informacje z dnia: 27.06.08
Zobacz, jak korzystając z Photoshopa, można w twórczy sposób wykorzystać w zwykłych czcionkach artystyczne obrysowania i efekty, dzięki którym niepozorne dotąd kształty nabiorą życia.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 27.06.08
Twórz lepsze i szybciej wczytujące się ilustracje, dowiedz się jak usprawnić pracę z plikami graficznymi, dodawaj wspaniałe efekty - wszystko po to, aby twoja strona znowu zachwycała odwiedzających
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.10.08
Warto zapoznać się funkcją Obliczenia (Calculations), ponieważ daje ona wiele ciekawych możliwości. Nie będziemy nic liczyć, więc kalkulatory są zbędne. Liczeniem zajmie się Photoshop, my natomiast udzielimy mu niezbędnych wskazówek.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 27.06.08
GIMP, bezpłatny program do edycji grafiki rastrowej, z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. W pierwszym odcinku nowego kursu "GIMP od podstaw" dowiesz się, skąd pobrać i jak zainstalować GIMP-a, poznasz bogaty zestaw wbudowanych filtrów do przetwarzania obrazu i nauczysz się nimi posługiwać.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.10.08

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.10.08
wózki widłowe, części do wózków widłowych. Na rynku dostępne są setki modeli wózków widłowych. Najróżniejsze parametry udźwigu czy typ źródła zasilania pozwalają precyzyjnie dobrać najbardziej odpowiedni rodzaj wózka dla danej firmy. Najpopularniejszymi wózkami są wózki spalinowe napędzane silnikiem elektrycznym oraz wózki, gdzie napęd ma źródłó z butli gazowej. Wózki z silnikiem elektrycznym mają zastosowanie w zamkniętych pomieszczeniach, gdyż przepisy w kodeksach zakazują stosowania innego typu wózków. Pozostałe wózki mają zastosowanie na na przestrzeniach otwartych czy rampach. Wózek elektryczny napędzany jest przy pomocy sporych baterii kwasowych, które działają przez około 5- 7 godzin. Po ich wyczerpaniu, podłącza się je do prądu elektrycznego i po kilkudziesięciu minutach są ponownie zdatne do użytku. Największą zaletą wózka elektrycznego jest zerowa emisja groźnych dla ludzi substancji. Poza tym koszty jego użytkowania są dużo niższe niż w przypadku innego typu wózków. Kolejną korzyścią jest cichość działania, a także dużo dłuższy okres użytkowania. Największą ich wadą jest dużo wyższy koszt początkowy, czyli cena kupna. Jednak mimo tych problemów wózki elektryczne są najbardziej rozpowszechnionym rodzajem wózka. Wraz z gwałtownym rozwojem przemysłu i produkcji powstało zapotrzebowanie na pojazdy, które będą w stanie przenosić kilkutonowe ładunki, ale jednocześnie będą na tyle zwinne, że zmieszczą się w ciasnych przejściach w magazynach. Idealnym wynalazkiem do wypełnienia tej roli okazał się wózek widłowy. Pierwsze wózki wprowadzono do produkcji zaledwie około sto lat temu. Są to niewielkie, ale niezwykle silne i bardzo zwrotne maszyny. Prowadzenie wózka widłowego jest łatwe do nauki, ale równocześnie wymaga dużego doświadczenia oraz zachowania szczególnej ostrożności. Wózek waży kilka ton, a jeżeli dołączymy do tego kilkutonowy ładunek, to poziom zagrożenia znacznie wzrasta, dlatego też najistotniejsze w prowadzeniu wózka jest zachowanie rozwagi i bezpieczeństwo. Należy nie zapominać o odpowiednim rozłożeniu towaru, aby środek ciężkości był na właściwym miejscu. Niewłaściwy lub zbyt duży ładunek może doprowadzić do uszkodzenia lub przewrócenia wózka. Do prowadzenia wózka niezbędne jest posiadanie specjalnych uprawnień oraz właściwych badań lekarskich. Wszystkie konieczne uprawnienia można uzyskać podczas specjalnych kursów zawodowych. # Zapewniamy profesjonalny serwis wózków widłowych z dojazdem do klienta, jak i w naszych warsztatach. # Dostarczamy części zamienne do wszystkich typów wózków widłowych. # Wynajmujemy wózki widłowe na okresy długoterminowe jak i na okresy krótsze. # Zapewniamy kompleksową obsługę transportu wewnętrznego klienta przez naszą firmę, dostarczając nasze wózki widłowe i biorąc na siebie obowiązki utrzymania ich w ruchu. Gwarantujemy nieprzerwaną pracę za i wyładunkową.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.10.08
Ogrody zimowe również wykorzystują fundamenty w swojej budowie. Ogrody zimowe powstają na zbrojonych ławach, bądź także betonowych płytach fundamentowych. podstawy te muszą być oddzielone od fundamentów domu izolacją przeciwwilgociową. Ważne jest również, by fundament naszego domu wznosił się piętnaście centymetrów z okładem ziemię. Jest to opieka ścian przed rozpryskującym się deszczem. Dzięki temu rozwiązaniu szyby naszego ogrodu łatwiej utrzymać w porządku. Warto przyjrzeć się ściśle projektowi naszego ogrody zimowego i dać do zrobienia nieco szczegółowych pytań budowlańcom, by upewnić się o jakości wykonania. W końcu ogród zimowy ma nam służyć długi czas. Ogrody zimowe i wady własnego projektu. Biorąc pod uwagę, iż ogrody zimowe wolno budować we własnym zakresie, zastanówmy się nad wadami takiego przedsięwzięcia. Pierwszym pytaniem jakie być może zadać, to oznacza to inwestor budujący we własnym zakresie ogrody zimowe ma jakieś doświadczenie w budownictwie. Następnie zapytajmy, który raz buduje taki oranżerie. Ogrody zimowe i szybkość wykonania. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek budowy stale zastanawiamy się do tego stopnia czasu dokładnie będzie ona trwała. Mimo iż ogrody zimowe nie są dużą inwestycją, te pytanie także zadajemy w stosunku aż do nich. W dzisiejszych czasach budowlańcy są wybitnie odpowiednio przygotowane do tego typu budowy. Gotowe profile aluminiowe są przywożone na teren budowy i na miejscu montowane. Wszystkie dokładnie przycięte i gotowe aż do montażu. Niekiedy nawet część z nich przyjeżdża w dostawie po trosze złożona. Firmy budowlane przygotowały się aż do naszych inwestycji, korzystając z gotowych i dobrych materiałów, prędko mogą zakończyć zamówienie i przyjąć kolejne. Ogrody zimowe plus ich szybkie wykonanie, to nie raptem duże ułatwienie na rzecz producentów przecież także na rzecz właścicieli ogrodów. Od czasu do czasu warto zachować się z inwestycją i zgromadzić więcej funduszy na profesjonalnie wykonanie. ogrody zimowe cieszą się coraz większą popularnością na świecie oraz od niedawna także w Polsce. Ogród zimowy to doskonały sposób na powiększenie i docieplenie budynku, ale i również podwyższa standard i jakość naszego życia.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.10.08
zabudowy szklane. Bardzo ciekawym pomysłem na własną działalność i biznes jest prowadzenie firmy budowlanej, ale do tego należy mieć minimum wiedzy i umiejętności. Wyjątkowo w dzisiejszych czasach, gdy gospodarka światowa właśnie wychodzi z kryzysu, który de facto rozpoczął się na rynku amerykańskim, a szczególnie w bańce kredytów - kredyt hipoteczny, brany bez opamiętania i na małych zabezpieczeniach. Można zanotować wyraźny trend rosnący na rynku budownictwa. Powstają nowe mieszkania i domy. Specjaliści nadal sądzą, że tempo powstawania nowych bloków jest zbyt powolne w stosunku do zapotrzebowania na nie. Jednym z powodów są limitowane zasoby finansowe Polaków, ale źródeł tego stanu można również upatrywać w branży usług budowniczych. Z powodu recesji bardzo dużo organizacji zawiesiło swoją działalność lub nawet zamknęło swoje kariery. Z tego powodu na rynku zaistniała bardzo dużo przestrzeni, którą mają szansę zapełnić nowe przedsiębiorstwa. Założenie firmy budowlanej nie jest sprawą prostą. Ogólnie mówiąc, budowlańcy powinni charakteryzować się idealnym stanem zdrowia, aby podołać wyzwaniu jakim jest praca w przedsiębiorstwie budowlanym.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.10.08
Banki i inne instytucje finansowe wyszły naprzeciw oczekiwaniom klientów i stworzyły bardzo liczną gamę usług kredytowych. Obecnie książka telefoniczna można wziąć już na niemal wszystko, zaczynając od żarówek, aż do domu, czy nieruchomości. Kredyty są najważniejszym źródłem dochodów banków, które czerpią zyski z prowizji za ich przyznanie, ze spłat odsetek oraz dodatkowych różnych opłatukrytych podatków. Bardzo często kredytobiorca nie ma świadomości, ile pieniędzy będzie musiał zwrócić w ramach zaciągniętego kredytu. Jaka charakterystyka kredytu jest najistotniejsza? Czy jest to wysokość raty, okres spłaty, prowizja czy może stopa procentowa? Dla każdego kredytobiorcy może to być coś różnego.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.10.08

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.10.08
Wykorzystując możliwości warstw, ścieżek i selekcji zajmiemy się przygotowaniem szablonu witryny WWW. Szablon ten będzie wykorzystywał dwupunktowy efekt rollover oraz wskaźnik wybranej opcji.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.10.08
Tworzenie przeźroczystości nie jest łatwe, ponieważ trudno stworzyć coś, co nie ma barwy lub ma specyficzną konsystencję: kropla wody, deszcz, płyn w szklance lub sama szklanka. Pokażę trzy formy przeźroczyste, które można stworzyć korzystając wyłącznie z poleceń programu, do każdego elementu wykorzystując tylko jedno zdjęcie stanowiące podkład do pracy.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.10.08
Szablon, który przygotowałem w tym odcinku ma układ dwukolumnowy. Kolumny o stałej szerokości wyśrodkowane na stronie rozciągają się na całą wysokość okna przeglądarki. Wydawałoby się, nic prostszego. Jak się okaże, problemem jest wyznaczanie wysokości elementów pływających.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.01.09
Od jakiegoś czasu coraz częściej można spotkać całe serwisy prowadzone w formie blogów. Zwykle są to strony zawierające newsy oraz artykuły pisane przez użytkowników lub będące agregatorami treści pobieranych z innych stron poprzez RSS. Na takim blogu warto wstawić spis popularnych artykułów i streszczenia ostatnich wpisów.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.10.08
Obrazy tworzone w GIMP-ie mogą zawierać proste elementy wektorowe. Służą do tego ścieżki. Wykonując przykład zwróćmy szczególną uwagę na fakt, że ścieżki można przekształcać na zaznaczenia, a zaznaczenia na ścieżki. Daje to duże możliwości tworzenia kształtów i ich obrysowywania.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 27.06.08
Artykuł ten rozpoczyna nowy cykl poświęcony przygotowywaniu szablonów witryn WWW w programie GIMP. W każdym odcinku będzie szczegółowo opisany jeden szablon. W dzisiejszym spotkaniu przygotujemy wizytówkę firmy z branży motoryzacyjnej.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 27.06.08
Jedna z podstawowych technik tworzenia projektów graficznych polega na łączeniu elementów pochodzących z różnych zdjęć w jedną całość. W GIMP-ie wykorzystujemy do tego dobrze znaną technikę kopiuj-wklej. Ilustracje tworzone w ten sposób składają się z wielu warstw - każda z nich jest osobnym obrazem i może być przekształcana niezależnie.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 27.06.08
Animowane GIF-y pojawiają sie na stronach WWW jako osobne animacje bądź jako efekty wzbogacające interfejs witryny. Wyjaśnimy podstawowe cechy formatu GIF i pokażemy w jaki sposób tworzyć animowane GIF-y w programie GIMP.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.10.08
Artykuł ten rozpoczyna nowy cykl poświęcony przygotowywaniu szablonów witryn WWW w programie GIMP. W każdym odcinku będzie szczegółowo opisany jeden szablon. W dzisiejszym spotkaniu przygotujemy wizytówkę firmy z branży motoryzacyjnej.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.10.08
W tej lekcji skomponujemy własny krajobraz. Mając zdjęcia drzew, nieba, księżyca, czaszki, ziemi itd. stworzymy własne, niepowtarzalne miejsce. Trochę bajkowe, mało rzeczywiste, ale na pewno niecodzienne. Wystarczy kilka zdjęć i elementów, aby tworzyć własne zestawienia.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 27.06.08
Wkomponowanie kolażu fotografii w baner i włączenie go w projekt strony uczyni ją bardziej profesjonalną i przyciągnie wzrok. Co będziemy tworzyć? Kompletną stronę WWW z banerem witryny, który będzie działać w oknach przeglądarki o różnej szerokości. Grafika po prawej stronie banera pojawia się lub znika w miarę zmieniania szerokości okna przeglądarki. Jeśli będzie ono bardzo szerokie, baner przejdzie w kolor tła.
Zobacz oryginalną treść

znalezionych: 77, strona 1 z 6
<<<  -  1  2  3  4  5  6  -  >>>


książka telefoniczna, stacja kontroli pojazdów Słupsk