czołówka najbardziej pożytecznych rozszerzeń dla Thunderbirda i krótka charakterystyka ich funkcji.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.08.10
W ubiegłym tygodniu opublikowaliśmy ranking 15 najlepszych myszy do gier . Chwilę później przyszła refleksja. Czy w ogóle potrzebujemy myszy do gie r, czy po prostu daliśmy się złapać w zręcznie splecioną pułapkę marketingu? To samo pytanie chcemy zadać Wam.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.05.10
Neofonie ogłosiło, że ich tablet zmienia nazwę. Urządzenie ma już nowy profil na Facebooku z przeniesionymi znajomymi oraz modyfikowaną witrynę internetową. Nawet firma za niego odpowiedzialna to od dzisiaj WeTab GmbH.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.11.09
W listopadzie będzie miała miejsce premiera "Prawdziwego Mahjonga" - gry komputerowej stworzonej przez pasjonatów z Wrocławia. Wielu internautów kojarzy mahjonga z układanką ćwiczącą spostrzegawczość, ale w rzeczywistości jest to gra dla czterech graczy, która tyle ma wspólnego ze znaną układanką, co pasjans z brydżem.
Zobacz oryginalną treść

książka telefoniczna, stacja kontroli pojazdów Słupsk