informacje z dnia: 01.10.08
Przy zawieraniu umowy ubezpieczenia nigdy nie sugeruj się samą ceną składki. Zobacz, co naprawdę kryje się w ofertach towarzystw ubezpieczeniowych
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.12.08
Wielkimi krokami zbliża się NAIAS, czyli North American International Auto Show w Detroit. Wystawa odbędzie się w styczniu, ale już teraz wiadomo, że pojawi się na niej mnóstwo aut koncepcyjnych i nowości. Dziś uwagę przyciąga nowa Kia Soul.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.11.08
Sensacyjnym zwycięzcą prestiżowego konkursu Car of the Year 2009 został Opel Insignia, jednym głosem pokonując Forda Fiestę. Nie sprawdziły się prognozy naszych czytelników - zwycięska w sondażu Wysokich Obrotów Alfa Romeo Mi.To zajęła piąte miejsce.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.11.08
Październik był dla General Motors najgorszym miesiącem od czasów drugiej wojny światowej. Sprzedaż samochodów spadła aż o 45 procent. Jednak podobne trudności przeżywają wszyscy obecni na amerykańskim rynku producenci.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.10.08
Ogrody zimowe również wykorzystują fundamenty w swojej budowie. Ogrody zimowe powstają na zbrojonych ławach, bądź także betonowych płytach fundamentowych. podstawy te muszą być oddzielone od fundamentów domu izolacją przeciwwilgociową. Ważne jest również, by fundament naszego domu wznosił się piętnaście centymetrów z okładem ziemię. Jest to opieka ścian przed rozpryskującym się deszczem. Dzięki temu rozwiązaniu szyby naszego ogrodu łatwiej utrzymać w porządku. Warto przyjrzeć się ściśle projektowi naszego ogrody zimowego i dać do zrobienia nieco szczegółowych pytań budowlańcom, by upewnić się o jakości wykonania. W końcu ogród zimowy ma nam służyć długi czas. Ogrody zimowe i wady własnego projektu. Biorąc pod uwagę, iż ogrody zimowe wolno budować we własnym zakresie, zastanówmy się nad wadami takiego przedsięwzięcia. Pierwszym pytaniem jakie być może zadać, to oznacza to inwestor budujący we własnym zakresie ogrody zimowe ma jakieś doświadczenie w budownictwie. Następnie zapytajmy, który raz buduje taki oranżerie. Ogrody zimowe i szybkość wykonania. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek budowy stale zastanawiamy się do tego stopnia czasu dokładnie będzie ona trwała. Mimo iż ogrody zimowe nie są dużą inwestycją, te pytanie także zadajemy w stosunku aż do nich. W dzisiejszych czasach budowlańcy są wybitnie odpowiednio przygotowane do tego typu budowy. Gotowe profile aluminiowe są przywożone na teren budowy i na miejscu montowane. Wszystkie dokładnie przycięte i gotowe aż do montażu. Niekiedy nawet część z nich przyjeżdża w dostawie po trosze złożona. Firmy budowlane przygotowały się aż do naszych inwestycji, korzystając z gotowych i dobrych materiałów, prędko mogą zakończyć zamówienie i przyjąć kolejne. Ogrody zimowe plus ich szybkie wykonanie, to nie raptem duże ułatwienie na rzecz producentów przecież także na rzecz właścicieli ogrodów. Od czasu do czasu warto zachować się z inwestycją i zgromadzić więcej funduszy na profesjonalnie wykonanie. ogrody zimowe cieszą się coraz większą popularnością na świecie oraz od niedawna także w Polsce. Ogród zimowy to doskonały sposób na powiększenie i docieplenie budynku, ale i również podwyższa standard i jakość naszego życia.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.10.08

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.10.08

Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.10.08
wózki widłowe, części do wózków widłowych. Na rynku dostępne są setki modeli wózków widłowych. Najróżniejsze parametry udźwigu czy typ źródła zasilania pozwalają precyzyjnie dobrać najbardziej odpowiedni rodzaj wózka dla danej firmy. Najpopularniejszymi wózkami są wózki spalinowe napędzane silnikiem elektrycznym oraz wózki, gdzie napęd ma źródłó z butli gazowej. Wózki z silnikiem elektrycznym mają zastosowanie w zamkniętych pomieszczeniach, gdyż przepisy w kodeksach zakazują stosowania innego typu wózków. Pozostałe wózki mają zastosowanie na na przestrzeniach otwartych czy rampach. Wózek elektryczny napędzany jest przy pomocy sporych baterii kwasowych, które działają przez około 5- 7 godzin. Po ich wyczerpaniu, podłącza się je do prądu elektrycznego i po kilkudziesięciu minutach są ponownie zdatne do użytku. Największą zaletą wózka elektrycznego jest zerowa emisja groźnych dla ludzi substancji. Poza tym koszty jego użytkowania są dużo niższe niż w przypadku innego typu wózków. Kolejną korzyścią jest cichość działania, a także dużo dłuższy okres użytkowania. Największą ich wadą jest dużo wyższy koszt początkowy, czyli cena kupna. Jednak mimo tych problemów wózki elektryczne są najbardziej rozpowszechnionym rodzajem wózka. Wraz z gwałtownym rozwojem przemysłu i produkcji powstało zapotrzebowanie na pojazdy, które będą w stanie przenosić kilkutonowe ładunki, ale jednocześnie będą na tyle zwinne, że zmieszczą się w ciasnych przejściach w magazynach. Idealnym wynalazkiem do wypełnienia tej roli okazał się wózek widłowy. Pierwsze wózki wprowadzono do produkcji zaledwie około sto lat temu. Są to niewielkie, ale niezwykle silne i bardzo zwrotne maszyny. Prowadzenie wózka widłowego jest łatwe do nauki, ale równocześnie wymaga dużego doświadczenia oraz zachowania szczególnej ostrożności. Wózek waży kilka ton, a jeżeli dołączymy do tego kilkutonowy ładunek, to poziom zagrożenia znacznie wzrasta, dlatego też najistotniejsze w prowadzeniu wózka jest zachowanie rozwagi i bezpieczeństwo. Należy nie zapominać o odpowiednim rozłożeniu towaru, aby środek ciężkości był na właściwym miejscu. Niewłaściwy lub zbyt duży ładunek może doprowadzić do uszkodzenia lub przewrócenia wózka. Do prowadzenia wózka niezbędne jest posiadanie specjalnych uprawnień oraz właściwych badań lekarskich. Wszystkie konieczne uprawnienia można uzyskać podczas specjalnych kursów zawodowych. # Zapewniamy profesjonalny serwis wózków widłowych z dojazdem do klienta, jak i w naszych warsztatach. # Dostarczamy części zamienne do wszystkich typów wózków widłowych. # Wynajmujemy wózki widłowe na okresy długoterminowe jak i na okresy krótsze. # Zapewniamy kompleksową obsługę transportu wewnętrznego klienta przez naszą firmę, dostarczając nasze wózki widłowe i biorąc na siebie obowiązki utrzymania ich w ruchu. Gwarantujemy nieprzerwaną pracę za i wyładunkową.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.10.08
Banki i inne instytucje finansowe wyszły naprzeciw oczekiwaniom klientów i stworzyły bardzo liczną gamę usług kredytowych. Obecnie książka telefoniczna można wziąć już na niemal wszystko, zaczynając od żarówek, aż do domu, czy nieruchomości. Kredyty są najważniejszym źródłem dochodów banków, które czerpią zyski z prowizji za ich przyznanie, ze spłat odsetek oraz dodatkowych różnych opłatukrytych podatków. Bardzo często kredytobiorca nie ma świadomości, ile pieniędzy będzie musiał zwrócić w ramach zaciągniętego kredytu. Jaka charakterystyka kredytu jest najistotniejsza? Czy jest to wysokość raty, okres spłaty, prowizja czy może stopa procentowa? Dla każdego kredytobiorcy może to być coś różnego.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.10.08
zabudowy szklane. Bardzo ciekawym pomysłem na własną działalność i biznes jest prowadzenie firmy budowlanej, ale do tego należy mieć minimum wiedzy i umiejętności. Wyjątkowo w dzisiejszych czasach, gdy gospodarka światowa właśnie wychodzi z kryzysu, który de facto rozpoczął się na rynku amerykańskim, a szczególnie w bańce kredytów - kredyt hipoteczny, brany bez opamiętania i na małych zabezpieczeniach. Można zanotować wyraźny trend rosnący na rynku budownictwa. Powstają nowe mieszkania i domy. Specjaliści nadal sądzą, że tempo powstawania nowych bloków jest zbyt powolne w stosunku do zapotrzebowania na nie. Jednym z powodów są limitowane zasoby finansowe Polaków, ale źródeł tego stanu można również upatrywać w branży usług budowniczych. Z powodu recesji bardzo dużo organizacji zawiesiło swoją działalność lub nawet zamknęło swoje kariery. Z tego powodu na rynku zaistniała bardzo dużo przestrzeni, którą mają szansę zapełnić nowe przedsiębiorstwa. Założenie firmy budowlanej nie jest sprawą prostą. Ogólnie mówiąc, budowlańcy powinni charakteryzować się idealnym stanem zdrowia, aby podołać wyzwaniu jakim jest praca w przedsiębiorstwie budowlanym.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 29.10.08
Polscy policjanci mogą zazdrościć swoim włoskim kolegom. Nasi dostają właśnie nowiutkie Kie ceed, podczas gdy funkcjonariusze ze słonecznej Italii wzbogacili się o... Lamborghini Gallardo.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.10.08
Stary dobry Jazz brzmi teraz jeszcze lepiej
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 01.03.09
Na jakie auto najlepiej podrywać? Jakie będzie dobre dla playboya-biznesmena? Którym wybrać się w trasę, a którym na tor, trochę poszaleć? Nasi koledzy po fachu wybrali...
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.02.09
Na salonie motoryzacyjnym w Genewie odrodzi się citroenowska seria DS. Co ciekawe, eleganckie i prestiżowe niegdyś modele DS mają być uzupełnieniem gamy Citroena w wielu odmianach.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.02.09
Należący do General Motors szwedzki Saab zwrócił się wczoraj do sądu o ochronę przed wierzycielami na czas przekształcenia w firmę niezależną od amerykańskiego koncernu.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.02.09
Historia tego modelu rozpoczęła się w roku 1990 - dziś Renault otwiera nowy jej rozdział. Historii udanej - w roku 2006 Clio zyskało prestiżowy tytuł "Car of the Year", nowe przypomina swoje starsze siostry - Lagunę i Megane.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.02.09
Audi wprowadzi na rynek uterenowioną odmianę A4 w wersji Avant (kombi) A4 Allroad Quattro zostanie pierwszy raz pokazane na salonie w Genewie w marcu tego roku. Będzie konkurować z Saabem 9-3X i podobnej klasy SUV-ami - BMW X5 i... Audi Q5.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.01.09
Z linii produkcyjnej zjeżdżają właśnie pierwsze egzemplarze samochodu nowej marki: Spada Codatronca kosztuje ponad 300 tys. euro, rozpędza się do setki w trzy sekundy, jednym kojarzy się z myśliwcem, innym z batmobilem. Współautorem auta jest młody gliwiczanin Wojciech Sokołowski.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 22.05.09
Chrysler już upadł, General Motors może pójść jego śladem, a amerykańscy kierowcy kupują auta obu koncernów na kredyt z banku, który też jest w finansowych opałach.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 15.11.08
Emocje po wyborach prezydenckich w USA jeszcze nie opadły, a General Motors już przypomina Barackowi Obamie o złożonych obietnicach.
Zobacz oryginalną treść
informacje z dnia: 08.04.09
Już po raz czwarty Polska Izba Motoryzacji wyłoniła najlepszego ubezpieczyciela na polskim rynku. Po raz pierwszy nagroda przypadła PZU.
Zobacz oryginalną treść

znalezionych: 544, strona 1 z 37
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>


książka telefoniczna, stacja kontroli pojazdów Słupsk