informacje z dnia: 01.06.10
Tu jest inna Polska. Ten, który się pokazuje u Rydzyka, tutaj głosu nie dostanie
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.02.10
Już nie tylko proste kierunki techniczne, ale też studia międzywydziałowe albo niszowe kierunki dostaną dodatkowe pieniądze na przyciągnięcie studentów.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.07.10
Figuruje na nieformalnej liście pięciu najwybitniejszych powieści amerykańskich ostatnich 25 lat. Okrzyknięto ją arcydziełem porównywalnym do dokonań Melville'a czy Faulknera. W mojej opinii - zasłużenie. Krwawy południk Cormaca McCarthy'ego
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.03.18
Wiele kobiet chciałoby być na miejscu Agnieszki. Co wieczór w radiu rozpala wyobraźnię milionów słuchaczy. Ale czy jest szczęśliwa?
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.10.10

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.10.10
Ogrody zimowe również wykorzystują fundamenty w swojej budowie. Ogrody zimowe powstają na zbrojonych ławach, bądź także betonowych płytach fundamentowych. podstawy te muszą być oddzielone od fundamentów domu izolacją przeciwwilgociową. Ważne jest również, by fundament naszego domu wznosił się piętnaście centymetrów z okładem ziemię. Jest to opieka ścian przed rozpryskującym się deszczem. Dzięki temu rozwiązaniu szyby naszego ogrodu łatwiej utrzymać w porządku. Warto przyjrzeć się ściśle projektowi naszego ogrody zimowego i dać do zrobienia nieco szczegółowych pytań budowlańcom, by upewnić się o jakości wykonania. W końcu ogród zimowy ma nam służyć długi czas. Ogrody zimowe i wady własnego projektu. Biorąc pod uwagę, iż ogrody zimowe wolno budować we własnym zakresie, zastanówmy się nad wadami takiego przedsięwzięcia. Pierwszym pytaniem jakie być może zadać, to oznacza to inwestor budujący we własnym zakresie ogrody zimowe ma jakieś doświadczenie w budownictwie. Następnie zapytajmy, który raz buduje taki oranżerie. Ogrody zimowe i szybkość wykonania. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek budowy stale zastanawiamy się do tego stopnia czasu dokładnie będzie ona trwała. Mimo iż ogrody zimowe nie są dużą inwestycją, te pytanie także zadajemy w stosunku aż do nich. W dzisiejszych czasach budowlańcy są wybitnie odpowiednio przygotowane do tego typu budowy. Gotowe profile aluminiowe są przywożone na teren budowy i na miejscu montowane. Wszystkie dokładnie przycięte i gotowe aż do montażu. Niekiedy nawet część z nich przyjeżdża w dostawie po trosze złożona. Firmy budowlane przygotowały się aż do naszych inwestycji, korzystając z gotowych i dobrych materiałów, prędko mogą zakończyć zamówienie i przyjąć kolejne. Ogrody zimowe plus ich szybkie wykonanie, to nie raptem duże ułatwienie na rzecz producentów przecież także na rzecz właścicieli ogrodów. Od czasu do czasu warto zachować się z inwestycją i zgromadzić więcej funduszy na profesjonalnie wykonanie. ogrody zimowe cieszą się coraz większą popularnością na świecie oraz od niedawna także w Polsce. Ogród zimowy to doskonały sposób na powiększenie i docieplenie budynku, ale i również podwyższa standard i jakość naszego życia.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.10.10
wózki widłowe, części do wózków widłowych. Na rynku dostępne są setki modeli wózków widłowych. Najróżniejsze parametry udźwigu czy typ źródła zasilania pozwalają precyzyjnie dobrać najbardziej odpowiedni rodzaj wózka dla danej firmy. Najpopularniejszymi wózkami są wózki spalinowe napędzane silnikiem elektrycznym oraz wózki, gdzie napęd ma źródłó z butli gazowej. Wózki z silnikiem elektrycznym mają zastosowanie w zamkniętych pomieszczeniach, gdyż przepisy w kodeksach zakazują stosowania innego typu wózków. Pozostałe wózki mają zastosowanie na na przestrzeniach otwartych czy rampach. Wózek elektryczny napędzany jest przy pomocy sporych baterii kwasowych, które działają przez około 5- 7 godzin. Po ich wyczerpaniu, podłącza się je do prądu elektrycznego i po kilkudziesięciu minutach są ponownie zdatne do użytku. Największą zaletą wózka elektrycznego jest zerowa emisja groźnych dla ludzi substancji. Poza tym koszty jego użytkowania są dużo niższe niż w przypadku innego typu wózków. Kolejną korzyścią jest cichość działania, a także dużo dłuższy okres użytkowania. Największą ich wadą jest dużo wyższy koszt początkowy, czyli cena kupna. Jednak mimo tych problemów wózki elektryczne są najbardziej rozpowszechnionym rodzajem wózka. Wraz z gwałtownym rozwojem przemysłu i produkcji powstało zapotrzebowanie na pojazdy, które będą w stanie przenosić kilkutonowe ładunki, ale jednocześnie będą na tyle zwinne, że zmieszczą się w ciasnych przejściach w magazynach. Idealnym wynalazkiem do wypełnienia tej roli okazał się wózek widłowy. Pierwsze wózki wprowadzono do produkcji zaledwie około sto lat temu. Są to niewielkie, ale niezwykle silne i bardzo zwrotne maszyny. Prowadzenie wózka widłowego jest łatwe do nauki, ale równocześnie wymaga dużego doświadczenia oraz zachowania szczególnej ostrożności. Wózek waży kilka ton, a jeżeli dołączymy do tego kilkutonowy ładunek, to poziom zagrożenia znacznie wzrasta, dlatego też najistotniejsze w prowadzeniu wózka jest zachowanie rozwagi i bezpieczeństwo. Należy nie zapominać o odpowiednim rozłożeniu towaru, aby środek ciężkości był na właściwym miejscu. Niewłaściwy lub zbyt duży ładunek może doprowadzić do uszkodzenia lub przewrócenia wózka. Do prowadzenia wózka niezbędne jest posiadanie specjalnych uprawnień oraz właściwych badań lekarskich. Wszystkie konieczne uprawnienia można uzyskać podczas specjalnych kursów zawodowych. # Zapewniamy profesjonalny serwis wózków widłowych z dojazdem do klienta, jak i w naszych warsztatach. # Dostarczamy części zamienne do wszystkich typów wózków widłowych. # Wynajmujemy wózki widłowe na okresy długoterminowe jak i na okresy krótsze. # Zapewniamy kompleksową obsługę transportu wewnętrznego klienta przez naszą firmę, dostarczając nasze wózki widłowe i biorąc na siebie obowiązki utrzymania ich w ruchu. Gwarantujemy nieprzerwaną pracę za i wyładunkową.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.10.10
zabudowy szklane. Bardzo ciekawym pomysłem na własną działalność i biznes jest prowadzenie firmy budowlanej, ale do tego należy mieć minimum wiedzy i umiejętności. Wyjątkowo w dzisiejszych czasach, gdy gospodarka światowa właśnie wychodzi z kryzysu, który de facto rozpoczął się na rynku amerykańskim, a szczególnie w bańce kredytów - kredyt hipoteczny, brany bez opamiętania i na małych zabezpieczeniach. Można zanotować wyraźny trend rosnący na rynku budownictwa. Powstają nowe mieszkania i domy. Specjaliści nadal sądzą, że tempo powstawania nowych bloków jest zbyt powolne w stosunku do zapotrzebowania na nie. Jednym z powodów są limitowane zasoby finansowe Polaków, ale źródeł tego stanu można również upatrywać w branży usług budowniczych. Z powodu recesji bardzo dużo organizacji zawiesiło swoją działalność lub nawet zamknęło swoje kariery. Z tego powodu na rynku zaistniała bardzo dużo przestrzeni, którą mają szansę zapełnić nowe przedsiębiorstwa. Założenie firmy budowlanej nie jest sprawą prostą. Ogólnie mówiąc, budowlańcy powinni charakteryzować się idealnym stanem zdrowia, aby podołać wyzwaniu jakim jest praca w przedsiębiorstwie budowlanym.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.10.10
Banki i inne instytucje finansowe wyszły naprzeciw oczekiwaniom klientów i stworzyły bardzo liczną gamę usług kredytowych. Obecnie książka telefoniczna można wziąć już na niemal wszystko, zaczynając od żarówek, aż do domu, czy nieruchomości. Kredyty są najważniejszym źródłem dochodów banków, które czerpią zyski z prowizji za ich przyznanie, ze spłat odsetek oraz dodatkowych różnych opłatukrytych podatków. Bardzo często kredytobiorca nie ma świadomości, ile pieniędzy będzie musiał zwrócić w ramach zaciągniętego kredytu. Jaka charakterystyka kredytu jest najistotniejsza? Czy jest to wysokość raty, okres spłaty, prowizja czy może stopa procentowa? Dla każdego kredytobiorcy może to być coś różnego.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.10.10

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.10.10
Warszawscy radni chcą zbadać czy jest możliwości wydania zakazu handlu tzw. dopalaczami w mieście. Stanowisko takie, które Rada Warszawy przyjęła w czwartek, poparli radni wszystkich klubów.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.01.09

Arktyczne mrozy w Stanach Zjednoczonych. W wielu miejscach na północy tego kraju temperatura spadła poniżej minus 30 stopni Celsjusza. W International Falls w Minnesocie w nocy termometry pokazały minus 39 stopni. Na lotnisku O'Hare w Chicago odwołano 300 lotów. W stanach Iowa i Pensylwania zamknięto część szkół. wiadomosci.wp.pl


Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.12.08
Watykan ma nadzieję, że następca patriarchy Aleksija II da początek odwilży między rosyjską Cerkwią i Kościołem. - Wybór metropolity Kiryłła na tymczasowego zwierzchnika Cerkwi to sygnał otwarcia na świat - tłumaczy watykanista Paolo Rodari.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.06.10
SLD rozpoznaje bojem deklaracje Jarosława Kaczyńskiego: - W związku ze zmianą nastawienia do naszej formacji prosimy kolegów z PiS o wsparcie idei postawienia pomnika Ludwika Waryńskiego - mówi wiceszef partii w Warszawie Sebastian Wierzbicki.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.08.09
Prawdopodobnie 73 uciekinierów z Erytrei umarło z głodu i pragnienia na pokładzie łodzi płynącej do Europy. Rozbitkowie opowiadają, że umierającym nie pomógł żaden z przepływających nieopodal statków.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.07.10
Mieszkańcy Al. Bzów w Ursusie musieli opuścić domy. Wszystko przez koparkę, która przerwała rurę z gazem.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.11.08
Dmitrij Miedwiediew toruje Władimirowi Putinowi drogę powrotu do władzy, i to na 12 lat - sądzą obserwatorzy moskiewscy. Ich uwadze umyka jednak to, że nowy gospodarz Kremla nieśmiało próbuje zdemontować porządek ustanowiony przez poprzednika
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.07.09
Wybitny tancerz i choreograf Witold Gruca zmarł w sobotę w Skolimowie - poinformował w niedzielę portal filmpolski.pl. Miał 82 lata.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.01.09
Pod koniec zeszłego roku pisałem, że na polanie przed moim domem pojawiło się pięć żubrów. W tym roku przyszło ich dziewięć
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.10.10

Prawie 3 promile alkoholu miała 35-letnia mieszkanka Złotego Stoku, która opiekowała się swoją dwumiesięczną córeczką. Kobieta została zatrzymana po interwencji pracowników miejskiego ośrodka pomocy społecznej. wiadomosci.wp.pl


Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.05.11
Gitarowy Rekord Guinnessa nie został pobity. Na wrocławskim Rynku w sobotę grało "Hey Joe" Jimi'ego Hendrixa tylko 5601 gitarzystów. To wynik lepszy od tego z 2010 r. (4597 muzyków) ale gorszy od rekordu z 2009 r., kiedy utwór Hendrixa grało 6346 gitarzystów. wiadomosci.wp.pl
Zobacz oryginalną treść

znalezionych: 23057, strona 1 z 1538
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>


książka telefoniczna, stacja kontroli pojazdów Słupsk