Bandyci i poeci
Informacje z dnia: 15.05.09 Czytaj więcej...
Na festiwalu Planete Doc Review Borys Ryży - holenderski dokument o rosyjskim straconym pokoleniu czasów pierestrojki. Koniec ZSRR był końcem ich dzieciństwa
Norweski armator porwanego przez somalijskich piratów statku z polskimi marynarzami nie ma kontaktu z załogą. Żadnych wiadomości od nich nie ma też nasz MSZ. Europoseł i były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w rozmowie z Wirtualną Polską dementuje plotki o tym, że działa na szkodę PiS i chce, żeby jego partia przegrała wybory, a wszystko po to, by przejąć władzę w PiS. Ostro atakuje Radosława Sikorskiego, który - jak twierdzi Ziobro - "usiłuje rozgrywać PiS od wewnątrz i wywołać konflikt w partii". Ziobro mówi też, że jego ostry atak na premiera Donalda Tuska w europarlamencie to było "lajtowe" potraktowanie w stosunku do tego, co miało miejsce podczas wcześniejszych prezydencji. Ostrzega też, że jeżeli PiS zgodzi się na "bajkę" Platformy, która mówi, że nie można jej krytykować w czasie prezydencji, bo to szkodzi Polsce - wtedy na pewno nie wygra wyborów... wiadomosci.wp.pl Zaczyna się akcja bezpłatnego czipowania psów i kotów. Ich właściciele do 15 grudnia mogą pójść z nimi na zabieg do jednej ze 112 wybranych lecznic weterynaryjnych.

Największy na świecie wydawca książek anglojęzycznych powstanie z połączenia wydawnictw Penguin Books i Random House. Formalnie fuzja zakończy się w drugiej połowie 2013 roku Polecamy kilka alternatyw na Sylwestrową noc. W sobotę zaczyna się piąta edycja teatralnego Dialogu we Wrocławiu. - Chciałabym, byśmy samodzielnie osądzali rzeczywistość, byli tolerancyjni, skłonni do konsensu... Takie marzenie - mówi Gazecie Krystyna Meissner, szefowa festiwalu

Recep Tayyip Erdogan znowu grozi Europie, a właściwie jej mieszkańcom. Jeżeli Europa utrzyma dotychczasowy kurs, żaden Europejczyk w żadnym zakątku świata nie będzie mógł bezpiecznie chodzić po ulicy - ostrzegł turecki prezydent. wiadomosci.wp.pl Aż siedem fok szarych udało się zaobserwować naukowcom u ujścia Wisły. To może być znak, że po kilkudziesięciu latach foki wracają na polskie wybrzeże. PiS, Ruch Palikota, SLD i Solidarna Polska chcą, by kuratorzy oświaty mieli wpływ na decyzje o zamykaniu szkół. Przekonują, że zapobiegnie to ich masowej likwidacji. Przeciwko tej propozycji są PO i PSL, które przypominają o niżu demograficznym wśród uczniów. wiadomosci.wp.pl

Każdy członek naszego związku zawodowego jest osobą prostytuującą się NASA ostatecznie zatwierdziła lot sondy Mars Science Laboratory, który ma się odbyć jesienią 2009 r. Wcześniej rozważano rezygnację z misji Masz w domu stary podręcznik lub nieużywany plecak, który od lat leży w szafie? Możesz się ich pozbyć i przy okazji pomóc najuboższym.

Sándor Márai, Przeł. Irena Makarewicz, Czytelnik, Warszawa Toruńska scena dramatyczna ogłosiła plany na nowy sezon artystyczny. Ma być lokalnie i bardzo blisko widza. Warszawska Platforma to karne wojsko, które wykonuje rozkazy. Na liberałów i demokratów z przekonania nie ma w niej miejsca - mówiła w piątek Katarzyna Munio na konferencji, podczas której oświadczyła, że opuszcza szeregi partii Tuska.


Polecamy:
informacje z dnia: 15.05.09
Szef Radia Maryja to gość o niesamowitej osobowości. Poznałem go w młodości i nawet gdyby nie założył stacji, zapamiętałbym go jako wielkiego antykomunistę - mówi Waldemar Major Frydrych.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.05.10
Uważam, że problem z kebabem Amrit nie tkwi w tym, że jest na placu Wilsona, ale w tym, jak na nim jest. Lokal ten to po prostu wandalizm estetyczny, społeczny i kulinarny - pisze nasz czytelnik.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.09.18
Marszałek Piotr Całbecki wspólnie z harcerzami pobrał w piątek symboliczną próbkę ziemi z miejsca kaźni Polaków na Barbarce.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.06.09
Naukowcy zidentyfikowali roślinę wywołującą diaboliczny uśmiech.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.01.10
Ogrody zimowe również wykorzystują fundamenty w swojej budowie. Ogrody zimowe powstają na zbrojonych ławach, bądź także betonowych płytach fundamentowych. podstawy te muszą być oddzielone od fundamentów domu izolacją przeciwwilgociową. Ważne jest również, by fundament naszego domu wznosił się piętnaście centymetrów z okładem ziemię. Jest to opieka ścian przed rozpryskującym się deszczem. Dzięki temu rozwiązaniu szyby naszego ogrodu łatwiej utrzymać w porządku. Warto przyjrzeć się ściśle projektowi naszego ogrody zimowego i dać do zrobienia nieco szczegółowych pytań budowlańcom, by upewnić się o jakości wykonania. W końcu ogród zimowy ma nam służyć długi czas. Ogrody zimowe i wady własnego projektu. Biorąc pod uwagę, iż ogrody zimowe wolno budować we własnym zakresie, zastanówmy się nad wadami takiego przedsięwzięcia. Pierwszym pytaniem jakie być może zadać, to oznacza to inwestor budujący we własnym zakresie ogrody zimowe ma jakieś doświadczenie w budownictwie. Następnie zapytajmy, który raz buduje taki oranżerie. Ogrody zimowe i szybkość wykonania. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek budowy stale zastanawiamy się do tego stopnia czasu dokładnie będzie ona trwała. Mimo iż ogrody zimowe nie są dużą inwestycją, te pytanie także zadajemy w stosunku aż do nich. W dzisiejszych czasach budowlańcy są wybitnie odpowiednio przygotowane do tego typu budowy. Gotowe profile aluminiowe są przywożone na teren budowy i na miejscu montowane. Wszystkie dokładnie przycięte i gotowe aż do montażu. Niekiedy nawet część z nich przyjeżdża w dostawie po trosze złożona. Firmy budowlane przygotowały się aż do naszych inwestycji, korzystając z gotowych i dobrych materiałów, prędko mogą zakończyć zamówienie i przyjąć kolejne. Ogrody zimowe plus ich szybkie wykonanie, to nie raptem duże ułatwienie na rzecz producentów przecież także na rzecz właścicieli ogrodów. Od czasu do czasu warto zachować się z inwestycją i zgromadzić więcej funduszy na profesjonalnie wykonanie. ogrody zimowe cieszą się coraz większą popularnością na świecie oraz od niedawna także w Polsce. Ogród zimowy to doskonały sposób na powiększenie i docieplenie budynku, ale i również podwyższa standard i jakość naszego życia.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.01.10
zabudowy szklane. Bardzo ciekawym pomysłem na własną działalność i biznes jest prowadzenie firmy budowlanej, ale do tego należy mieć minimum wiedzy i umiejętności. Wyjątkowo w dzisiejszych czasach, gdy gospodarka światowa właśnie wychodzi z kryzysu, który de facto rozpoczął się na rynku amerykańskim, a szczególnie w bańce kredytów - kredyt hipoteczny, brany bez opamiętania i na małych zabezpieczeniach. Można zanotować wyraźny trend rosnący na rynku budownictwa. Powstają nowe mieszkania i domy. Specjaliści nadal sądzą, że tempo powstawania nowych bloków jest zbyt powolne w stosunku do zapotrzebowania na nie. Jednym z powodów są limitowane zasoby finansowe Polaków, ale źródeł tego stanu można również upatrywać w branży usług budowniczych. Z powodu recesji bardzo dużo organizacji zawiesiło swoją działalność lub nawet zamknęło swoje kariery. Z tego powodu na rynku zaistniała bardzo dużo przestrzeni, którą mają szansę zapełnić nowe przedsiębiorstwa. Założenie firmy budowlanej nie jest sprawą prostą. Ogólnie mówiąc, budowlańcy powinni charakteryzować się idealnym stanem zdrowia, aby podołać wyzwaniu jakim jest praca w przedsiębiorstwie budowlanym.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.01.10
wózki widłowe, części do wózków widłowych. Na rynku dostępne są setki modeli wózków widłowych. Najróżniejsze parametry udźwigu czy typ źródła zasilania pozwalają precyzyjnie dobrać najbardziej odpowiedni rodzaj wózka dla danej firmy. Najpopularniejszymi wózkami są wózki spalinowe napędzane silnikiem elektrycznym oraz wózki, gdzie napęd ma źródłó z butli gazowej. Wózki z silnikiem elektrycznym mają zastosowanie w zamkniętych pomieszczeniach, gdyż przepisy w kodeksach zakazują stosowania innego typu wózków. Pozostałe wózki mają zastosowanie na na przestrzeniach otwartych czy rampach. Wózek elektryczny napędzany jest przy pomocy sporych baterii kwasowych, które działają przez około 5- 7 godzin. Po ich wyczerpaniu, podłącza się je do prądu elektrycznego i po kilkudziesięciu minutach są ponownie zdatne do użytku. Największą zaletą wózka elektrycznego jest zerowa emisja groźnych dla ludzi substancji. Poza tym koszty jego użytkowania są dużo niższe niż w przypadku innego typu wózków. Kolejną korzyścią jest cichość działania, a także dużo dłuższy okres użytkowania. Największą ich wadą jest dużo wyższy koszt początkowy, czyli cena kupna. Jednak mimo tych problemów wózki elektryczne są najbardziej rozpowszechnionym rodzajem wózka. Wraz z gwałtownym rozwojem przemysłu i produkcji powstało zapotrzebowanie na pojazdy, które będą w stanie przenosić kilkutonowe ładunki, ale jednocześnie będą na tyle zwinne, że zmieszczą się w ciasnych przejściach w magazynach. Idealnym wynalazkiem do wypełnienia tej roli okazał się wózek widłowy. Pierwsze wózki wprowadzono do produkcji zaledwie około sto lat temu. Są to niewielkie, ale niezwykle silne i bardzo zwrotne maszyny. Prowadzenie wózka widłowego jest łatwe do nauki, ale równocześnie wymaga dużego doświadczenia oraz zachowania szczególnej ostrożności. Wózek waży kilka ton, a jeżeli dołączymy do tego kilkutonowy ładunek, to poziom zagrożenia znacznie wzrasta, dlatego też najistotniejsze w prowadzeniu wózka jest zachowanie rozwagi i bezpieczeństwo. Należy nie zapominać o odpowiednim rozłożeniu towaru, aby środek ciężkości był na właściwym miejscu. Niewłaściwy lub zbyt duży ładunek może doprowadzić do uszkodzenia lub przewrócenia wózka. Do prowadzenia wózka niezbędne jest posiadanie specjalnych uprawnień oraz właściwych badań lekarskich. Wszystkie konieczne uprawnienia można uzyskać podczas specjalnych kursów zawodowych. # Zapewniamy profesjonalny serwis wózków widłowych z dojazdem do klienta, jak i w naszych warsztatach. # Dostarczamy części zamienne do wszystkich typów wózków widłowych. # Wynajmujemy wózki widłowe na okresy długoterminowe jak i na okresy krótsze. # Zapewniamy kompleksową obsługę transportu wewnętrznego klienta przez naszą firmę, dostarczając nasze wózki widłowe i biorąc na siebie obowiązki utrzymania ich w ruchu. Gwarantujemy nieprzerwaną pracę za i wyładunkową.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.01.10

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.01.10
Banki i inne instytucje finansowe wyszły naprzeciw oczekiwaniom klientów i stworzyły bardzo liczną gamę usług kredytowych. Obecnie książka telefoniczna można wziąć już na niemal wszystko, zaczynając od żarówek, aż do domu, czy nieruchomości. Kredyty są najważniejszym źródłem dochodów banków, które czerpią zyski z prowizji za ich przyznanie, ze spłat odsetek oraz dodatkowych różnych opłatukrytych podatków. Bardzo często kredytobiorca nie ma świadomości, ile pieniędzy będzie musiał zwrócić w ramach zaciągniętego kredytu. Jaka charakterystyka kredytu jest najistotniejsza? Czy jest to wysokość raty, okres spłaty, prowizja czy może stopa procentowa? Dla każdego kredytobiorcy może to być coś różnego.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.01.10

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.01.10
Szef SLD przyszedł do PO i powiedział: - Chcemy człowieka w Radzie Polityki Pieniężnej i szefa komisji obrony. Inaczej o pomocy przy odrzucaniu wet zapomnijcie
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.05.09
Kolosalną sumę 10 milionów złotych zamierza wydać firma Cadbury na remont zabytkowych elewacji fabryki i biurowca Wedla na Kamionku.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.06.09
Paweł Samecki będzie tymczasowym komisarzem w Komisji Europejskiej - poinformował wczoraj rzecznik rządu Paweł Graś.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.08.09

„Wiadomości” TVP ustaliły jak wyglądał proceder korupcyjny w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. Główną rolę miał odgrywać w nim Wojciech G., informatyk w Urzędzie - jeden z zatrzymanych przez CBA i tymczasowo aresztowanych urzędników. wiadomosci.wp.pl


Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.09.09

W południowej Somalii zabito jednego z najbardziej poszukiwanych bojowników w tym regionie Alego Saleha Nabhana. Terrorysta został zastrzelony ze śmigłowca, gdy jechał samochodem. Zdaniem świadków, akcji dokonali "zagraniczni komandosi". wiadomosci.wp.pl


Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.03.11
Każdy będzie mógł wystąpić z petycją do urzędu, a ten w ciągu trzech miesięcy będzie musiał na nią odpowiedzieć - zakłada projekt ustawy o petycjach autorstwa senatorów PO. Izba zajmie się nim prawdopodobnie w połowie kwietnia. wiadomosci.wp.pl
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.10.08
Zarzucono nam, że koncepcja Muzeum II Wojny Światowej będzie korzystna dla Niemców i narodów kolaborujących z III Rzeszą. Absurdalne twierdzenie. Pokażemy losy naszego narodu jako część szerszego, europejskiego doświadczenia - mówi prof. Paweł Machcewicz, dyrektor powstającej w Gdańsku placówki.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.11.09
Sławek Zagórski, szef działu nauka Gazety Wyborczej, otrzymał dwa wyróżnienia w tegorocznym konkursie dziennikarskim organizowanym przez firmę Servier.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.03.18
- W nowej Radzie nie będzie reprezentacji sądów różnych szczebli, chociaż wymaga tego konstytucja - ostrzega marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar. I pyta, czy marszałek powtórzy nabór kandydatów.

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.07.09
Nocleg w Białymstoku, Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Poznaniu lub Toruniu za 20 zł? Jak najbardziej.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.04.09
Zagadkowy nadmiar pozytonów - antycząstek, które są odbiciem elektronów w świecie antymaterii - wykrył na orbicie przyrząd Pamela w rosyjskim satelicie. To może być pierwszy namacalny ślad tajemniczej ciemnej materii w kosmosie
Zobacz oryginalną treść

książka telefoniczna, stacja kontroli pojazdów Słupsk