informacje z dnia: 01.10.19
Pierwotnie "Rytm życia" obejmować miał wyłącznie jedną z sal Miejskiej Galerii Sztuki. Finalnie twórczość Bogusława Lustyka objęła niemal cały gmach. Takie wystawy zdarzają się rzadko. Tym bardziej warto ją zobaczyć!
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.02.09
W sklepie w Krasowcu koło Gorzowa znaleziono ciało właściciela małego sklepu. Policja bada, czy mamy do czynienia z zabójstwem na tle rabunkowym.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.04.19
W całej Polsce, w Białymstoku również, zaczął się Restaurant Week i potrwa do 17 kwietnia. To oznacza, że w 400 restauracjach, w 35 polskich miastach, skosztować będzie można specjalnie przygotowanych dań w cenie 49 zł za zestaw.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.05.19
Panie Kaczyński! Kto podnosi rękę na konstytucję, ten podnosi rękę na Polki i Polaków - mówił w Częstochowie lider Wiosny Robert Biedroń. Konferencję prasową nieprzypadkowo zwołał u stóp Jasnej Góry.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.06.09
Banki i inne instytucje finansowe wyszły naprzeciw oczekiwaniom klientów i stworzyły bardzo liczną gamę usług kredytowych. Obecnie książka telefoniczna można wziąć już na niemal wszystko, zaczynając od żarówek, aż do domu, czy nieruchomości. Kredyty są najważniejszym źródłem dochodów banków, które czerpią zyski z prowizji za ich przyznanie, ze spłat odsetek oraz dodatkowych różnych opłatukrytych podatków. Bardzo często kredytobiorca nie ma świadomości, ile pieniędzy będzie musiał zwrócić w ramach zaciągniętego kredytu. Jaka charakterystyka kredytu jest najistotniejsza? Czy jest to wysokość raty, okres spłaty, prowizja czy może stopa procentowa? Dla każdego kredytobiorcy może to być coś różnego.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.06.09
Ogrody zimowe również wykorzystują fundamenty w swojej budowie. Ogrody zimowe powstają na zbrojonych ławach, bądź także betonowych płytach fundamentowych. podstawy te muszą być oddzielone od fundamentów domu izolacją przeciwwilgociową. Ważne jest również, by fundament naszego domu wznosił się piętnaście centymetrów z okładem ziemię. Jest to opieka ścian przed rozpryskującym się deszczem. Dzięki temu rozwiązaniu szyby naszego ogrodu łatwiej utrzymać w porządku. Warto przyjrzeć się ściśle projektowi naszego ogrody zimowego i dać do zrobienia nieco szczegółowych pytań budowlańcom, by upewnić się o jakości wykonania. W końcu ogród zimowy ma nam służyć długi czas. Ogrody zimowe i wady własnego projektu. Biorąc pod uwagę, iż ogrody zimowe wolno budować we własnym zakresie, zastanówmy się nad wadami takiego przedsięwzięcia. Pierwszym pytaniem jakie być może zadać, to oznacza to inwestor budujący we własnym zakresie ogrody zimowe ma jakieś doświadczenie w budownictwie. Następnie zapytajmy, który raz buduje taki oranżerie. Ogrody zimowe i szybkość wykonania. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek budowy stale zastanawiamy się do tego stopnia czasu dokładnie będzie ona trwała. Mimo iż ogrody zimowe nie są dużą inwestycją, te pytanie także zadajemy w stosunku aż do nich. W dzisiejszych czasach budowlańcy są wybitnie odpowiednio przygotowane do tego typu budowy. Gotowe profile aluminiowe są przywożone na teren budowy i na miejscu montowane. Wszystkie dokładnie przycięte i gotowe aż do montażu. Niekiedy nawet część z nich przyjeżdża w dostawie po trosze złożona. Firmy budowlane przygotowały się aż do naszych inwestycji, korzystając z gotowych i dobrych materiałów, prędko mogą zakończyć zamówienie i przyjąć kolejne. Ogrody zimowe plus ich szybkie wykonanie, to nie raptem duże ułatwienie na rzecz producentów przecież także na rzecz właścicieli ogrodów. Od czasu do czasu warto zachować się z inwestycją i zgromadzić więcej funduszy na profesjonalnie wykonanie. ogrody zimowe cieszą się coraz większą popularnością na świecie oraz od niedawna także w Polsce. Ogród zimowy to doskonały sposób na powiększenie i docieplenie budynku, ale i również podwyższa standard i jakość naszego życia.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.06.09

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.06.09

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.06.09
zabudowy szklane. Bardzo ciekawym pomysłem na własną działalność i biznes jest prowadzenie firmy budowlanej, ale do tego należy mieć minimum wiedzy i umiejętności. Wyjątkowo w dzisiejszych czasach, gdy gospodarka światowa właśnie wychodzi z kryzysu, który de facto rozpoczął się na rynku amerykańskim, a szczególnie w bańce kredytów - kredyt hipoteczny, brany bez opamiętania i na małych zabezpieczeniach. Można zanotować wyraźny trend rosnący na rynku budownictwa. Powstają nowe mieszkania i domy. Specjaliści nadal sądzą, że tempo powstawania nowych bloków jest zbyt powolne w stosunku do zapotrzebowania na nie. Jednym z powodów są limitowane zasoby finansowe Polaków, ale źródeł tego stanu można również upatrywać w branży usług budowniczych. Z powodu recesji bardzo dużo organizacji zawiesiło swoją działalność lub nawet zamknęło swoje kariery. Z tego powodu na rynku zaistniała bardzo dużo przestrzeni, którą mają szansę zapełnić nowe przedsiębiorstwa. Założenie firmy budowlanej nie jest sprawą prostą. Ogólnie mówiąc, budowlańcy powinni charakteryzować się idealnym stanem zdrowia, aby podołać wyzwaniu jakim jest praca w przedsiębiorstwie budowlanym.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.06.09
wózki widłowe, części do wózków widłowych. Na rynku dostępne są setki modeli wózków widłowych. Najróżniejsze parametry udźwigu czy typ źródła zasilania pozwalają precyzyjnie dobrać najbardziej odpowiedni rodzaj wózka dla danej firmy. Najpopularniejszymi wózkami są wózki spalinowe napędzane silnikiem elektrycznym oraz wózki, gdzie napęd ma źródłó z butli gazowej. Wózki z silnikiem elektrycznym mają zastosowanie w zamkniętych pomieszczeniach, gdyż przepisy w kodeksach zakazują stosowania innego typu wózków. Pozostałe wózki mają zastosowanie na na przestrzeniach otwartych czy rampach. Wózek elektryczny napędzany jest przy pomocy sporych baterii kwasowych, które działają przez około 5- 7 godzin. Po ich wyczerpaniu, podłącza się je do prądu elektrycznego i po kilkudziesięciu minutach są ponownie zdatne do użytku. Największą zaletą wózka elektrycznego jest zerowa emisja groźnych dla ludzi substancji. Poza tym koszty jego użytkowania są dużo niższe niż w przypadku innego typu wózków. Kolejną korzyścią jest cichość działania, a także dużo dłuższy okres użytkowania. Największą ich wadą jest dużo wyższy koszt początkowy, czyli cena kupna. Jednak mimo tych problemów wózki elektryczne są najbardziej rozpowszechnionym rodzajem wózka. Wraz z gwałtownym rozwojem przemysłu i produkcji powstało zapotrzebowanie na pojazdy, które będą w stanie przenosić kilkutonowe ładunki, ale jednocześnie będą na tyle zwinne, że zmieszczą się w ciasnych przejściach w magazynach. Idealnym wynalazkiem do wypełnienia tej roli okazał się wózek widłowy. Pierwsze wózki wprowadzono do produkcji zaledwie około sto lat temu. Są to niewielkie, ale niezwykle silne i bardzo zwrotne maszyny. Prowadzenie wózka widłowego jest łatwe do nauki, ale równocześnie wymaga dużego doświadczenia oraz zachowania szczególnej ostrożności. Wózek waży kilka ton, a jeżeli dołączymy do tego kilkutonowy ładunek, to poziom zagrożenia znacznie wzrasta, dlatego też najistotniejsze w prowadzeniu wózka jest zachowanie rozwagi i bezpieczeństwo. Należy nie zapominać o odpowiednim rozłożeniu towaru, aby środek ciężkości był na właściwym miejscu. Niewłaściwy lub zbyt duży ładunek może doprowadzić do uszkodzenia lub przewrócenia wózka. Do prowadzenia wózka niezbędne jest posiadanie specjalnych uprawnień oraz właściwych badań lekarskich. Wszystkie konieczne uprawnienia można uzyskać podczas specjalnych kursów zawodowych. # Zapewniamy profesjonalny serwis wózków widłowych z dojazdem do klienta, jak i w naszych warsztatach. # Dostarczamy części zamienne do wszystkich typów wózków widłowych. # Wynajmujemy wózki widłowe na okresy długoterminowe jak i na okresy krótsze. # Zapewniamy kompleksową obsługę transportu wewnętrznego klienta przez naszą firmę, dostarczając nasze wózki widłowe i biorąc na siebie obowiązki utrzymania ich w ruchu. Gwarantujemy nieprzerwaną pracę za i wyładunkową.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.06.09
Poznańscy policjanci razem ze Strażą Graniczną skontrolowali w sobotę uczestników festiwalu Global Gathering na Torze Poznań.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.08.09
Co się dzieje na polach i w ogrodach? Kapucha cieszy oczy, ale zboże kiepsko wyszło. Pogoda wykończyła też ziemniaki i ogórki. Sadownicy jednak liczą na dobre plony. A właściciele plantacji malin po prostu toną w owocach.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.07.18
Jak świeże bułki rozchodziła się od rana w sobotę mapa poznańskich murali, graffiti, neonów. Dopiero co wydana, dostępna jest m.in. w centrach informacji miejskiej.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.01.09
Na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata skazał mogileński sąd Ewę H. z Golejewa, która chciała oddać swojego syna krewnym z zagranicy, omijając procedury adopcyjne.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.04.18
Bramkarz Polonii wykopał piłkę z własnej połowy w 93. minucie meczu. Zdobył gola na wagę zwycięstwa swojej drużyny w spotkaniu z Chemikiem Moderatorem.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.04.09
Stara Drukarnia zaprasza studentów na warsztaty
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.02.10
Szampon zwiększający objętość, odżywka nadająca połysk, puder, nożyczki do manicure'u i suszarka. To nie jest wyposażenie damskiej łazienki, ale przybory kosmetyczne dla kota, który chce zawalczyć na wystawie o tytuł najpiękniejszego
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.05.19
W Popowie na drodze krajowej nr 61 doszło do wypadku auta osobowego z busem przewożącym dzieci. Osiem osób trafiło do szpitala.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.10.19
W poniedziałek, na zakończenie 12. kolejki PKO Ekstraklasy, Raków Częstochowa podejmie Śląsk Wrocław. Po wygranej w poprzedniej kolejce z liderem rozgrywek częstochowianie chcą iść za ciosem i liczą na wygraną.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.07.10
12 mundurowych z województwa podlaskiego przeszło we wtorek szkolenie z zakresu wykorzystywania sprzętu ratownictwa wodnego. Umiejętności pomogą im w sprawnym ratowaniu tonących.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.08.09
Młody mężczyzna ukradł w piątek z filii WBS na Piątkowie kilkanaście tysięcy złotych. To już drugi napad na tę placówkę w ciągu dwóch miesięcy.
Zobacz oryginalną treść

znalezionych: 18213, strona 1 z 1215
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>


książka telefoniczna, stacja kontroli pojazdów Słupsk