informacje z dnia: 08.12.08
Koncepcyjne S60 porzuciło charakterystyczne dla Volvo kształty. Oto pierwsze zdjęcia auta, które zostanie pokazane szerszej publiczności na targach w Detroit w styczniu 2009 roku.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.11.08
Czy Pola Negri odniosłaby światowy sukces jako Apolonia Chałupiec? Na pewno miałaby trudniej. Z tego samego względu następcę Vectry nazwano Insignia.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.12.08
Mam za plecami supertermos, w którym pluska 8 kg płynnego wodoru schłodzonego do -253 stopni Celsjusza, siedzę w komfortowym fotelu a z rury wydechowej cieknie woda. Ekolodzy powinni piszczeć z radości
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.02.09
GM planuje wprowadzenie na rynek nowego hybrydowego Opla - modelu Ampera, który ma bazować na funkcjonującym już na rynku modelu Chevrolet Volt. Auto ma zostać zaprezentowane w marcu 2009 roku, podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.12.08
Banki i inne instytucje finansowe wyszły naprzeciw oczekiwaniom klientów i stworzyły bardzo liczną gamę usług kredytowych. Obecnie książka telefoniczna można wziąć już na niemal wszystko, zaczynając od żarówek, aż do domu, czy nieruchomości. Kredyty są najważniejszym źródłem dochodów banków, które czerpią zyski z prowizji za ich przyznanie, ze spłat odsetek oraz dodatkowych różnych opłatukrytych podatków. Bardzo często kredytobiorca nie ma świadomości, ile pieniędzy będzie musiał zwrócić w ramach zaciągniętego kredytu. Jaka charakterystyka kredytu jest najistotniejsza? Czy jest to wysokość raty, okres spłaty, prowizja czy może stopa procentowa? Dla każdego kredytobiorcy może to być coś różnego.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.12.08
wózki widłowe, części do wózków widłowych. Na rynku dostępne są setki modeli wózków widłowych. Najróżniejsze parametry udźwigu czy typ źródła zasilania pozwalają precyzyjnie dobrać najbardziej odpowiedni rodzaj wózka dla danej firmy. Najpopularniejszymi wózkami są wózki spalinowe napędzane silnikiem elektrycznym oraz wózki, gdzie napęd ma źródłó z butli gazowej. Wózki z silnikiem elektrycznym mają zastosowanie w zamkniętych pomieszczeniach, gdyż przepisy w kodeksach zakazują stosowania innego typu wózków. Pozostałe wózki mają zastosowanie na na przestrzeniach otwartych czy rampach. Wózek elektryczny napędzany jest przy pomocy sporych baterii kwasowych, które działają przez około 5- 7 godzin. Po ich wyczerpaniu, podłącza się je do prądu elektrycznego i po kilkudziesięciu minutach są ponownie zdatne do użytku. Największą zaletą wózka elektrycznego jest zerowa emisja groźnych dla ludzi substancji. Poza tym koszty jego użytkowania są dużo niższe niż w przypadku innego typu wózków. Kolejną korzyścią jest cichość działania, a także dużo dłuższy okres użytkowania. Największą ich wadą jest dużo wyższy koszt początkowy, czyli cena kupna. Jednak mimo tych problemów wózki elektryczne są najbardziej rozpowszechnionym rodzajem wózka. Wraz z gwałtownym rozwojem przemysłu i produkcji powstało zapotrzebowanie na pojazdy, które będą w stanie przenosić kilkutonowe ładunki, ale jednocześnie będą na tyle zwinne, że zmieszczą się w ciasnych przejściach w magazynach. Idealnym wynalazkiem do wypełnienia tej roli okazał się wózek widłowy. Pierwsze wózki wprowadzono do produkcji zaledwie około sto lat temu. Są to niewielkie, ale niezwykle silne i bardzo zwrotne maszyny. Prowadzenie wózka widłowego jest łatwe do nauki, ale równocześnie wymaga dużego doświadczenia oraz zachowania szczególnej ostrożności. Wózek waży kilka ton, a jeżeli dołączymy do tego kilkutonowy ładunek, to poziom zagrożenia znacznie wzrasta, dlatego też najistotniejsze w prowadzeniu wózka jest zachowanie rozwagi i bezpieczeństwo. Należy nie zapominać o odpowiednim rozłożeniu towaru, aby środek ciężkości był na właściwym miejscu. Niewłaściwy lub zbyt duży ładunek może doprowadzić do uszkodzenia lub przewrócenia wózka. Do prowadzenia wózka niezbędne jest posiadanie specjalnych uprawnień oraz właściwych badań lekarskich. Wszystkie konieczne uprawnienia można uzyskać podczas specjalnych kursów zawodowych. # Zapewniamy profesjonalny serwis wózków widłowych z dojazdem do klienta, jak i w naszych warsztatach. # Dostarczamy części zamienne do wszystkich typów wózków widłowych. # Wynajmujemy wózki widłowe na okresy długoterminowe jak i na okresy krótsze. # Zapewniamy kompleksową obsługę transportu wewnętrznego klienta przez naszą firmę, dostarczając nasze wózki widłowe i biorąc na siebie obowiązki utrzymania ich w ruchu. Gwarantujemy nieprzerwaną pracę za i wyładunkową.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.12.08

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.12.08

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.12.08
Ogrody zimowe również wykorzystują fundamenty w swojej budowie. Ogrody zimowe powstają na zbrojonych ławach, bądź także betonowych płytach fundamentowych. podstawy te muszą być oddzielone od fundamentów domu izolacją przeciwwilgociową. Ważne jest również, by fundament naszego domu wznosił się piętnaście centymetrów z okładem ziemię. Jest to opieka ścian przed rozpryskującym się deszczem. Dzięki temu rozwiązaniu szyby naszego ogrodu łatwiej utrzymać w porządku. Warto przyjrzeć się ściśle projektowi naszego ogrody zimowego i dać do zrobienia nieco szczegółowych pytań budowlańcom, by upewnić się o jakości wykonania. W końcu ogród zimowy ma nam służyć długi czas. Ogrody zimowe i wady własnego projektu. Biorąc pod uwagę, iż ogrody zimowe wolno budować we własnym zakresie, zastanówmy się nad wadami takiego przedsięwzięcia. Pierwszym pytaniem jakie być może zadać, to oznacza to inwestor budujący we własnym zakresie ogrody zimowe ma jakieś doświadczenie w budownictwie. Następnie zapytajmy, który raz buduje taki oranżerie. Ogrody zimowe i szybkość wykonania. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek budowy stale zastanawiamy się do tego stopnia czasu dokładnie będzie ona trwała. Mimo iż ogrody zimowe nie są dużą inwestycją, te pytanie także zadajemy w stosunku aż do nich. W dzisiejszych czasach budowlańcy są wybitnie odpowiednio przygotowane do tego typu budowy. Gotowe profile aluminiowe są przywożone na teren budowy i na miejscu montowane. Wszystkie dokładnie przycięte i gotowe aż do montażu. Niekiedy nawet część z nich przyjeżdża w dostawie po trosze złożona. Firmy budowlane przygotowały się aż do naszych inwestycji, korzystając z gotowych i dobrych materiałów, prędko mogą zakończyć zamówienie i przyjąć kolejne. Ogrody zimowe plus ich szybkie wykonanie, to nie raptem duże ułatwienie na rzecz producentów przecież także na rzecz właścicieli ogrodów. Od czasu do czasu warto zachować się z inwestycją i zgromadzić więcej funduszy na profesjonalnie wykonanie. ogrody zimowe cieszą się coraz większą popularnością na świecie oraz od niedawna także w Polsce. Ogród zimowy to doskonały sposób na powiększenie i docieplenie budynku, ale i również podwyższa standard i jakość naszego życia.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.12.08
zabudowy szklane. Bardzo ciekawym pomysłem na własną działalność i biznes jest prowadzenie firmy budowlanej, ale do tego należy mieć minimum wiedzy i umiejętności. Wyjątkowo w dzisiejszych czasach, gdy gospodarka światowa właśnie wychodzi z kryzysu, który de facto rozpoczął się na rynku amerykańskim, a szczególnie w bańce kredytów - kredyt hipoteczny, brany bez opamiętania i na małych zabezpieczeniach. Można zanotować wyraźny trend rosnący na rynku budownictwa. Powstają nowe mieszkania i domy. Specjaliści nadal sądzą, że tempo powstawania nowych bloków jest zbyt powolne w stosunku do zapotrzebowania na nie. Jednym z powodów są limitowane zasoby finansowe Polaków, ale źródeł tego stanu można również upatrywać w branży usług budowniczych. Z powodu recesji bardzo dużo organizacji zawiesiło swoją działalność lub nawet zamknęło swoje kariery. Z tego powodu na rynku zaistniała bardzo dużo przestrzeni, którą mają szansę zapełnić nowe przedsiębiorstwa. Założenie firmy budowlanej nie jest sprawą prostą. Ogólnie mówiąc, budowlańcy powinni charakteryzować się idealnym stanem zdrowia, aby podołać wyzwaniu jakim jest praca w przedsiębiorstwie budowlanym.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.12.08
Producent mercedesów w czasie kryzysu światowej motoryzacji kupił 10 proc. akcji rosyjskiego producenta ciężarówek Kamaz za cenę trzy razy wyższą od rynkowej.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.01.09
Jeszcze półtora roku temu w rozmowie z Wysokimi Obrotami szef projektów M w firmie BMW, Gerhard Richter, zarzekał się, że nigdy, przenigdy BMW ze znaczkiem M nie będzie miało silnika z turbodoładowaniem. Co się stało? Piekło zamarzło?
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.03.09
Aż 9 na 10 kierowcom zdarza się prowadzić auto kolanami, ponieważ w dłoniach trzymają w tym czasie np. napój lub telefon komórkowy. Ponad 70% osób prowadzących samochód poprosiło o przytrzymanie kierownicy pasażera po to, aby w trakcie jazdy móc sprawdzić mapę lub zawiązać sznurówki.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.02.09
Toyota poinformowała o wielkiej akcji naprawy wadliwych pasów bezpieczeństwa i układów wydechowych w ponad 1,3 mln swoich samochodów na całym świecie. Chodzi o modele Vitz (w wielu krajach ten model nazywa się Yaris) oraz Belta i Ractis wyprodukowane od stycznia 2005 do kwietnia 2008 roku.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.03.09
Kiedy Polak planuje kupić samochód, myśli o konkretnej marce. A potem kupuje tę, na którą go stać - wynika z badań TNS OBOP.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.12.08
530 zespołów z całego świata: 230 motocykli, 30 quadów, 188 samochodów i 82 ciężarówki, reprezentujące 49 narodowości. Elita światowych kierowców rajdowych. 9500 kilometrowa trasa, 5650 km odcinków specjalnych - najtrudniejszy rajd terenowy świata "Dakar 2009" wystartuje tym razem z Buenos Aires. 3 stycznia 584 zawodników wyruszy na liczącą ponad 9 tys. km trasę
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.12.08
Ford sprzeda pięć firmowych odrzutowców, a prezes koncernu będzie pracować za symbolicznego 1 dolara rocznie - jeśli amerykański Kongres przyzna firmie 9 mld dol. pomocy.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.10.08
General Electric Power Controls w Łodzi będzie zwalniał pracowników, którzy zbyt dużo - zdaniem dyrekcji - chorowali. To w zdecydowanej większości związkowcy, którzy pięć miesięcy temu - po strajku - wywalczyli podwyżki. Zastąpią ich nowi, tańsi pracownicy.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.02.09
Audi z dumą prezentuje swoje najnowsze superszybkie dziecko - 525-konne R8 z napędem na obie osie. Jeśli je kupisz, to od zera do setki przyspieszysz w 3,9 sekundy i rozpędzisz się do 316 km/h. A zapłacisz jedyne 142 tysiące euro.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.11.08
Lamborghini do tej pory nie miało własnej serii wyścigów. To się jednak zmieni: w maju 2009 roku startuje Lamborghini Blancpain Super Trofeo. Ma to być najszybsza seria wyścigowa samochodów jednej marki na świecie.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.04.09
Legendarny Rajd Tysiąca Mil po raz trzeci wygrał Włoch, Giandomenico Basso i objął prowadzenie w klasyfikacji Mistrzostw Europy. Michał Sołowow i Maciek Baran (Peugeot 207 S2000) zajęli dobre, ósme miejsce
Zobacz oryginalną treść

znalezionych: 544, strona 1 z 37
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>


książka telefoniczna, stacja kontroli pojazdów Słupsk